trump günlerdir meksika duvarlarına takan tweetler atarken anlık olarak bir anda ilgisini yine ortadoğu'ya çevirdi. türkiye eğer suriye'ye girip kürtlere zarar verir ise türkiye'yi ekonomik olarak bitiririz dedi. yarın döviz kurunda nasıl bir dalgalanma olacak merak konusu lakin ibrahim kalın anlık olarak cevap verdi. ypg tıpkı ışid gibi teröristtir ve biz kürtlere karşı değil teröristlere karşıyız. savaşımız da devam edecek dedi. bakalım yarın bizi ekonomik ve siyasi olarak nasıl bir türkiye bekliyor olacak. suriye politikasında yıllarca yaptığımız hatalar bizi nereye götürecek.
Sarı kafanın tehdit tweeti
devamını gör...
okuduklarımdan tek anladığım dolar'ın bir daha vuracağı, daha şiddetle vuracağı. artık bu vurgundan kimler kazanacaksa ülkemizde bir onlara bakmak lazım, yeşili beyazı ayırmaksızın sermayeyi elinde tutanlara bir bakmak lazım.
devamını gör...
öncelikle şu konuya değinmeliyim.
benim olmayan toprağı sahiplenmeye kalkışırım derse alırlar adamın aklını, çekerler kanını. böyle bir durumda kürdistan gibi boş rüyaları olup terör faaliyetleri sürdüren vatansız kesim için milli değerlerimi en üstte tutmak en büyük hakkım, asalak bir topluluktan bahsediyoruz sonuçta ancak kendi şahsıma konuşuyorum; insanları genele bakarak yargılamak ve sınıflandırmayı doğru bulmuyorum. ki bu doğru olsa dahi tarih boyunca türk olarak bile birbirimize düştüğümüz, akınlar yaptığımız oluk oluk kan döktüğümüz her durumda kendimizi de düşman bellemek kaçınılmaz bir paradokstan öte değildir.

melanie hanımla bozuşmadılarsa, trumpın "kürt – terörist ayrımı"nı akşamdan kalma olduğu için yapamadığını düşünmekle birlikte tüm bu sözlerimden kesinlikle kürt savunuculuğu, vatan hainliği vs. yaptığım yorumlanmaması gerekir.

erdoğan yaşadı yine, krizi yıkacak bir sebep buldu, bu seçimler de onun, hadi bakalım.
devamını gör...
tayyip erdoğan'ı sevinçten havalara zıplatacak eylem.

hep mi seçim öncesi gerçekleşir böyle olaylar arkadaş? hollanda, almanya, avusturya... önce hatlar gerilir, sonra tayyip seçimi götürür, ertesi gün ilişkiler normalleşir.
devamını gör...
"dünyanın en iyi lideri"ni küçük düşürecek bir tehdit. ya bunların tayyip'ten haberi yok ya da tayyip'in kendinden haberi yok. bence ikincisi.

dikkat; kinaye içerir.
devamını gör...
tiyatro dur. abd ve rusya nın 2015 de üzerinde anlaştığı suriye planı işlemektedir. abd "yerli ve milli" kimselerce batırılan tr ekonomisi için kullanışlı bir bahane sunmaktadır. seçimler öncesi abd düşman olarak sahneye çıkacak ve batan ekonominin sorumlusu olarak birileri meydanlarda abd yi işaret edecektir.

trump ın yumurtladığı 30 km lik güvenli bölge planı aslında 2018 de tillerson un bizimkilere sunduğu plan. bizim medya ise bunu tr nin abd ye önerdiği plan gibi sunmuştu. zira bu plan gerçekleştiğinde bizim medya bakın istediğimizi abd den aldık. bakın büyük devletiz.bakın çok büyük liderlerimiz var diyecekti.

bu açıklamaların hepsinin trump ın kafasının estiği gibi yayınladığını düşünen varsa yandaş haber kanallarını izleyip çekirdek yemeğe devam etsin.

gerçekler gün gibi ortada. abd yine seçim öncesi arkası karanlık partinin imdadına yetişiyor. hadi saldırın şimdi düşman abd ye. ülkemizi bu hale abd soktu değil mi? dıjj güjjlerrr.. yeaahh.
devamını gör...
bizi mahfedecekmiş. olm çok kızırırlarsa artık adana ve samsun illerini göreve çağıralım. amerika'ya sıradan bir gün yaşatsınlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar