1408

john cusack'ın pes etme noktasında odada başına gelenlere aldırmadan bir sigara yakıp ''boşuna uğraşıyorsun'' derken ki cool ifadesi için bile izlenebilecek filmdir.bir de şahsi kanaatlerime göre en tırsınç yeri cusack abizimin camdan dışarı çıkıp binanın dış cephesinde duvarlara tutunarak yan odaya ulaşmaya çalışması, fakat herhangi bir cam bulamadan kendini odaya zor atmasıdır.

devamını gör...
insanı korkutmayan ama fazlasıyla geren bir film. hatta izlerken insanın nefesi daralabilir. dün ilk kez tv de yayınlandı, o vesileyle izledim. gerilim filmleri içinde farklı bir tarz oluşturmuş denilebilir.
devamını gör...
karanlık öyküler adlı kitapta hepi topu 15 sayfalık bir öyküdür.

o kadar kısa ve ayrıntısız bir öyküden bu kadar ayrıntılı,geniş ve ürpertici bir film çıkarmak ise, yönetmenin başarısıdır.

sadece bir sahnesinde kan içeren, korkunç olmayan bir sürü canavar içeren, hayaletlerin sadece camdan aşağı atladığı ve "perili otel" gibi klişe bir konuya sahip bir film için korkutuculuk seviyesi hiç de düşük değildir.
devamını gör...
korkutmayan bir korku filmi.

bir otel odasının içinde dört mevsimin yaşanabildiği, ilkokuldaki sınıfların duvarlarında asılı olan mevsim tablosuna bakılarak konu çıkartılmış izlenimi uyandıran, işin içine ecinniler girince o filmde ajdar bile oynasa ürpertici olabilecek film çeşidi içerisinde yer alabilecek, ölülerin seslerinin banda kaydedilebilme gibi bir özelliği olduğunu öğrendiğimiz, yine de hakkını yememek gerekirse en ürpertici sahnesinin otel odasındaki kendi penceresinden karşı penceredeki adam ile - kendisiymiş meğer- senkronize hareketler yaptığı sahne diyebileceğim film. *
devamını gör...
son zamanlarda izlediğim en güzel korku filmi diyebilirim.filmin gayet sade olması ve yaratık,olağanüstü zorlama şeylerle değilde gerilimle,psikolojiyle korkutması oldukça güzeldi.

çok film izleyen biriyseniz benim gibi, artık filmlerden sıkılmaya başlayabilirsiniz.çünkü hepsi birbirine benzer gelebilir ancak bu film kesinlikle size diğerlerinden farklı olduğunu hissettirecektir emin olun.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar