17 şubat 2016 ankara patlaması

genelkurmay kavşağında olmuştur. askeri servis aracı geçişinde meydana gelmiş. çok şiddetli bir patlama olduğu söyleniyor.
daha detaylı haberler azar azar geliyor.
devamını gör...
az once haberlerde görüp üzüldüğümüz patlama. yine terör örgütü deyip ısın içinden sıyrılmaktan bıkılmadi mi? kim neyi paylaşamiyor anlasak? bu sene bu uc oldu artık yeter!
devamını gör...
muhtemelen istihbarat zaafı yoktur. olaylar kendi halinde seyretmiştir.

ölen kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyorum. bu memlekette bu fitne ateşinde rolü olanların, rolü olmadığını zannettiğimiz ama bu kaos ortamında rolleri olan ve bizim bilmedğimiz rabbimin bildiği her kim varsa Allah onları ıslahları mümkün değilse kahretsin. oyunları başlarına yesin. bu gibi şeylerden siyasi rant hesabı yapacak olan ister iktidarında ister muhalefetinde Allah da onları bildiği gibi yapsın.

muhtemeldir ki ülkeyi bir kaosa sürükleyecekler ve sonra bir kurtarıcı gösterecekler bize. onun dediklerini yaparsak memleket bir günde güllük gülistanlık olacak. Allah oyun kuranların en hayırlısıdır. iktidarında muhalefetinde kim bu oyunları tezgahlıyorsa başlarını yesin bu oyunlar. kim de akılsız alet oluyorsa Allah onlara akıl fikir ihsan etsin.
devamını gör...
Allah bu memleketin yardımcısı olsun. ne hale geldik.

ankara'nın en güvenli olması gereken -ki muhtemelen güvenliği gayet iyi sağlanan bir yer- yerinde patlama oluyor. kuvvet komutanlıkları, bir kısım bakanlıklar ve meclisin olduğu bölge bilmeyenler için. ve demek ki biz şansa yaşıyoruz bu memlekette.

ölenlere rahmet, yaralananlara şifa dilemekten başka bir şey gelmiyor elden maalesef.
devamını gör...
an itibari ile ankara'nın kalbinde bir askeri servis konvoyunun geçtiği anda bomba patlatılmış 5 kişi hayatını kaybetmiş 10 kişi yaralanmıştır.
devamını gör...
ankara'nın göbeğinde olan patlama.

patlamayı dersaneden cikacakken duyduk ve eğer hoca dersi uzatmasaydı o sırada tam da patlamanin oldugu yerden otobuse binecektim... şu an baska bi yerden otobüse bindim ama hala o kadar tedirginim ki. aff Allahım aff...
devamını gör...
orada patlama olması imkansız denilen bir yer. gen.kur başkanlığının önünde sürekli korumalar var. o çevrede ara sokak falan yok. olana da dikkat ediliyor. adamlar servis saatinde ortalığın karıştığı ve zaafiyetin olduğu bir anı bulup araç ile yaklaşarak patlatmışlardır. ayrıca bu çok iyi bir planlama ve istihbarat gerektiriyor. rabbim şehit olanlara rahmet eylesin, yaralılara acil şifa versin.

ama bu böyle gitmez. adam şunu demek istiyor; bak türkiye sen ypg'yi sınırından vurursun ben gelip senin askerini kalbinden vururum.

editt: maalesef dediğim şekilde olmuş. http://m.haberler.com/ankar...
devamını gör...
ne kadar da üzücü bi hadise..hem dışımız hem içimiz düşman dolu..rabbim yardım etsin bu memlekete..şehit olanları ve yakınlarını rahmetiyle kucaklasın..amin
devamını gör...
hem istihbarat zaafı, hem zayıflık göstergesi, hem sistemsel uyumsuzluk, hem devlet rehaveti, hem personel hatası, hem kontr-espiyonaj başarısızlığı, hem politik sıkıntı...

bu mesele abd'de, ingiltere'de, almanya'da yani dünyanın neresinde olursa olsun büyük bir ezikliktir ülke imajı adına. yayın yasağı hususu ise gerçek bir muamma, neden yahu neden haber alma özgürlüğü kısıtlanır ki böyle bir durumdayken? çıkıp anlatsalar da biz de öğrensek vallahi. dürüst olarak iletilmesini beklediğimiz tek şey şu anda ölü-yaralı sayısı, asıl trajedi budur.
ateş düştüğü yeri yakmıyor artık, farkına varsalar keşke. evimizin içine hırsız değil, katil girmiş ve biz öylece izliyoruz. yere batsın suçu hep başkasına atan beceriksiz iktidarınız da, alternatif çözüm bile öneremeyen aptal muhalefetiniz de, menfaatini yitirince azgınlaşan fitneci birlikleriniz de, kandan beslenen şerefsiz özerklik sevdanız da!
devamını gör...
son açıklamaya göre hayatını kaybedenlerin sayısı 18'dir Allah rahmet eylesin, yaralılara şifa eyler inşaallah! teröristleri, işbirlikçilerini, çıkar elde edenleri Allah kahretsin.
devamını gör...
benim memleket ankara. bizim sülaleden ya asker çıkar ya öğretmen. bi abimle ben sinema tv okuduk nası olduysa. dolayısıyla sülalenin oturduğu yerler hep patlamanın olduğu civarlar. baya iyi biliyorum o bölgeyi.

hiç düşünmeden orada bulunan kurumları aklıma geldiği gibi yazayım. fazlası çıkar eksiği çıkmaz.

milli savunma bakanlığı
askeri yargıtay
adalet bakanlığı
maliye bakanlığı
karayolları müdürlüğü
abd elçiliği

bak bunlar anında aklıma gelenler. daha fazlası vardır. kısacası burası ülkenin kalbi. en güvenli yeri. ülke bildiğin ırak, suriye olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. muhteşem dış politikamız sağ olsun. çok ilerledik çokk.


devamını gör...
Allah fırsat vermesin, beterinden korusun. yayın yasağını savunuyorum. olması gereken budur. bütün tv lerde görüntülerin verildiğini düşünün. halk infiale sürüklenir. herkes dehşete kapılınca daha büyük sorunlar doğar. simdi kanallarda sağduyu birlik çağrıları yapılıyor.
sabır, dua..
devamını gör...
başkanlık meselesinin neden birinci öncelik olduğunun göstergesidir. Allahtan ölenlere rahmet kalanlara sabır ve selamet dilemekten başka elimizden bir şey gelmez.

evet mesele başkanlık meselesi, memleketin birinci önceliği.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar