kolay kolay geçecek gibi görünmeyen travma.

cuma namazında yüzler düşük herkeste bir paranoya. inancımız olmasa dağılır giderdik.

ne zaman tanklar altında ezilen kurşunlanan insanlar aklıma gelse gözlerim doluyor.

bir sınava girecektim gözümde hiçbir kıymeti kalmadı çalışmıyorum bile.

Allah bizlere bunları yaşatanlara bir daha fırsat vermesin.

meydanlarda bakıyorum birbirini tanımayan insanlar iki samimi dost gibi olanları konuşmaya başlıyor birbirlerinden güç alıyorlar. bir haftadır neredeyse başka hiçbir meselemiz kalmadı.

devamını gör...
yüzünden hakkımı helal etmiyorum en baştakinden en samimi(!) tabanındakine kadar. Allah bin türlü belalarını versin.

çalıştığım yer genelkurmay, meclis, deniz ve hava kuvvetlerinin dibi. sayelerinde inşaattan ses gelse dışarı fırlıyoruz olay mı var diye.
devamını gör...
tıpta darbeye bağlı travma diye bir şey vardır; baş, karın, kasık, boyun gibi yerlerin sert bir darbe almasıyla kişide oluşan geçici veya kalıcı psikolojik ve fizyolojik şok gibi falan. aynı o hesap darbeye bağlı travma yaşıyoruz.
bu darbe yüzünden kimi fikirlerine, kimi duygularına, kimi bütçesine, kimi ailesine, kimi kariyerine hasar aldı. her şeyden öte vatan-millet-devlet mefhumu güçlenirken ruhsal denge yaralandı. asıllı asılsız ihbarlar, fişlemeler, takipler derken zaten yetersiz olan toplumsal iç güven hepten yerle bir oldu, paranoya fırladı. millet babasına güvenmeyecek hale geldi.

öyle veya böyle bunu da atlatacağız inşallah, sular durulacak ve hava açılacak. şimdi güvenilecek tek mercii allah'tır ve yaşatılması gereken tek değer devlet olup birlik-beraberlik aksatılmamalıdır!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar