#haber  #siyaset 

an itibariyle grup toplantısında çağrısını yapıyor. 3 kasım 2019'u beklemenin yersiz olduğunu söyleyip ağustos 2018'de erken seçimin yapılması gerektiğini söylüyor. gerekçe ise türkiye'nin içine çekilmeye çalıştığı durum ve seçim güvenliğinin tehlikeye girmesi.


--- alıntı ---

"cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi resmen hayata geçmeden devamlı yargılanmakta, kararlanmakta ve hasar verilmeye çalışılmaktadır. türkiye'nin bu ağırlığın altında daha fazla kalması, 3 kasım 2019'a kadar sabırla dayanması geldiğimiz bu aşamada mümkün, makul ve münasip değildir. türkiye'nin sistem tartışmalarıyla boğulmak istendiği bugünkü şartlar altında 3 kasım 2019'a istikrar ve dengeyle ulaşması zorlaşmaktadır.

iktidar partisiyle varılan uzlaşma neticesinde mahalli idareler seçimleri hariç olmak üzere, cumhur ittifakının iki paydaşından biriyiz. seçim sürecine giden yolda toplumsal, ekonomik ve siyasi dinamikleri etkileyen çok sayıda menfi faktör yeşermektedir. türkiye'nin bekası açısından hasıl olan milli mutabakatın tiizlikle korunması ve hedeflerine varması elzemdir… 

ancak ititfakın selameti ve başarısı için de toplumsal dinamikleri tayin eden unsurların dikkatle takip ve analiz edilmesi, muhtemel sonuçlarının iyi hesaplanması ihtiyaçtır. önümüzde kontrol edilemeyen beklenmedik bir takım olumsuz gelişmelerin ortaya çıkma ihtimali ise asla gözardı edilmemelidir ve bunun pekçok emerasi de şimdiden belirginleşmiştir..

gerekli uyum yasalarının çıkarılması akabinde, mhp takdir ve tercihini seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. seçim var mı, erken mi, zamanında mı… bu çekişmelere son verilmesinin zamanı gelmiştir. teklifimiz, 26 ağustos 2018 pazar günü, malazgirt zaferiyle büyük taarruzun yıldönümünde, türk milletinin yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip, hem cumhurbaşkanı hem de milletvekili seçimlerinde türk düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesidir. bu işi uzatmaya gerek yok."


--- alıntı ---

kaynak
devamını gör...
katıldığım çağrıdır,şu bulanık suda,şu belirsizlikte 1.5 yıl beklemenin bir anlamı yok.
devamını gör...
recep tayyip erdoğan'dan habersiz yapılmayan çağrıdır.

çağrının asıl sahibi cumhurbaşkanıdır, erken seçim yok demişti ama demek ki devlet beyi kullandılar hülle yapmak için.. biz istemedik, mhp istedi denilecektir.

danışıklı dövüştür bu açıklama...
devamını gör...
erken seçim çağrısı için görev bahçeliye verilmiş demek ki. erdoğan erken seçimin olmayacağını, 2019 da yapılacağını birçok kez dile getirmişti. ancak bahçeli'ye siz çıkın erken seçim gereklidir diyin seçimleri erkene çekelim denmiş olması muhtemel. neden seçimi erkene çekiyorsunuz diyenlere de aslında biz çok istemiyorduk ama ortağımızı kıramazdık diyeceklerdir.
devamını gör...
kulampara: aslen arapça-farsça karışımı bir kelime olup, gulam (oğlan) ve para ( perest-hayranı) türk halk diline adapte edilmiştir. yaşlı ve feleğin çemberinden geçmiş erkek eşcinseller için kullanılmaktadır. hoş kapılar kapalıyken kimin aktif kimin pasif olduğu da bilinmez.
devamını gör...
chp tarafından hodri meydan denilerek karşılanmış çağrı. eğer gerçekleşirse son aylardaki trend gösteriyor ki cumhur ittifakı sağlam bir muvaffakiyet gösterecek. hazır hdp ortalıktan silinmiş, meral'ın ip'si de teşkilatlandırmasını tamamlayamamışken, üstüne bir de belirtilen tarihin malazgirt zaferi'ne denk gelmesiyle oluşacak milliyetçi iklim seçimlerin galibini belirginleştiriyor gibi.

ülke ve millet için hayırlısı olsun inşallah.
devamını gör...
başlığa günün tarihinin atılmasında fayda var.
devamını gör...
böyle bir durumda muhalefetin bir an önce ittifak programını açıklaması ve adaylarını kamuoyuna sunması gerekir ki, şu an bu mümkün gözükmüyor. daha çok muhalefet üzerine baskı kurma çabası olarak görüyorum.

diğer yandan ak parti'nin iki büyük il (izmir, istanbul) kongresi ve genel kongresi yapılmış değil.
uyum yasaları henüz tamamlanmadı.
ramazan yaklaştı.

bahçeli'nin bahsettiği tarih için seçim pek mümkün gözükmüyor.
lakin şunu da eklemek gerek; bahçeli'nin erken seçim çağrıları genelde karşılık buluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar