15 temmuz kontrollü bir darbe girişimidir

kemal kılıçdaroğlu'nun sonradan yok ben öyle demek istemedim diyeceği bir açıklaması.

“olayı kendi bağlamında düşünüp değerlendiremezsek bu anayasa değişikliklerinin amacını yeterince anlayamayız. 15 temmuz kontrollü bir darbe girişimidir çünkü 20 temmuz darbesine gerekçe gerekiyordu. ohal’in ilanıyla bir dikta yönetiminin hukuki altyapısı oluşturulmaya çalışılmaktadır”

yani 15 temmuz ohal'in ilanı için zemin hazırlamak amacıyla yapılmış.
devamını gör...
başlığı görünce saniyesinde swordsmanson haininin dediğini anladım.

zira birkaç gün önce abli hain düşmanlarla öpüşüp koklaşıyordu.

ne zaman oralara gitse hemen bir hainlik yumurtluyor.

iyi kullanıyorlar kemalı.

fasığın teki oldu çıktı.


devamını gör...
darbe tiyatroydu ana teması içeren açıklama. yok kontrollü bilmem ne. vatandaşlar öldürülerek kontrollüce yapıldı yani. ulan akıl var fikir var kontrollü bir darbe olsa darbe hazırlığınlarken yakalandılar diyerek ortaya çıkarılırdı. o geceki kaosu ve belirsizliği herkes biliyor. aylar sonra çıkıp bu fikri savunmak ve fetöcülerin tasfiyesine diktatörlük demek nasıl bir siyasi kazanım elde etme iştahıdır. bu adam bir yerlerle irtibat halinde ortak hareket etme durumlarına geliyor dönem dönem. bazen de pişman olup kendi aklıyla hareket etmeye çabalıyor gibi.
devamını gör...
bugünkü rus b.elçisine suikast yapan fetöcü elemanın da kontrollu olduğunu düşünürsek bu yönde tevil yapılabilir. iyi de kontrol kimde? bu iş fetöcü elebaşını çoktan aştı da londra'yı aşamadı.
devamını gör...
batılı abilerini korumak için ortaya atılmış kendisinin bile inanmadıgı cesaretsiz sözlerdir..
darbenin asıl sahipleri darbe gecesi turk siyasetinde muhatap aradı fakat milletin sokakları doldurması bu planı ters yuz etti..
o gece millet sokaklara cikmasa ki 2 saat sonra ancak acıklama yapan amerika ve avrupa ulke icinde muhatabını bulmus olacaktı..
kılıçdaroplu amerikalı elci bass gorusmesi deyip kaçıyorum..
devamını gör...
kemal abi bu açıklamasını tekrar gündeme getirdi.

saat 21.00'de darbe olmaz diyen kemal abi darbeyi biliyorlardı diye devam etti.
"ak parti'de 120-180 arasında bylock'çu var. 15 temmuz kontrollü darbe girişimidir. saat 21.00'da darbe mi olurdu, biliyorlardı. adil öksüz'deki gps'i hangi kurum ithal etti?
devamını gör...
16 nisan sonrası çıkarılması düşünülen iç savaşın teması olan iddia.

kemal kılıçdaroğlu ndan sonra hdp de aynı iddiayı savunmaya başladı.

az önce eski mitçi mehmet eymür adına açılmış sahte bir hesaptan bu iddia ile ilgili bir senaryo paylaşıldı. aynı şekilde kendini ülkücü atatürkçü şeklinde kamufle etmiş fetö hesapları da hep bir ağızdan aynı iddiayı dile getiriyor.

son günlerde twitter da yaşanan bot hesap hareketliliğinin sebebi de böylece ortaya çıkmış oldu.
devamını gör...
sonucta darbe gırısımı. ve kontrollu olması feto yalayıcısı ıtlerın bu ulkede halkı oldurduklerı gercegını degıstırmıyor. bızım burda bır laf var. yıyemeyecegın lokmayı agzına atmayacaksın.
devamını gör...
21. yy'da yeniden, ikinci kurtuluş savaşını verdiğimizi kanıtlayan iddia. adamlar hem darbeyi yapıyorlar başarısız olunca bizim kendi kendimize darbe tertip ettiğimizi iddia ediyorlar. sonra ne kadar saçma olduğunu anlayınca kontrollü darbe diye saçma sapan bir argüman üretiyorlar. ellerindeki twitir facebok ne bileyim yutub ne var ne yok tüm imkanlarla manipulasyon acıtasyon ne varsa ortaya koyuyorlar.

ey kardeşlerim. yarın çok geç olmadan, iç savaşla harab olmuş bir ülke haline gelmeden şu oyunu görelim artık. bir olalım birlik olalım. küfrün hilesi zayıftır. biz bir olursak ne yapacaklarını şaşıracaklar. yok biz birbirimize düşer, deccalin fitnelerine kanarsak bir daha belimizi doğrultamayız. 100 yıl once yarım kalan hesabı bitirirler ve türkiye diye bir ülke kalmaz.
devamını gör...
kontrollü şekilde parti başkanı yapılan zatın dereyi bulandırma çabası.

sayın ana muhalefet müdürü, darbe gecesi havalimanından kaçacağına uyarsaydın ya milleti. yenikapı'da, o kadar adamı bulmuşken, neden sakladın bizden bu gerçeği(!).
devamını gör...
kılıçdaroğlu na gönderilen bir mailde geçen iddia. chp maildeki bazı fetö cülerin mit e çalıştığına dair belgeleri savcılığa veriyor savcılık mit e soruyor. mit belgelerin neden sahte olduğunu tek tek açıklıyor ve konu kapanıyor lakin chp hala konuşmaya devam ediyor. linkte belgeler var ve sahte olduğunun ispatı da var. http://m.sabah.com.tr/gunde...

yine de ben hayatı kumpas kurmakla sahte belge ve delil üretmekle geçmiş bir örgüte bu kadar kolay inanmayı anlamıyorum. bence kılıçdaroğlu da biliyor olayın aslının olmadığını ama sırf referandum için pislik yapmaya devam ediyor.
devamını gör...
inanmadığım iddia.

hiçbir iktidar bu kadar alçak bir şey yapamaz, yapılmasına müsaade etmez. tamam tayyip bey ve akp'ye uzağımdır, yan yana bile gelmek istemem ama bu iddiaya inanmam. Allah'a iman eden hiçbir insan 248 şehidin hesabını vereceğini bilerek bu kötülüğü yapmaz.
devamını gör...
doğru bir betim değil.

ben de ne kadar eleştirsek de, eksikliklerini, yanlışlıklarını yüzlerine vursak da -her ne kadar bir fayda sağlamasa da -, güncel erk'in böyle bir caniliğe onay vereceğini düşünmüyorum.

doğru kısmı, akp ve etkin siyasi çevrede fetö ile çeşitli seviyelerde ilişkide olan bir sürü kişi olması. bunun zıttını savunan ya saftır, ya da karşıdakini ahmak sanıyordur. bu şahıslar konudan bilgi sahibi oldukları gibi, bazıları da yetki sahibi olabilirler.

ülkemize yönelen böylesi bir tehditte, demokrasinin ve seçilmiş hükümetin yanında olmak elzemdir.

halkına ateş açanın hiçbir etik değer umrunda değildir.
devamını gör...
ringde mağlup olan boksörün, yediği yumruklardan dolayı dava açması gibi bir şeydir. o ringe çıkmışsan dayak yemeyi de göze almışsındır koçum.
devamını gör...
bu konuyu chp'nin k.kılıçdaroğlu'nun sürekli canlı tutmaya çalışması dikkatlerimizden kaçmıyor.

haliyle bir kaset ile http://g.başkan kılıçdaroğlu'nun fetö iddiasını zaten herkes biliyor. kaseti yapan fetö ve bu anlamda diyet borcu var deniyor. kontrollü darbe konusunu fetö'nun kaçkın elemanları da sürekli canlı tutuyor. şu önder aytaç'ın videosuna bir bakın, kontröllü darbeden bahsediyor.

fetö kaçkını önder aytaç'ın videodaki konuşmasından: "üst düzey nato kaynakları erdoğan darbeyi kendisi tezgahladı" nato bilgi notlarında böyle geçiyormuş. e bunlar demek ki nato'yu da dinliyor!!

sadece bu kadar mı? elbette değil. ingiliz, alman, abd istihbaratları da "başarısız olmaya odaklanmış sahte darbe"nin mimarı olarak erdoğan'ı ve onun arkasında olan hakan fidan'ı sorumlu tutuyormuş..

şu ifadeyi tekrar yazalım: "başarısız olmaya odaklanmış sahte darbe" bu ifade kontrollü darbe söyleminin daha cafcaflı söylenişi gibi duruyor. ve silivri'de devam eden fetö duruşmalarında ise "kontrollü darbe" söylemi ile paralel olan savunmalar görüyoruz. çoğu emirleri uyguladı. en tepedekiler ise zaten ne olduğunu anlamadı falan. ve işi hulusi akar ile hakan fidan'a bağlayıp "başarısız olmaya odaklanmış sahte darbe"kanısını güçlendirmek istiyorlar.

bilmiyorum derdimi anlatabiliyor muyum, bu konu sanıldığının aksine bu işin en kritik eşiğidir. fetö ve onunla paralel çalışanlar buradan yaklaşıyor ve bunun altını doldurmaya çalışıyorlar. biliyorsunuz almanya darbe girişiminde fetö'yu görmedik dedi. ingiltere de ortada bir şeyşer söyledi. abd zaten bildiğiniz gibi. yani bu söylemi dolaylı destekleyen tavırlar bunlar.

önder aytaç videosu http://twitter.com/nedimsen...
devamını gör...
evet çok doğru.
15 temmuzda; basiretsiz bir siyasi iktiadar tarafından devlete yuvalanmalarına göz yumulan fetöcüleri halk kontrol altına almıştır.
bu anlamda kontol altına alınmış bir darbe girişimidir.
peki biz 15 temmuzda şehit olanlara kavurmacı tahliyesini nasıl açıklayacağız?
devamını gör...
beni darbenin fake ya da reel olması değil, sonrasında adaletle davranamayan, adı adalet olmasına karşın o duruşu sergileyemeyen kurum ilgilendiriyor.

darbe reel de olsa fake de olsa mide bulandırmıştır.

salt olarak milli duygular kabarmış mıdır? evet. bu duygularımızı "kavurmacı" ile birlikte yerin dibine sokmuşlar mıdır?

evet.

koru hastanesini, nilgün yönten isimli çöpçatan dengesizi, rüzgar çetin katili adalete hesap veriyor mu?

hayır.

darbesinin de, hükümetinin de, rantınızın da canı cehenneme.

bizi, bizimle bıraksanız yeter. gölge etmeyin, başka ihsan istemez.


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar