yakında normal 1 liradan fazla olacak gibi. neye niyet ediliyor acaba bununla?
sanırım şu an ki madeni paralardan fazlalaştırma politikası...
devamını gör...
amaç atatürk silüetini liradan kaldırmaktır. zamanla kağıt paralara da yapacaalar bunu. önce bayrak koyacaalar sonra bak sen kimi koyuyorlar, eyvah eyvah...
devamını gör...
kardeşimle birlikte 1 er adet alıp sakladık. ne bileyim öyle hatıra olur bize de cocuklarımıza gösteririz diye. biz bir darbe görmedik, ama nasıl engellenir onu gördük diye anlatmak icin. hic unutmamak icin. korkusuzca tankın önüne atlayanların, bize kurtuluş savaşında 15 yaşında mermi önüne atlayanları hatırlattığı icin.
devamını gör...
toplamda 80 milyon adet basılmış paraların dönem dönem piyasaya sürülmesi ile açıklanabilir. ege kıyılarına gelene kadar elime hiç geçmemişti. burada 10 tane filan oldu. sonra bir esnaf "abla atatürk yok diye almıyor buradakiler " dedi elindekilerin hepsini bana veriyor sanırım. halbuki 75. yıl paralarında da *atatürk yoktu ama kimsenin sesi çıkmamıştı.
devamını gör...
hatira degil piyasaya surulmelik basildigi icin hemen hemen herkeste ve her yerde vardir. hatira dedigin sayica az olur. 80 milyon civarinda basilan 1 lira hatira degil ancak daha evvel baskisi hedeflenmis bir liralarin daha sonra baska amacla birlestirilerek piyasaya girmesidir.

sahsim adina pek kiymetli sayin tayyip erdogan kendi parasini bastirmistir ve bunu yaparak kendi egemenligini ilan etmistir. baska bir sebep makul gelmiyor.
devamını gör...
resmini paraya bastırmak, büstler, heykeller dikmek gibi ucuz işlerle kalıcılık olduğunu düşünmek, birilerine itibar sağlama düşüncesinde olmak saçmalıktır. ki bildiğim kadarı ile bu 15 temmuz paralarının üzerinde gereksiz şahıs silüetleri vs yok. nereden nereye bağlanıyor mevzu. ben osmanlı aşığı insanım, şahsen dünya metası olan paranın üzerine bir osmanlı padişahının silüetinin basılmasını da gereksiz bulurum. para üzerinde ki cisimi değer kazandırmaz kimseye ve kazandırmamıştır. hem tek hatırladığım sağır ismet bu tip bir çingenelik yapıp kendi paralarını bastırmıştı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar