15 mayıs 2019 okullarda tatil düzenlemesi

evet milli eğitim bakanlığı yeni bir düzenleme daha yapıyor. bundan önceki tecrbülere bakarak bu düzenleme de büyük ihtimalle eğitimin biraz daha içine edecek.

düzenlemeyle okullarda yaz tatili ve 15 tatil gibi tatillere yeni bir düzen getirliyor. bundan sonra okullar nisan ve kasımda 1 haftalık tatillere girecek. yani 13 haftalık yaz tatilinin birer haftası nisan ve kasıma verildi.

"yapılandırılmış ara tatillerde çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılım imkanı sunulacak. ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak. 18-22 kasım 2019'da ilk ara tatil yapılacak. 6-10 nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek.

20-31 ocak 2020'deki ara tatilimiz hem öğretmenler hem öğrencilerimiz için söz konusu. ama 18-22 kasım ve 6-10 nisan'daki ara tatillerde öğretmenlerimiz, okullarda öğrencilerin olmadığı bir durumda görevlerine devam edecek."


haber
devamını gör...
bu uygulamayı bazı özel okullar çocukların nefes alması adına uyguluyor zaten. devlet okullarına gelmesi ve bu sürecin kültürel etkinlikler ile değerlendirilmesi güzel bir karar. şaşırt bizi türkiyem...
devamını gör...
gayet yerinde karar lakin bizim millet tatillerin öğrencilere değil de öğretmenlere düzenlendiğini sanıyor.

öğrenciler için bu tatil. öğretmenlere değil.
devamını gör...
türkiye'de okullar bazı bölgelerde mayıs başı, genelde ise mayıs ortasında fiilen biter. o saatten sonra öğrenciye bir şey öğretmek pek mümkün olmuyor. haziran sıcağında öğrencilerin ayın büyük çoğunluğunu okulda geçireceğini ve bundan verim alınacağını düşünmek gerçekten ülke gerçekleriyle çok örtüşüyor. tebrik ediyorum ziya selçuk beyefendiyi.
devamını gör...
okul tatile girmeden bir ay önce kafa tatili başlıyor zaten. ne öğrenci ders dinliyor ne de öğretmen ders anlatıyor. yaz tatiliyle birlikte dört ay kafadan gitti. okula dönünce adapte olmakta zorluk çekiyorlar. bir ay da adaptasyon süreci derken oldu mu sana eğitimsiz geçen 5 ay.

bence 1 temmuzda tatile girip 1 eylülde başlasınlar. toplam yaz tatili iki ay. onun dışında ara ara birer haftalık tatiller verilmesi iyidir. kafalarını dinlerler, nefeslenirler.
devamını gör...
sosyal medyada ve özellikle ekşi de zaten öğretmen linç kampanyası üst düzeyde bu karar ile artık bizi vatan haini bile ilan ederler. kuyu nickli yazar kardeşimiz harika bir tanım yapmış '' gayet yerinde karar lakin bizim millet tatillerin öğrencilere değil de öğretmenlere düzenlendiğini sanıyor.'' olay bu yani. şimdi öğretmen başlıkları alır yürür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar