14 mayıs 2019 tbmm terör eylemi girişimi

dhkp-c üyesi olduğu açıklanan iki kişinin üzerlerinde bomba düzeneği ile yakalandığı haberleri sosyal medya üzerinde dolanmakta. tamda ak partiye oy vermeyen ve muhaliflerin teröristler olarak nitelendirildiği dönemde. kendi halkına "terörist der miyim yaaa" diyen birisi vardı ama.
devamını gör...
--- alıntı ---

tbmm başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, saat 14.50’de tbmm dikmen kapısı’na gelen biri kadın iki kişinin, bir milletvekili ile randevuları olduğunu söyleyerek, meclise girmek istediği belirtildi.

giriş bölümünde polislerin arama ve güvenlik sorgulaması sırasında, zanlıların banko görevlisini rehin almaya çalıştığı ancak koruma görevlilerinin anında müdahalesi ile iki zanlının gözaltına alındığı ifade edildi.

zanlılarla ilgili ilk incelemede, kadın zanlının hakaret suçundan arama kaydının bulunduğu, ayrıca her iki şüphelinin terör örgütü dhkp-c ile bağlantılı olduğunun belirlendiği kaydedildi.

zanlıların üzerinde yapılan aramada, bomba düzeneği süsü verilmiş bir parfüm kutusu ile el yapımı kesici aletler bulunduğu aktarıldı.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar