#siyaset 

mesela ben başlıyorum.

babandan almışsın 20tlyi berkecanla wayt çaklıt moka içmeye gideceksin ve sana diyolar ki süt üretimi durdu wayt çaklıt moka satışımız yok, ç ı l d ı r ı r s ı n.
devamını gör...
o bebeler size akp zamanında yaşanmış şu hayvancılık başarısını anlatarak kontr atak yapar:

internetten almışsın ineğini, bakanlıktan desteğini, her gece yarısı kalkıp sağıyorsun ineğini ama bir gün paraları yatırdığın tosun sırra kadem basıyor, bir bakıyorsun ki ne ortada inek var ne de süt.
(bkz: çiftlikbank)
devamını gör...
akp öncesi 59 milyar dolarlık kurumlarımız vardı, ama akp eve ekmek getiremeyen her baba gibi satıp satıp yedi. şeklinde anlatılır.

edit: o eksileyen arkadaşlar cevaben: akp'den ö ceki hükümetler salakmıydı da 59 milyarlık özelliştirmeyi yapmadı?

devamını gör...
yıl 1999.
dedem gözünden rahatsız gözü kanlanmış doktor yok. elinde de egzamalar azmış, her tarafı dökmüş. muayene olmak için devlet hastanesinden sıra almamız lazım. gece saat 3'te dedem kaldırdı beni. devlet hastanesine kadar 4 km. yürüdüm. saat 4.30 gibi hastaneye geldim. önümde 2 kişi vardı. sıraya girdim. saat 6.20'de sabah ezanı okundu. 7. 30'da sıra 500 metreyi geçmişti. 7.40'ta sıra dağıtmak için temizlikçi geldi ve sıra numaralarını önce güzelce ayırdı. küçük bir bölümünü dağıtmak üzere ayırdı, diğerlerini masanın altına sakladı.
benden önceki amcalardan biri dahiliye sırası aldı. ikincisi dahiliye ve cildiye aldı. üçüncü sırada ben vardım. ben de göz ve cildiye istedim. göz sırasını 17. sıra aldım, "cildiye kalmadı" dedi.

tabi ben ortalığı karıştırınca bana bir cildiye numarası verdiler 49 numara.
saat 9'da doktorlar muayeneye başladılar. ben hemen reçete sırasına girdim. dedem muayene olduktan sonra geldi ve yer değiştirdik. ssk defteri onaylatmak için sıra beklenirdi saatlerce.
dedem defteri onaylatırken ben eczane kuyruğuna girdim. 1 saat te öyle geçti. tam biz alırken öğlen saati girdi ilacı alamadık. yalvar yakar vermedi adam ilacı. saat 1'de eczane açıldı ve biz ilacı aldık. geri döndüğümüzde 49 numaralı cildiye sıramız geçmiş, almadılar bizi.
sonra dedemin tanıdığı biri araya girdi ve bizi o temizlikçiye götürdü. adam da eski para ile 1 milyon liraya bize yeni numara sattı. sonra biz o numara ile muayene olduk. tekrar sıra alıp defteri tekrar onaylattık. sonra tekrar sıra alıp eczaneden numara aldık ve eve döndük.
toplamda 2 krem 2 kıytırık ilaç ve 1 göz damlası almak için 2 kişi canhıraş bir şekilde aç susuz tam 15 saat cebelleştik.
eve geldiğimizde "hem göz hem de cildiye, iki doktora birden muayene olduk" dediğimiz zaman hiçkimse inanmadı bize.

inanılmazı başarmıştık çünkü!
devamını gör...
yıl 2013,
her taraf türkçe olimpiyatı afişleriyle donatılmış, ergenlik çağına girmiş genç kızlar yarı çıplak vaziyette yüzbinler önünde güya islam adına türkçe şarkı söyletilip coşuluyor. peygamberimizin de bu konsere geldiği yalanı dilden dile dolanıyor. stat önünde bir kuyruk var, geceden sıraya girilmiş, içeriden beraber yürüdük biz bu yollarda şarkısı yankılanıyor, ülkenin başındaki adam okyanusun ötesindeki cia ajanı sümüklü böceğe methiyeler diziyor, gel de bu hasret bitsin diye kükredikçe salondaki on binler elleri patlarcasına alkışa boğuyor gök kubbeyi. olimpiyat saatinde evde oturan bana ve çocuklarıma vatan haini gözüyle bakılıyor, siz nasıl türksünüz, böyle bir gecede nasıl evde oturur da gelmezsiniz bakışlarına ya iyi de bunun islamla ne alakası var, o afrikalı çocuğa türkçe şarkı öğretince eline ne geçecek, bak hem kıyafeti de islama uygun değil dedikçe kükrüyor akpli militan. o gecenin hatırına merkez bankası hatıra paralar basıyor, devlet topyekun seferber edilip bu şeytani hareketin emrine veriliyor. durun kalabalıklar bunlar cia adına ülkeyi ele geçiriyor dedikçe buna kargalar güler diye üstümüze gülünüyor. imanlı gençlik goygoyuyla bir nesil bu şeytana teslim ediliyor.
devamını gör...
buna da kılım ha. yok şu kadar yıl önce şöyleydi yok 50 yıl önce ülkede internet yoktu yok atatürk kaç havalaalanı açtı bilmem ne...

e şimdi var da bunu kimse kendi babasının kesesinden yapmadı bu devletin vergileriyle yapıldı ötv (ki kendisi zenginlik gösteren ürünlerin tüketicilerinden alınma amaçlı çıkarılmış bir vergidir) sigaradan alkolden alınır hale gelmiş. üstüne verginin vergisini almak gibi dahiyane bir yöntem geliştirilmiş(ötvnin kdvsi) yıllardır yene yene zorla elde kalmış üretim yapan 3 5 kurum (onlar da satılacaklar listesinde) ama yahuv 50 yıl önce şöyleydi böyleydi. boş muhabbet boş. resmen insanlara şükreder hale gelmişsiniz ,insanlara kulluk yapar hale gelmişsiniz etmeyin.

ayrıca türkiye gelişiyor ama dünya yerinde saymıyor adamlar sağlıkta yapay organ yapacak noktaya gelmiş ulaşımda 1 liraya uçak bileti satar hale gelmiş ( yemin ediyorum vallahi billahi bir arkadaşım bir yunan havayolu firmasından 1buçuk liraya mı ne bilet aldı istanbul-atina bak 2 lira değildi ya 1.50 ya 1.70 )

ama biz hala kalkıp ne güsel havaalanları yapıyoler yaa bağ ne güsel hastaneler falan dersek bizden bir halt olmaz biz ilerliyoruz ama rakiplerimiz bizden hızlı ilerliyor yani bağıl hıza bakacak olursak gerideyiz. * asıl mesele üretim olayı ve düşünce özgürlüğü eğer bunlar olsaydı ülkede genel itibarı ile sorun olmazdı. tvyi açın ve gündüzleri gezinin bi. ince kaç kere gösteriliyor akşener kaç kere gösteriliyor erdoğan kaç kere gösteriliyor ülkede nasıl bir tekelleşme ve baskı olduğunu anlayın nasıl bir korku hegomonyasının kurulduğunu farklı olanların sindirilmeye korkutulmaya çalışıldığını görün lütfen. üretim olayına girmiyorum zaten...

bu hastane olayını falan da geçin dostlar. mhrsden bir cildiye randevusu alayım dedim antalya genelinde 1 ay süre var bir ay. benim ki neyse bir arkadaşım burundan nefes alamıyor çocuk, kemikte bir problem olmuş. adam eylülde gidiyor ilk muayeneye ameliyat için 6 ay sonraya gün vermişler sınav muhabbetine ona da gidemedi 4 ay sonraya bir randevu buldu şimdi de doktorun tayini çıkmış yeni gelen doktora başka liste açılacakmış... iyi yine 15 saatte iki muayene çıkarmışsınız...
devamını gör...
şu kadar yıl önce şöyleydi demek boş. her dönemin kendi içinde değerlendirilmesi gerekiyor çünkü toplumlardan hükümetlere,hükümetlerden dümya geneline farklı bir zihniyet hakim oluyor. bir değerlendirme yapılacaksa kendi içinde yapılması daha uygun. karşılaştıracak bir şey arıyorsanız refah seviyesi yüksek diğer ülkelerle bizimkini karşılaştırın cevap açık zaten.

cevabı bulamadıysanız ya da kafanız karıştıysa şöyle söyleyeyim. geçenlerde şevval sam ın oynadığı diziye denk geldim. şevval sam tam anlamıyla 5 parasız kalıyordu ama bunu kimseye belli etmemek için parmaklarını çakma elmaslarla kıyafetlerini orijinalin markanın orijinal çakmalarıyla donatarak insanların gözüne zenginliğini sokuyor ulu orta blöflerle küçümsediği diğerlerinin zihinlerini yönlendiriyordu ama ondan güçlü olanlar ve onların yönettikleri durumu bu fark ediyordu. işte türkiye şevval sam ın ta kendisi.
devamını gör...
akp öncesi taş devrinde yaşadığımız için direkt "taş devri" isimli çizgi filmi izletmekle olacaktır.

bence akp'den önceki tv kayıtları, sinema filmleri, futbol maçları falan aslında olmamıştı. o zaman öyle bir teknoloji yok çünkü. halkın akp dönemindeki teknolojik gelişmeleri sindirebilmesi için hummalı bir faaliyetle çekilip arşivlendiler.

15 yıldır eldeki argümanlar, "hastanede sıra bekliyorduk" (hala bekliyorsun, sana bir randevu veriyor, bilmem kaç ay sonra falan), "başörtüsü", "yol yaptı" falan. daha geçen sene süt üreticileri, para etmediği için sokağa, nehirlere falan döküyorlardı. samanı, kurbanlığı, buğdayı ithal ediyoruz.
devamını gör...
maaş kuyrugunda ölen emekliler, kan gölüne dönen karayolları vs vs.

hangisini sayalım?
devamını gör...
sene 1999. meslek lisesinden mezun, elektronikçi bir vatandaş olarak üniversite sınavına girecek oldum. bana dediler ki sen elektronik okumuşsun, elektronikçisin, elektronik müyandısı olamazsın. o senin alanın dışında kalıyor. Allah Allah dedim? neyse çok üstelemedim, üstelesem zaten muhtemelen irticacı olarak yargılanırdım. sonra iki yıllık bir üniversite okudum. 2003 senesinde mezun oldum. mesleğimde de çok başarılıydım ayıptır söylemesi. sonra bir takım fabrikalara iş başvurusunda bulunacak oldum. bana dediler ki sen namaz kılıyorsun, olmaz, bizimla deyılsın. müyandıs olamadığım gibi iş sahibi de olamadım iyi mi? sonra bilgisayardan da anladığım için muhasebeci oldum. şimdi aöfü bitirip mali müşavir olmaya çalışıyorum. yaşım 37. hayata 10-0 geriden başladım biraz. işte akp öncesi böyle bir zamandı.
devamını gör...
pek de bir marifet değildir. biraz da akp sonrasından bahsetmek gerekir.
devamını gör...
orta yaş grubunun ve yaşlıların çok sevdiği.
vita yağ için kuyrukta beklemişler de... efendim sağlık karnesi kuyruğuymuş da.
elin amerikalı neneleri de yapıyor mu acaba bunu, ev telefonu kullanıyorduk, cep telefonumuz yoktu diyor mu? yahut avrupalı dedeler mesela diyor mu hiç internetimiz bile yoktu, mektup yazıyorduk diyor mu? yollar duble değil tekti diye iktidara pay çıkıyor mu başka yerlerde de?

dedem çocukken çarık giydiği için şimdi iktidar oy alıyor. argüman bu ya! argüman bu! şimdi kivi yiyorsak reis sayesindeymiş. long live the reis, long live the kivi o zaman! ne diyeyim.
devamını gör...
babaannem hastalanmış yatağa düşmüştü. sürekli yattığı için hava yatağı yazıldı. 3 ay geçti o yatak bir türlü gelmedi sonra babaannem vefat etti. aradan bir ay geçmişi ki telefon çaldı açtım hava yatağının geldiğini ve gelip almamız gerektiğini söylüyordu. önce ne diyeceğimi bilemedim sonra öldü dedim telefonu kapattım.
devamını gör...
iphone yoktu arkadaşlar... tayyip bey icat etti bütün teknoloji harikalarını...

böyle anlatıyorum bebelere...

not: acil hasta olarak gittiğim devlet hastanesinde 3 ay sonraya mr sırası verdiler 2018 yılında... gittim dışarıda parayla yaptırdım mecburen.
devamını gör...
başlığı provokatif bulmakla birlikte 2 örnek vereceğim.

bolu dağı tüneli ak parti döneminde tamamlandı. ak parti iktidara gelene kadar 9 hükümet eskitti.

ak parti'nin ilk dönem icraatlarınden olan köydes projesi ilk senesinde 1700 kadar köyün altyapı (yol, su, menfez, trafo, heyelan duvarları vs. ) sorununu çözdü. hala devam ediyor bu proje.

bu iki projeyi örnek verme sebebim şartları eşitlemek.
zira ak parti'den önceki hükümetler de bu projeleri gerçekleştirecek maddi imkan ve teknik güce sahipti.

hükümet denilen şeyin gücü, eldeki imkanları ne kadar verimli kullandığı ve çoğalttığı ile ilgilidir.
devamını gör...
--- alıntı ---

aahh gençler ahh, siz bilmezsiniz, yetişmediniz o günlere… akp kurulmadan önce camiler ibadete kapalıydı, hepsi ahır yapılmıştı, cuma namazına gitmek isteyenlere cehape zihniyeti tarafından eziyet ediliyordu, gözyaşları içinde abdest almaya çalışanlar, belden üstü çıplak deri pantolonlular tarafından kahkahalarla kırbaçlanıyordu, cenaze namazı bile yasaktı, musalla başında vals yaparlardı, ezan filan bilinmezdi, yeni doğan bebelerin kulağına arya okunurdu, oruç tutanlar zindana atılırdı, kurban bayramında boğa güreşine gidilirdi, ramazanlarda noel baba'nın eli öpülürdü, imam hatip liseleri yoktu, illa din adamı olmak isteyenler heybeliada ruhban okuluna gidiyordu, henüz türgev yurtları açılmamıştı, zavallı öğrencilerimiz manastırlarda barınıyordu, teog sınavına girenler, zorla aya nikola kilisesine kaydediliyordu. diyanet işleri başkanlığı yoktu, din işlerimiz ismet inönü döneminde vatikan'a bağlıydı, kemal kılıçdaroğlu döneminde fener rum patrikhanesi'ne devredilmişti. üniversiteye sadece kaymak tabakanın, seçkincilerin, tuzu kuruların, belirli zümrelerin çocukları girebilirdi, anadolu çocukları üniversiteye alınmazdı, profesör aziz sancar mesela, türkiye'de okula alınmadığı için liseyi katar'da, üniversiteyi suudi arabistan'da okumuştu. anadolu'nun bağrından çıkmış başbakanlarımız yoktu, genellikle saksonyalı veya edinburghluydular. dindar cumhurbaşkanlarımız yoktu, öncekiler putperestti. tbmm yoktu, lordlar kamarası vardı, milletvekillerimiz kont, dük, markiz, düşes'ti. istanbul'un adı konstantinopolis'ti, belediye başkanları bizans tekfuruydu, boğazda köprü yoktu, yüzerek geçiyorduk.

--- alıntı ---

(bkz: yılmaz özdil)
devamını gör...
laiklerin dalga geçtiği şey. neymiş camiler ahır falan. ulan camiyi ahıra çevirmediler de benim hayatımı ahıra çevirdiler o ne olacak yozdil seni!
devamını gör...
ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışanlar vs senin olmadığın yer benim için ölüm gülüm diyenler ölümüne kapışmış denilen durum. bence en güzeli doğum kontrol hapı, atıyorsun mercimek çorbasına bak bakalım kalıyor mu 2001 sonrası doğan piyasada.
devamını gör...
19 yaşında olduğum için sorun yaşamayacağım durum varsa 17 lik kardeşlerimiz anlatayım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar