solcular yapınca protesto oluyor sağcılar yaptığında çomarlık bunu unutmadan yapacağımız yorum şöyle olmalı "evet 10 numara protesto olmuştur. ayakta alkışlayalım. mustafa kemalin askerlerinden beklenilecek kadar yaratıcı bir protesto."

afedersiniz ama haberciler ağız dolusu "protesto" manşetini boşuna atmışlar. bu protesto falan değil. aynısını imamoğlu'na yapacaklar ve buna protesto diyenler "aha çomarlar protesto yaptığını sanıyor ahahaha" gibisinden başlayacaklar.

protestonun da bir ağırlığı ve ahlakı olmalı. öyle salona giren birine slogan atmak protesto değildir.
devamını gör...
bu protestonun bir akp'li vekil operaya geldi diye yapıldığını sanmıyorum. bence olayın, yerel seçim boyunca akp'nin sergilediği tutarsız tutum ile bağlantısı var. şimdi ekrem imamoğlu, trt'nin kur'an'ı güzel okuma yarışmasının programına katılmasıyla protesto edileceğini düşünebilir misiniz? zannetmiyorum.
devamını gör...
kamusal alanda yapılan etkinliklere siyasi, sosyal kimlikli insanların kaışımının protesto ediliyor oluşu son derece yanlış. insanlar siyasi kimliklerinden bağımsız olarak da toplum içinde varlar. katıldıkları ortamları siyasi protesto aracı olarak kullanırlarsa o zaman yaparsın protestonu.

ayrıca bu protestoyu yapanlar her fırsatta akp’yi kültür sanattan uzak, köylü olarak nitelendiren kendisini solcu addeden insan topluluğu olunca ayrı bir samimiyetsiz oluyor.

bu ve benzeri olayların varlığı toplumun destekelemediği siyasi figürleri barışçıl yollarlarla protesto etmesi anlamına gelmez. tam tersi insanların kendinden olmayanlarla aynı kültürel ortamda bulunamayacaklarını, o kültürel alana asıl sahip olduğunu düşünenin ise bir diğerini kovma hakkını(!) meşrulaştırır. bir kaç gün sonra imamoğlu bir camiye gittiğinde ve insanlar protesto ettiğinde kimseyi burası Allahın evi diyerek susturamazsınız bu gibi protestoları haklı buldukça.
devamını gör...
bu seçimi kazanmak için zaten oy aldığı kesimden değilde , karşı tarafın oylarına da ihtiyaci olduğundan aslında yaptıği hamle mantıklı ama diğer bir açıdan bu insanların yıllar sonra bir kazanma umutları olmuş, rüzgari arkasına aldıklarını düşündükleri için de böyle şeyler yapmaları normal.
devamını gör...
protestolar ,içinde şiddet,hakaret olmadığı sürece güzel eylemlerdir. her insanın protesto etme, isyanını dile getirebilme hakkı olmalıdır. dolayısıyla binali yıldırım'a yapılan protesto da oldukça normaldir.

zeka dahilinde yapılabilen tüm protestolar,toplumu daha da geliştirir..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar