14 şubat

tamamen kapitalist sistemin getirdiği, insanların kafasından uydurduğunu düşündüğüm günlerden biri. tamamen ticari amaçlı oluşturulduğu inancındayım bu hipotezim şöyle oluşturulmuştur ki, daha 1 ay önceden yok sevgililer günü bilmem ne birçok mağaza ve kurum 14 şubata özel indirimlerini yayınlıyorlar ve müşterilere hitap ediyorlar. sevgilisi olmayan biz yalnızlar da bu indirimlerden yararlanmıyor muyuz yararlanıyoruz orası ayrı konu. (bkz: 15 şubatta yalnızlar günüymüş)
devamını gör...
sevgililer günüdür. fakat ben diyorum ki ismi seven/sevilenler günü olarak değiştirilsin. kimse mağdur olmasın. herkesin iyi kötü bir sevdiği ya da bir seveni vardır zira. herşey mi karşılıklı nedir yani. hem daha çok insanı kapsayacağından kapitalizmin de işine gelir. hem romantikler, hem platonikler, hem kapitalistler ne bileyim herkes mutlu olsun yani.
hee, seven/sevilenler günü olduğu halde, sen ne sevdiğin ne de sevildiğin için bu günün ekmeğini yiyemiyosan da artık öl sen yani bence. *
devamını gör...
maaştan bir gün önce olması, kapitalist sistemin ve emeriga'nın en büyük oyunlarından biri olduğunun bariz delilidir. evli/sevgilili bunca memur ve maaşını ayın on beşinde alan insan beş paraları kalmamışken hediye almak zorunda kalır/bırakılır ve kredi kartına yüklenirler. el-sonuç: bankalar kazanır, sistem kazanır.
devamını gör...
normal sıradan bir Allah'ın günü...

yarının ayın 15'i olması memurları sevindirecek tek olaydır kanımca...

ve de hediye almak için illa bu günü bekleyenler ağır hastadır azizim...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar