yıllar boyunca fetö ile beraber yürüyen hoca efendi şeklinde hitap eden, ülkeye yayılmalarında destek olan,çete diyenleri uyaran bir akp hükümeti ve tayyip karşımızdaydı fakat bir gün her şey değişti çıkarları için her şeyi göze alan iki taraf anlaşamadı ve ülke iki insansı elinde oyuncak oldu.buraya kadar bir sıkıntı yok zaten biliyoruz ki tayyip mafya gibi heriflerin işletmelerini savunur kollar ama kitabına göre iş yapanların işini bozar en basitinden hiç bir güvenlik önlemi alınmayan soma'da 310 civarı kişi hayata veda etti ve hala kapanıp kapanmayacağı tartışıldı adam gibi yargılanmadılar fakat izmir de bir altın madeni alınabilecek tüm güvenli önlemlerini almış ve tüm işçileri mutluluğun zirvesinde çalışma imkanlarına sahip olmasına rağmen sebepsiz kapandı yani iş güvenliğine harcayacağınız parayı ak partiye rüşvet olarak verirseniz işiniz daha kolay olur eskiden bu işler fetö ile kara para aklamayla (şirketler sayesinde) gerçekleşirdi. sendikalardan girerim her şeyi anlatırım size ama cidden bunun önemi var mı bilmiyorum bile, sebepsiz yere ölen onca insan yargılanmayan suçlar herkesin biraz daha duyarsız olmasını sağlıyor günden güne konudan çok sapmadan devam etmek istiyorum darbe gerçektir orada ölenler kesinlikle bir hiç uğruna ölmemiştir buna zaten tüm kalbimle inanıyorum ama bu noktaya geldik darbeyi engelledik ve hala bu herifi yüceltiyorlar zaten olanların sebebi o ulan o 15 temmuz'da ölenlerin her birinin katili gibi yargılanmalı bu adam ama hala anlamıyorum yani çok saçma geliyor her şeyin normal bir şekilde devam etmesi insanların ne denilirse onu yapması çok ama çok garip geliyor bana benim fikrim bu yönde paylaşmak istedim sadece
devamını gör...
yargılanması gereken erdoğan değil, erdoğan'ın fetö ile mücadelesinde ona her daim köstek olan muhalefet liderleridir.

-devletin gizli belgelerini açığa çıkaran sözde gazeteci özde ise ajan olanlar tutuklandı; "basın özgürlüğü yok, diktatör bu adam" dediler.

-fetö ile mücadelede kat'iyen yumuşama olmayacak dedi; gül ve davutoğlu arkadan iş çevirip pensilvanya ile birtakım temaslarda bulundular.

-fetö torpiliyle memur olanlar görevden alındı; "tayyip kendi adamlarını yerleştirmek için masum memurları kovuyor" dendi.

-fetö'nün en büyük kaynağı olan dershaneler kapatılmak istendi; " halkın eğitim hakkını elinden alıyorlar" dediler.

-fetöcü tv ve gazeteler kapatıldı; chp'li vekiller gidip yerlerde süründüler kapattırmamak için.

muhalif kimliğine bürünüp de erdoğan'ın fetö ile mücadelesi önüne engel çıkartan herkes yargılanmalı. bir yerlerden gelen emirle böyle davrandıkları çok açık.
devamını gör...
hukuk okuyan arkadaşlar gayet iyi bilirler. hukuk da suçun destekçisi ve azmettiricisi sayılabilmenin temel koşulu suçluyla suç üzerinden bir işbirliği doğması prensibidir.

ufacık bir örnekle açıklayacak olursak ;misalen bir zamanlar aramızda arkadaşlık husumeti olan b kişisinin işlediği bir cinayetten dolayı ve benimde bir zamanlar b kişisiyle olan arkadaşlığımızdan dolayı benim cinayet suçuyla yargılanmam imkansızdır.
kabul edin veya etmeyin ; imkansızdır ,öyle de olsa böyle de olsa imkansızdır.

fetö'nun zamanında işlemiş , yapmış olduğu hainliklerin ; hükümet ve cumhurbaşkanlığı kadrolarıyla beraber yargılanmasını istiyorsanız yapacağınız şey hükümetin ve cumhurbaşkanın da hainlik amacıyla bilerek destek çıktığını ispatlayacak kanıt öne sürmektir. suç ispatlanıncaya kadar da suç değildir.
sizlerin istediği şey ; ismet inönü'yle hitler görüşmüştü ; o zaman ismet inönü'yüde soykırım suçundan yargılayalım demek kadar basit ve sığ görüşten başka bir şey değil.

bir de meselenin şu boyutu var tabi.

bir tarafta kendi beyanlarına göre '' hainlik'' sürecini bilmeden , siyasi çıkarlar gereği 2012 yılına kadar gelmiş bir ak parti - fetö yapısı varken .bir yandan tüm ihanet ve hainlik ağı çıkarıldıktan sonra sırf iktidarın itibarı zayıflar düşüncesiyle el ele kol kola yürünmüş 2012 sonrası muhalefet-fetö yapısı var.

eğer birileri yargılancaksa o da ; evvela tüm hainlik ve ihanet ağı çıkarılmasına rağmen beraber yürümeye devam etmiş malum muhalif kesimdir.
devamını gör...
el vicdan malum şahısla akçalı ilişki kurmayan tek siyasi necmettin erbakan hocadır...

şimdi kaçınızın yaşı ne bilmem (bu arada hükümet bedel ödemeli o ayrı bir bahis) lakin tayyip bey iktidar idi ama muktedir değildi reis cumhur bile seçtirmediler adama ( bakınız abdullah gül'ün seçimi) hatırlar mısınız...

sonra partisi bir oy ile ( rakamla 1) kapatılmaktan kurtuldu...

bu memleketin başvekili iken hanımı tesettürlü diye hastaneye hasta ziyareti yapamadı...

say say bitmez jakobenizmin memlekete ettikleri ve izin verilseydi edecekleri...

bu hal üzre bu iktidarı o cenaha yaklaşmak zorunda bırakanın hiç mi günahı yok bu biiiiirrr...

hitamında bu iktidardan evvel erbakan yönetimi hariç kimler ne istedilerde vermedi sadece tayyip beyin hükümeti mi bu ikiiiiii...

patır patır asker tutuklanırken çıkartılan yargı reformlarını ( daha 17 aralıklar yok ortada dikkat) bu tayyip bey iktidarı çıkartmadı mı bu üççç...

en nihayet dayanamayıp " bu dalgalar bizi boğar" demedi mi...

yahu adam 15 temmuz değil 17 aralıktan beri bağırmada feryad etmede kendi arkadaşları ( bakınız başvekil ve dönemin nazırları ) dinlemedi adamı taaaa ki 15 temmuz a kadar anca o zaman kamuda el cektirmeler başladı adam gibi...

heee bedel ödemeli mi hükümet ödemeli keza tayyip beyde ama bir politikacı olarak gene sine-i millete dönmüş hata yaptığını söylemiş ve milletin reyine talip olmuştur ve kazanmıştır...

bildiğimiz kadarıyla hali hazırda hem.iktidar hem muhalefetten vekiller bu terörist yapının üyesi olanlar vardır ve onlara dokunmaması hem tayyip beyin hemde hükümetin ayıbıdır bufa böyle biline seçim beklemek gereksizdir....
devamını gör...
partizan yazarların çok fena kıvırmaya çalıştığı başlık. adamlar suçun tanımını yapmış. tarihi kafalarından yazmışlar.
yahu şunlara cevap verin. tüm türkiye cemaatin kadrolaştığını bilirken neden engel olmadınız?
sınavlarda o kadar kopya , şifre skandalları olurken neden ösym başkanı soruşturma bile geçirmedi ?
delillerin sahte olduğu cümle alem tarafından bilinirken neden ergenekon , balyoz ve oda tv davalarını desteklediniz ?
neden yargıtay'a 160 tane fetöcu hakim atadınız ?
zamanında fetullah gülene laf söyleyen onun hakkında kitap yazan ( kitap bastırılmadan ) kendini hapiste buluyordu neden bunlara ses çıkarmadınız ?
devamını gör...
partizanlık suçlaması yapanların ideoloji kastığı başlık.

yukarıda gayet iyi izah edilmiş durumlar. fetö'nün fetö olduğu muhafazakar cenahça 17/25 aralık tarihine kadar bilinmiyordu. onu da, diğerleri gibi dini bir cemaat olarak ele alıyor, ona yönelik negatif tutumların da esasen bu dinsel kimlikten kaynaklandığı açıkça görülüyordu. yani bir solcu veya kemalist için ha ak parti, ha fetö! nihayet 28 şubat muhafazakar kesime indiğinde esasen paçayı kurtaran da gene bu sistemle başını iyi tutan bu yapı olmuştur.

türkiye'de siyaset ve devlet oyunu, birbirine zıt iki toplum arasında oynanan bir oyundur. ister sağ-sol deyin, ister laik-dindar deyin, ister modern ve geleneksel deyin, hepsi esasında aynı olguya işaret eder. bunlar da amiral gemileriyle ak parti ve chp olarak cisimlenmiştir. bu totalci yaklaşım hem grupların kendi içlerindeki başka tür oyunları görünmez kılmakta (ak parti - fetö gibi), hem de dışarıdan ötekileştirici bakışın meseleyi kavrayamamasına neden olmaktadır. bugün fetö dolayımı ile ak parti'nin düştüğü açmaza, yarın dhkpc dolaysıyla chp de düşebilir. (hem de dhkp-c bu kadar apaçık bir terör örgütüyken.)

fetö'nün mahareti, hiç olmamış olguları olmuş gibi göstermekte değil, olan olguları sulandırması, saptırması ve kendi lehine yönlendirmesinden kaynaklanır. 28 şubat'ı yapmış, cumhuriyet mitingleri düzenlemiş, yargı kıskacını sürekli tehdit olarak kullanmış bir tarafın evinde boş boş pineklediği düşünülemez. elbetteki bu süreç içerisinde darbe iştiyakı vardı, fakat fetö bunu kendi hesabına kullandı. ak parti ve avenesi de, bu totalci bakış açısından görüntüyü net olarak kavrayamadı. buna ben de dahilim. yukarıda denildiği gibi, olayı zamanından önce kavrayan da yine erdoğan olmuştur.
devamını gör...
gitmiş ahbaplardı diye kimse suçlanamaz demiş, komik. sanki oturup çay bahçesinde çay içmiş bu adamlar. seneler boyunca bu adamların devletin her deliğine sızmalarını sağlayan kimdi? "ne istedin de vermedik?" diyen kimdi, bi hata yaptık Allah affetsin diyen kimdi? kendisi bile suçunu kabul ediyor ve ne kendisinin ne de akp üyelerinin yargılanmasına izin veriyor.

işin kötüsü ne biliyor musun? senin gibi fındık kadar ufku olanlar yüzünden bu adam hala prim yapıyor ve başka tarikatlarda devlete aynı şekilde sızmaya devam ediyor.
devamını gör...
bikbikcilerin bülbül gibi şakıyarak bikbiklediği konu. neymiş muhalifler köstek olmuş, analitik düşünme..... lan ibibik tayyip erdoğan sözde olarak 1 yıldır mücadele ediyor, 2 yıl öncesine kadar da çekişmeli. ondan öncesinde muhalifler hem ak partiye hemde fetöye saydırıyordu ondan ne haber? beraber yürüdüler yollarda, iş kollarında, siyasi egolar, piyasa karlılıkları ve devlet dairelerinde sözüm ona konumlar elden gitmeye başlayınca zıpladı partinizin başları, korktu şimdi de muhalif demeyin ulan bir kere mert olun. kıvırmayın. söz uçar yazı kalır diyoruz ulan medyada her türlü konuşmanın, yorumun hem öyle hem böyle videoları var, paylaşıyoruz yazamıyorsunuz bile altına mertliğinize, vatanseverliğinize, kemiksizliğinize, dürüst olamayışınıza, dansöz gibi kıvırmanıza alayına tüküreyim. besledikleri insanlarla kavga edince kandırıldık diyen siyasilerin aleni cümlelerini göz ardı ediyorunuz. evet tam olarak dünyaya reklam edilecek müslüman hareketi bunlar.
devamını gör...
15 temmuz sonrası fetö için yürüyüş yapanların zoruna giden durum. aslında başlığın meali: tüh 15 temmuz başarısız oldu!

asıl siz yargılanacaksınız. hem bu dünyada hem ahirette.
devamını gör...
"yukarıda gayet iyi izah edilmiş durumlar. fetö'nün fetö olduğu muhafazakar cenahça 17/25 aralık tarihine kadar bilinmiyordu. "
böyle yalan söylecekseniz hiç tanım yapmayalım.
yahu nasıl bilinmiyordu siz baya bizim aklımızla alay ediyorsunuz.
Allah aşkına şunu açıklayın. o kadar çok kopya skandalına , şifre skandalına rağmen ösym den kimse tutuklanmadı ?????????
ergenekonda balyozda üç gün öncesinin gazetelerine sarılmış silahları topraktan çıkartıp delil diye gösteriyordunuz. bir tane bile evet bir tane bile dijital delil yoktu o davalarda. bir sürü bilgisayarı incelediniz güya.
Allah aşkına bir söyleyin ordu tasfiye edildikten sonra yılları gelmeden rütbe atlatılan askerlerin fetocu olduğu bilmeyen var mıydı ülkede ?
madem 17/25 e kadar fetonun kötü olduğunu bilmiyordunuz. fetullah gülen'e birşey diyenlerin kendilerini hapiste bulurken napıyordunuz ?
siz anca böyle kendinizi kandırıp vicdanınızı rahatlatın. bak gibi de biliyorsunuz işte fetoyla aranız iyiyken her türlü kötülüğüne göz yumdunuz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar