fethullah gülen darbeyi kınamayacaktı. 12 eylül yandaşıdır.

ve liste uzar gider. Allah saklasın. o uzayıp giden liste hiç bir zaman gerçekleşmez inşaallah.

hükümetlere gereken cevap tek bir yerde verilir o da sandık. özür dilerim salağa anlatır gibi çocukça yazdım ama bunu anlamayan yaşını başını almış gerizekalıların varlığı olduğu için yazıyorum. sözlükte bunlar yok. olmadığını düşünüyorum. öyle inanmak istiyorum.

inanıyorum ki hükümeti desteklesin ya da desteklemesin ki (eleştirdiğim tonlarca icraatı, söylemi var) yine de ceza keseceksem mesajı vereceksem sandıkta olacak bu iş.

kansızlar iyice anlamalı bunu.
devamını gör...
iç savaş olacaktı. başarıldığıyla kalıp halk eli kolu bağlı oturmayacaktı herhalde.

galiba tam da bu nedenle yaptırıldı.

dün akşam biz bunun kıyısından döndük işte. bu haliyle yapılan büyük bir terör eylemi olarak kaldı, başarılsaydı belki yıllarca her gün bu kadar kan akacaktı. bu yüzden bunu durdurmak için ölümü göze alarak özellikle ankara ve istanbul'da tankların tüfeklerin uçakların karşısına çıkan herkes tarih yazmıştır.

Allah bir daha yaşatmasın.
devamını gör...
ak parti takkesini önüne alıp düşünecekti. ben ettim ben buldum diyerekten hem de. kızmaca yok arkadaşlar. şimdi ak partinin işaret ettiği cemaat -ya da adna ne diyorsanız deyin - gzölerinin önünde palazlanırken kadrolaşırken gayet net bi şekilde görmezden gelip siyasi çıkar sağlamadılar mı? şimdi ise o göz ymulan oluşum kendi bacağına dadandı. şimdi milletin iradesi diyerek olayı genelleştirip korkuyu genele yaymak kötü. ak partinin bu sonuçta suçu büyüktür. umarım ki böle bi şeyi bir daha yaşamayız. korkuyu tüm ülkeye yaymak da suçtur.
devamını gör...
ülkemiz ve milletimiz için hayırlı sonuçlar oluşturmayacak gelişmeler yaşayacaktık.

askeri yönetimler acımasızdır. bize ibret olsun diye her gün bir akpli bir mhpli bir chpli asılırdı. cezaevlerinde insanlık dışı işkenceler uygulanırdı. bütün partiler kapatılırdı. zaten az olan özgürlüklerimiz daha da azalırdı. cumhurbaşkanı, vekiller, darbeye destek vermeyen komutanlar tutuklanırdı.

çok şükür ki ordumuzun % 10'u bile bu kanunsuz girişime destek vermedi.
devamını gör...
darbenin ilk saatlerinde john kerry yurtta sulhun hakim olmasını temenni etmişti. darbe başarılı olsaydı diye kağıt üzerinden konuşursak: obamanın darbeyi şiddetli kınamayıp "endişe"si bol laflarda bulunacağını tahmin etmek çok da zor değil.
devamını gör...
20 temmuz itibariyle yiyecek ekmek bile bulamayabilirdik. ölü sayısı binlerle ifade ediliyor olabilirdi.

tekrar söyleyelim; iç savaş kaçınılmazdı.
devamını gör...
açıkçası, eğer girişimin gidişatını görüp de vazgeçen yoksa, ben bu girişimin başarılı olacağına ihtimal vermiyordum. nitekim böyle salakça bir plan olmaz, en basit adama sor darbeye "nasıl başlarsın" diye bunların yapmadığı her şeyi anlatır sana. rütbeli çok gibi gözükse de asker sayısı fazla değildi. 10 kişi ile bir yeri ele geçirmek, en basitinden nasıl mümkün olabilir, hem de erle. iyi ki böyle plansızlarmış, dönen varsa da iyi ki dönmüş.
devamını gör...
geleceğimizi çalacaklardı. zaten meziyetsiz bir sürü insan yetkili bide bunların atadıkları iyice meziyetsiz insanlar olacaktı. senin görüşün yerine silahın görüşü etkin olacaktı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar