levent üzümcü açıklaması.

kim aç lan. aç olan varsa yardım edelim lan. bir levent mi görüyor aç olan insanları.

arabası olmayıp da köprü yol yapılıyor diye sevinen, cebinde beş kuruş parası yokken borsa artıyor diye sevinen insanları dünyanın hiç bir yerinde bulamazsın. 15 yıldır aç olan adam ben niye 15 yıldır niye açım diye konuşmuyor. hala gidiyor sevgili kardeşim mesajımı aldın mı diyor"

not: linkte konuşmanın videosu var.

http://www.yeniakit.com.tr/...
devamını gör...
açık açık ne kadar bencil olduğunu anlatmış, herkes onun gibi bencil değil diye de insanları gömmeye kalkmış aklı sıra. şimdi ben hakkaride işim yok diye hakkariye yapılan havaalanına, aydında işim yok diye aydına yapılan baraja sevinmeyecek miyim? devlet sadece benim işimi gören bir yatırım yaparsa mı sevineyim?
e ben senin yaptığın tiyatroyu diziyi izlemiyorum o zaman sen de gereksizsin.
devamını gör...
levent beyi bu mantığı ile yaşadığı mahalleden çıkarmayalım bence. ne gerek var. dünyanın geri kalanı önemsizmiş. köprü yapıldı tüp geçit yapıldı diye ben boşu boşuna sevinmişim mesela. zira hiç mi hiç işime yaramıyor. istanbuldaki havalimanından bana ne? değil mi? aha bu mantıktan gidersek, levent bey de mesela kayseriye girmesi yasak olsun, ankaraya vizeyle gidebilsin, izmire zinhar uğrayamasın, konyanın adını bile anmasın. yaşadığı muhit ile tiyatro çevirdiği muhit arasında bir koridor belirlensin oranın dışına çıkmasın.

tanım: serzeniş. acayip mantıklı.
devamını gör...
türkiyede yaşayan mutlak aç 50 bin kişiden , açlık sınırı altında yaşayan 1 milyon 250 bin kişiden ya da yoksulluk sınırı altında yaşayan 12 milyon kiş,den bahsediyor olabilir.
devamını gör...
şimdi öyle bir laf etmişki, sanki 15 yıl önce aç dediği kesim toktu. hepsinin boğazda yalısı vardı kapıda mersedes.
bizimkiler de yutuyor. he. biz bilemediydik.
devamını gör...
afederseniz; ama sadece "bunlar" diye hîtap ettiğim bir güruha mensup beşerin lafları.

ulan bu milleti makarnaya kömüre muhtaç ettiniz, sonra yapılan yardımlarla dalga geçtiniz, bu insanlar 15 yıldır aç falan değillerdi, 90 yıldır açlar, bu insanların feryatlarını bir bu aziz insanlar duydular ve ellerinden gelenin en iyisini yaptılar.

aç bıraktığınız yetmedi, hamam böcekleri diye alay ettiniz, ulan ayıptır, yazıktır, günahtır.

(bugünde nihat doğan olarak uyanmışım, hayırlısı inş.)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar