15 yaşımdan beri her gün cuma namazı kılıyorum

fotosu olmadan inanmayacağım söz.

şöyle aşağıdaki gibi fotosu olacak muharrem bey... haberim yokmuş gibi çekileceksin, buna dikkat et.

devamını gör...
hacı abi, Allah kabul etsin fakat biz kameraları görünce kur'an okuyup, göz yaşı döken, her yıl umreye giden nice hırsızlar, arsızlar, utanmazlar gördük... kıldığın namaz senin olsun; biz adalet istiyoruz!
t: popülist bir söylem.
devamını gör...
yani haftada bir mesela cuma günleri cuma namazi kılsa daha mantıklı olabilirmiş, ama salı çarşamba daha sakin oluyor haklıdır.
devamını gör...
iyi yapmış olan cumhurbaşkanı adayıdır. ama yani her gün ne gerek var ki sadece cuma günleri kılsa yeter. demek ki takvalı bir arkadaş kendisi.
devamını gör...
muharrem incenin gereksiz açıklamalarından biridir.
kılan kendine kılıyor, bunda bizi ilgilendiren kısım nedir.
bunu söylemesine mi? yoksa söylemek zorunda hissettiği ortama mı kızayım bilemedim.
ha şunu bil muharrem ince, ben bir kişiye sırf 15 yaşından beri cuma namazına gidiyor diye oy vermem.
devamını gör...
her hafta demek istemiştir. vakit namazlarını kılmıyorum ama cuma'ları kaçırmıyorum diyor/demek istiyor özetle.
devamını gör...
cuma'nın kılındığı her gün
demek istediği için teknik olarak doğrudur.

veya ufak bir dil sürçmesi diyip
gün yerine hafta diye düzelterek
hüsnü zan edelim.

ince mümin din kardeşimiz olmasa da
Allah'ın müslüman kullarından biridir.

Allah kabul etsin.
devamını gör...
daha durun lan siyasi bu adam, dilleri sürçecek sürçmeli bize eğlence olsun ama şunu demeliyim bununla dalga geçen ak partililer,
(bkz: evlatlarıma helal lokma yedirmedim)
gibi olan erdoğan sürçmeleri ile de dalga geçmedikleri sürece riyakarlık edeceklerdir belirteyim.
ha bu arada hatırlatayım siyaset din değildir.
devamını gör...
en azından cumaya gidiyormuş. isterse 5 vakit namaz kılsın. bundan bize ne?? oy için ya rab ne laflar ortaya çıkıyor??
devamını gör...
adam 15 yaşından beri hiç aksatmadan her gün cuma namazı kılıyor. dincilerin içinde böyle bi tane adam yoktur. anca slogan atarlar sağda solda. atatürkün 7 yaşında hafız olduğunu söylesen ebleh ebleh suratına bakarlar. çomar sürüsü sizi.
devamını gör...
böyle komik şeyleri duyunca insanın erzurumlu olası geliyor. (fıkrasını bilen bilir) bu öyle diyor ya, hemen diyecen "oku bakıyım fatihayı".
yav bunlar bu millete o kadar yabancı, o kadar uzak ki.. sen kur'an'ı Allah'ın kelamı olarak bütünüyle iman ve kabul etmedikten sonra değil 15 yaşından beri cuma kılmak, 5 yaşından beri günde kırk vakit namaz kılıyor olsan yine beyhude.
devamını gör...
adamda artık iyice şey yapmaya başladı neyse önünde 1 cuma namazı kaldı sıksın dişini onu da kazasız belasız tam vaktinde ve camiide kılarsa kurtulacak bu tür konuşmalardan..
devamını gör...
incenin erdoğanın gerisinde kaldığını gösteren açıklama. erdoğan daha doğmadan önce bile kılıyordu. erdoğanın annesi ve babası evlenmeden önce bile erdoğan kılıyordu. ondan mütevellit muharrem incenin biraz daha kılmaya devam etmesi gerek.
ayrıca yukarıda kendine müslüman diyen (aslında değil) ama kılınan namaza allah kabul etmesin diyen değişik sen bir ölsen de rahatlasak yahu.
devamını gör...
muharrem ince destekçisi olarak söylüyorum , gereksiz açıklamadır.
genel olarak muharrem ince'nin tarzı konuyu kendisinin belirlemesidir. farkındaysanız o bir konuyu söylüyor ve rakipleri cevap vermeye çalışıyor. erdoğan'ın yıllardır başarıyla yaptığı şeyi daha başarılı şekilde yapıyor. bu açıklama erdoğan'ın tufasına düştüğünü gösteriyor. yapma sen bildiğin gibi ilerlemeye devam et.
kılıyorsan kılıyorsun Allah kabul etsin , ama bizi ilgilendirmez. o senin ile Allah arasında olan bir durum. erdoğan açıklasa da aynı şeyleri söylerdim.
devamını gör...
lafa bakarım laf mı diye adama bakarım adam mı diye ne söz söz ne de söyleyen adam.. sen her gün namaz kılsan umreye gitsen ne ki? bu saatten sonra ne ifade eder? kim seni milletin adamı sanar? kim seni dini bütün sanar? bunlar geçti artık.. gerçi sen de biliyorsun ya geçtiğini işine geliyor o yüzden böyle yapıyorsun. bu yaptığının tirübüne oynamak olduığunu çok iyi biliyorsun!!!

iş lafa geldiği zaman vay efendim herkesin oyu bir olmamalı. okuyanın oyu ile okumayanın oyu bir olmamalı diyorsunuz ama siz okumayanlara oynuyorsunuz. öyle değil mi hacılık hocalıkla yaptığınız şey onları kazanmak için? onların oyunu kazanmak için değil mi bu şebeklik? bu mu sizin siyasetiniz?

milletin karşısına çıkıp orjinal olmayı lafının adamı olmayı becermek zor değil mi? vallahi çıkıp içki içmen, sahillerde fink atman hiç önemli değil lafının adamı ol iki yüzlü siyaset oynama sana oy verir oy toplarım. hem de her şeye rağmen! ama bunu yapmak senin için ne mümkün. çoğu siyasetçi için ne mümkün..
devamını gör...
bide şöyle düşünmek lazım,
- adamın cuma kazası yok!
- ülen cuma’nın zaten kazası yok.
devamını gör...
bunun bir tık ustu göreve gelirsem kahrolasi laiklik ilkesini kaldiracagim olur herhalde.
bu adam hakkında vatandasi alenen ahmak yerine koymaktan işlem başlatılmalı.
devamını gör...
dini gerçekte değil gösterişte yaşayanlara oy veren bir toplumda normal kaşılanacak açıklama. hatta oy bile alabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar