15 haziran 2013 gezi parkının boşaltılması

tüm uyarıları göz ardı eden direnişçilere polis müdahalesi ve 3,5 dakikada parkın dışına çıkartılmasıdır. çadırlardan, çerçöpten temizleme çalışmasıdır. gazlıdır.

direnişçiler divan otel önünde istiklar marşı okuyorlar,

cumhuriyetleri yıkıldı mağdurlar.
devamını gör...
revire bile gaz sıkılmış, hastalar ölüyormuş, divan otelin içine bile gaz sıkılmış, çocuklar kayıp, sanırsınız yunan işgale geldi, twit atar gibi direniş çok tatlı geldi biliyorum ama, mesaj alındı dendi, boşaltın dendi, tapusunu mu üzerinize yapacaklardı.

devamını gör...
kurtarılmış bölgeleri, adeta zafer abideleri ellerinden alındı.

onlar da ne yapsınlar, kendi açılarından haklılar. bu memleket en nihayetinde olması gereken şekilde halkın iradesiyle seçilmiş yöneticiler tarafından idare ettirilmekte. ne cunta var, ne de cuntanın uşakları.. kendilerini dışlanmış hissediyorlar. elitlik apoletleri ellerinden alınmış gibi görüyorlar. bu durumun sebebini de belli çevreler olarak görüyorlar, gösteriyorlar. intikam arzularını da bu çevreler üzerinden giderme gayretindeler.

bu güruhun en büyük avantajı az buçuk toplumun genel eğitim seviyesinin üstünde eğitim almalarıydı. yoksa bunların esamesi okunmazdı.

en nihayetinde dersler çıkarıldı. kavga ede ede demokrasi sınavı vermekteyiz.
devamını gör...
1 yıl önce şemdinli'yi zaptedip akp'yi devirmeye çalıştılar. bugün de gezi'yi işgal edip devirmeye çalışıyorlar. bu oyun bozulur. tayyip'i yedirmeyiz anlayın bunu.
devamını gör...
eylemin 3.günü yapılması beklenen olaydı.. üniversitelerde yeterli eğitim yok ve eğitim sisteminin içi çürümüş evet kesinlikle bu doğru.

yıllarca dirsek çürütmüş kişilerin kafasının bu kadar boş olacağını aklım almıyor. amaç ne? misal dış güçler erdoğan diktatör diye olaya müdahale etse. x ülkenin askerleri, bizim asker ve polislerimiz olayları susturamıyor diye her sokak başını tutsa.

misal işten gelirken x ülkenin askerleri her yerini didik didik arasa, daha önceden mimlenmiş evlere baskınlar yapılsa, gözaltılar olsa. ülkede iç savaş çıksa.. ve sen bu topraklardan gitmek zorunda olsan, sen sanıyor musun ki daha önce belki turist olarak gittiğin ülkelerde yine turist olarak karşılanacaksın..

ey gidim eeeeey..

akıllı olun yoksa alırlar aklımızı..
devamını gör...
istanbul valisi şöyle bir twit attı:

"provokatörler artık silah kullanmaya başladılar. iki emniyet görevlimiz yaralandı. durumları iyi. halkımızın bilgilenmesini önemli görüyorum"

aman dikkat, sokaklarda ajanlar var.
devamını gör...
hükümet tarafından son günlerde en popüler eylem haline dönüştü insanların üzerine polisi salıp, habertürk dışında hiçbir basını içeriye almayıp, yapılanları perdelemek amacıyla diğer tv kanallarına ''yasak kardeşim git özel izin al'' demek ve yakıp yıkıp dökmek.... . bugün çadırların hepsinde keleş bulduk diye ortaya çıkarlarsa hiç birimiz şaşırmayız sanırım artık.

tanım: yarım saatte polis zoruyla boşaltılıp, yarım saatte isteğe bağlı dolabilmektedir.
devamını gör...
yandaş medya sabah gazetesi bugünkü manşetinde "polis kimsenin can güvenliğini tehlikeye atmadan gezi parkını boşalttı yazmış" insanlar aptal yerine konuluyor !
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar