15 nisan 2019 notre dame katedrali yangını

hazır işim yokken bir öğleden sonra uyuyayım dedim neler neler olmuş.

fransa saati ile 18:30 civarında başlayan yangına katedralde yapılan bakım ve onarım çalışmalarının sebep olduğu belirtilmiş. çatı ve kulenin büyük hasar aldığı söyleniyor.
devamını gör...
bunda üzücü bir şey bulamıyorum. netice itibariyle o inancın özüyle uyuşmayan bir yapı. aynı düşünceyle, bizdeki ''ihtişamlı'' bir cami yansa yine üzülmem.
devamını gör...
türkiye'yi yangına üzülenler, üzülmeyenler, sevinenler, üzülüp üzülmemeye karar veremeyenler, üzülenlere kafir diyenler, üzülmeyenlere ve sevinenlere insan değilsiniz diyenler, herkese gülüp geçenler olarak bilmem kaça bölmüş yangın.
devamını gör...
bu ülke 37 kişi yanarken "allahu akbar" nidaları atanları gördü. katedral yanarken niye üzülsünler ki. tanım: katedral,kilise,havra,mavra ne olduğu hiç umrumda olmayan,yandığı için üzüldüğüm bir sanat eseri yangını.
devamını gör...
talihsiz olay. bu yangına sevinmek kimseye bir şey kazandırmaz. ha illa sevineceğim ben diyorsan da, aklına selimiye, süleymaniye ve sultan ahmet camilerinin aynı şekilde yandığını düşün. insani ve vicdani şekilde hareket etmek kimselere bir şey kaybettirmez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar