17 haziran 2016 lgbt onur yürüyüşüne yasak getirilmesi

istanbul valiliğinin yaptığı açıklama. 19-26 haziran tarihleri arasında yapılacak yürüyüşe istanbul valiliği yaptığı açıklama ile yasak getirdi.

"bazı basın organları, internet siteleri ve sosyal medyada, lgbt üyeleri tarafından 19 - 26 haziran 2016 tarihlerinde taksim’de düzenleyecekleri bir yürüyüşe çağrı yapıldığı anlaşılmaktadır. valiliğimizce, başta katılımcılar olmak üzere vatandaşlarımızın güvenliği ve kamu düzeni gözetilerek anılan günlerde bu yönde bir toplantı ve gösteri yürüyüşü tertip edilmesine izin verilmeyecektir. bu tür etkinliklerin nerelerde yapılabileceği de, yasa gereği önceden ilan edilmiştir. değerli istanbullu hemşehrilerimizin bu tür çağrılara itibar etmemelerini, güvenlik güçlerinin bu yönde yapacağı uyarılara riayet ederek yardımcı olmalarını rica eder, kamuoyuna saygıyla duyururuz"

sen ramazanda insanların gözüne sokarcasına yaparsın bu tip etkinliği bunu da hak edersin.

devamını gör...
mantıklı ve gerekli olan yasaklamadır.

sen açık açık provokasyon yap sonrada niye yasaklanıyor.

anadan üryan dönmeleri ramazan da değil hiçbir zaman görmek istemiyoruz.
devamını gör...
bir kirletilmeyen "onur" kelimesi kalmıştı, ona da ibneler sahip çıkmış. zaten sahil yolunda "eylem" yapıyorlar bol bol. yan yana dizilen araçlardan dolayı kaç defa kaza tehlikesi atlattım. insandır, herkes gibi insanca muamele görmelidir, eyvallah. ama dönme bedenlerini sergileyip ramazan günü midemizi kaldırmaya kimsenin hakkı yok.
devamını gör...
keşke zamanında pkk lılar şehirlerde ortalığı yakıp yıkarken onlara da aynı şekilde yasak getirebilselerdi.

tanım: küçük sinekle uğraşmak.
devamını gör...
tamam yasakla olmaz bu isler ama doğruyu soylemek gerekirse o goruntuleri görmek de cok kötü. rengarenk olmak bu mudur yani. onur kelimesinden soğuttular.
devamını gör...
doğru karardır. şimdi çıkıp kimseler özgürlük vs demesin. onursuzluğun adı ne zamandan beri "onur" oldu. yasaklanmasını destekliyorum. çoh iyi oldu çoh da güzel oldu.
devamını gör...
geçen sene mizah diye açtıkları o saçma sapan bez parçalarından sonra her sene getirilmesini beklediğim yasak.
devamını gör...
bilmiyorum farkında mısınız ama hep ramazanda daha bir coşuyorlar. neyse efendim zaten açıklamalar v.s ortada gerginlik çıkacağı öok belliydi. çıkmadan önlem alındı, önlem alınmasa da önceden belliydi, önlem alınmadı diye ağlayacaklardı.
devamını gör...
haklı bir yasaktır. normalde bu tür yasakların hiçbir türlü savunulacak tarafı olmaz ama bu sefer gerçekten tehlikeli bir durum söz konusu olduğu için yasaklanması iyi olmuştur.
devamını gör...
kendi kafasınca engelleme yapacak malların insanları gaza galeyana getirip geri dönüşü olmayacak olayların engellemesi adına mantıklıdır, ancak en manıklı olanı pankartsız ve çıplaklığın kabul edilmediği yürüyüş olabilirdi, çıplık sergileyenler için 6 yıl hapis denebilirdi şimdi teknik olarak neticesine güvenen tipler ekseriye neticesine güvenen soyunsun aga. (bkz: yaptırımların kısıtlayıcı hükümlerinin olması)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar