15 yılın sonunda ülkede iyiye giden bir şey

adalet ve kalkınma partisi 2002 kasım'nda iktidara gelmişti. iktidarının 15. yılı dolmak üzereyken ülkede iyiye giden şeyler:
eğitim ,
ekonomi ,
dış politika ,
işsizlik ,
gelir adaletsizliği ,
terörler mücadele ,
hukuksuzluk ve yolsuzlukla mücadele ,
özgür basın ortamı oluşturma ,
yeşil alanların sayısı ,
tarım ve hayvancılık ,
üretim değildir.
bu maddelerden hiç biri iyiye gitmemektedir.
eksi verecek yazarlar için edit: bu maddelerden iyiye giden varsa eğer. bizi aydınlatırsanız seviniriz.
devamını gör...
pkk terörü 2000 yılından itibaren fiilen bitmişti.
fetö en çok kimin zamanında azdı , devlette makamlara yükseldi zaten malumunuz.
sağlıkta 1 aydan önce diş çektiremezssiniz asla gününüzde kemoterapi alamazsınız. bu örnekler çoğaltılarbilir.
alt yapıya gelince bugün haberlede istanbulda yağıştan dolayı oluşan trafikten bahsediliyordu. önceden yağacağı belli bide ha.
aşırı pahalı internet kullanıyoruz. ve yavaş. siz neyin alt yapısından bahsediyorsunuz. dünyadaki oluşan teknolojik gelişmeleri ithal etmemiz geliştiğimizi göstermez.
devamını gör...
gece 12 de randevu alıp sabahında kanal tedavisi ve diş kalıbı çıkarttırıp, 10 gün içerisinde porselen dişlerin takılmasını ben yaşadım. 5 kuruş ödemeden.
yalvar yakar alamadıgın predatorlerin uçmayan heronlarin yerine silahlı silahsız iha yapılmasını da beraber gördük.

her Allahın günü bomba patlarken fetöcü polis asker ayiklamasindan sonra ne olduda bıçak gibi kesildi sorgulamıyorsanız bu sizin sorununuz.
ne işimiz var suriyede diye ciyaklayan zevat kilise füzeler havanlar düşerken de aynı bu şekilde konuşuyordu. ne oldu da kesildi o bombalar?
bu hükümet fetoyu besledi de, feto chp ye mi darbe yaptı? chp bugün neden fetöcü tutuklular için yürüyüş filan tertip ediyor?
bunu sorgulamayan adamlar kalkıp ne yapıldı diyor.
internet yahut eğitim veya vergi politikası.. tarım. bunlar bitik.
ne yapıldı diye sorarsanız ne yapıldığını söyleriz. ne yapılmadı derseniz onu da söyleriz.
konu hakkında bi kararsızlığınızı atın evvela.
devamını gör...
bombaların hep seçim zamanına denk geldiğini , kaosla insanları korkuttuğunuzu ne çabuk unuttunuz.
fetöyu hiç bir zaman bitiremeyeceksiniz. zengin fetöcuları salıyorsunuz , siyasilerin fetöcu damatlarını eniştelerini vs. salıyorsunuz. , fetönun siyasi ayağı hiç bir zaman yargınlanmayacak. aksini düşünen var mı ?
devamını gör...
terörle mücadele konusunda gözden kaçırılan bir şey var. terör dediğimiz şey sadece pkk'dan ibaret değil. nitekim suriye olayları ile birlikte pkk artık sadece gerilla taktiklerini benimsemiş, vur kaç hamleleri yapan bir örgüt olmaktan çıktı. artık daha organize, alan tutan, kontrol bölgeleri oluşturan bir yapıya büründü, artık daha açıktan ve güçlü ittifakları var. bu yeni konjüktürdeki adı da pyd... sadece bir güç pazarlığında iktidarını yitireceği için pyd ile hareket etmeyi reddeden ve batının vazgeçtiği bir grup pkklı kaldı sadece. elbette pkk yı bu konjüktür degişikliğine götüren, mecbur bırakan süreçte tsk'nın özellikle sur, cizre, şemdinli gibi bölgelerde mücadeleyi şehrin içine taşıması gibi daha önce denenmemiş yöntemler uygulamasının payı var. ama hep cb'nin söylediği gibi pkk-pyd'yi bir bütün olarak değerlendirirsek bu yapının bütününün eskiye göre totalde daha güçsüz olduğu söylenebilir mi? bunun sadece pkk kanadının artık işlevsizleştirilmesinin gündeme getirilmesiyle terörle mücadelenin iyiye gittiğini söylemek sadece göz boyamak olur. mesela fırat kalkanı harekatının ilk gününde ne denilmişti? "fırat'ın batısı kırmızı çizgimizdir, pyd münbiç'ten çekilmezse..." en yüksek perdeden laflar. peki harekatın başlamasının üzerinden kaç gün geçti, münbiçte pyd'yi bir cm geriletebildik mi? bu bir terörle mücadele başarısı mıdır?

üstelik nur(!) topu gini bir terör örgütümüz daha oldu. en azından zaten var olan bir grup açık açık terörist faaliyetler gerçekleştirecek güce ulaştı. fetö terör örgütünün son 15 yıl boyunca gerçekleştirdiği, darbeye teşebbüs edecek kadar büyümesi, yıllarca kamunun tüm imkanlarından yararlanan, stratejik makamlarında oturan yüzbinlerce üyesi olan bir örgüt haline gelmesi, hatta kamuda, özel sektörde, toplumun bütününde bir tekel oluşturması bir terörle mücadele başarısı mıdır?

pkk denilen örgütün amacı neydi peki? kurmak istediği maşa devlet, bugün megri megrilerle ağırlayıp itibar kazandırdığımız, k.ıraktaki, diyabakırda ki kürtlere "bakın bu iyi adam, bunun sözünü dinleyin" dedigimiz barzani tarafından kuruluyorsa bu bir terörle mücadele başarısı sayılır mı?

terörün artık pkk adından ve yönteminden vazgeçmiş olması bizim terörle mücadelede başarılı olduğumuz anlamına gelir mi? üstelik yeni yöntemleriyle en başından beri var olan hedeflerine şu an çok daha yaklaşmışken...
devamını gör...
enerji sektöründe ve savunma sanayindeki çabalardan umutluyum ben. bi yerden yapışmak lazımdı ve yapışıldı, inşallah devamı gelir.

bir de tika'nin faaliyetlerinden çok memnunum.

ak partili miyim, hayır? hayati yanlışları yok mu? var, hem de saymakla bitmez.
devamını gör...
her ilde unv , her sokakta adım başı anadolu lisesi bolca imam hatip yani çokça okul var , eğitim yok.

yollar duble duble , uzerinde giden araba bizim degil.

her sehre havaalani yapiliyor kalkan inen uçaklar bizim uretimimiz degil..

en son abd den 2. el bilmem ne kadar buyuk meblag ile uçak aldik..

hasılı kelam ulkede iyiye giden bir seyler varsa da peşinden kötüye giden pek çok durum ve olay var.
devamını gör...
sağlık ve yol.

gerçi başta başkası da olsa benzer olurdu diye düşünüyorum.

kötüye giden ya da düzelmeyenler var şerif'in belirttikleri gibi
devamını gör...
akıllı telefonlar. her yer internete girebiliyor olmak. memur ahmet abinin lüks ev ve otomobil alabiliyor olması. twitter facebook gibi sosyal mecraların ülkede gündem belirlemesi falan filan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar