olayı çok ticari anlamış dindar beyanı. ulan dindar herif sen imtihanı çok yanlış anlamışsın. boşluk doldurma sınavı sanki bu da laflara bak hele. sorumluluk kitabın kendisi değil bizatihi hayatın kendisidir.
devamını gör...
muhtemelen nurcudur. onlar sever böyle süslü dini edebiyatı. sormak lazım kendisi cenneti garantilemiş mi? zamanında ism-i azamı bildiği rivayet edilen bel'am bin baura bu sözü söyleyenlere ibret olmalı.
devamını gör...
yaşanmış bir olay ile açıklamak istediğim tespitimsi eleştiri.

şeyh, şıh gibi söylemler bazı insanlarda kaşıntı yapıyor ama islam dünyasında böyle unvanlar var azizim. tabi bu unvanları hak edenler, hak etmeyenlerden daha çokturlar ama genelde hak etmeyenlerin yaptıkları haber edildiği için, ülke insanımızda doğal olarak bir tepki oluştu. ilahiyat fakültesi mezunu bir profesör ile aklı başında müslümanların iyi müslüman, şeyh, şıh olarak bildikleri insanlar aynı kefede değerlendirilebilir aslında. alaylı, mektepli misali.

neyse, lise çağlarımdayım. bizim cemaatin kendi arasında yaptığı bir toplantı var. toplantıda imanına ve islami bilgisine güvendiğimiz büyüklerimiz çeşitli konularda bilgi veriyorlar, günümüz dünyasına göre karşılaştırma yapıp, nasıl yaşamımız konusunda anlatımlar yapıyorlar. şte o günlerden birinde soru kısmına geldik. Allah rahmet eylesin, geçenlerde ölen abdullah efendi'nin oğlu, babasına şyöe demiş. keşke peygamber efendimiz zamanında yaşasaydım baba. ne güzel o'nunla birlikte islam için savaşır, belki şehit olurdum demiş. babası ise hemen o muhteşem cevap ile bu düşünce tarzının yanlış olduğunu söylemiş ve şu mübarek tespiti yapmış. ebu cehil, peygamber zamanında yaşıyordu oğlum.

kıssadan hisse, evet kuran-ı kerim kitabımız bir tane ve sadece bu kitaptan sorumluyuz ama 1400 yıl içerisinde dünya ve insanlar değişiyor. bu değişimleri kuran-ı kerime göre yorumlayıp, hayata aktaran insanlarda değişiyor. yani standart bir müslüman yoktur yeryüzünde. farklı farklı müslümanlarız. Allah korusun cehenneminden.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar