bizim okulda abdülkerim diye bir çocuk vardı. kızların tarafında bir kız görmüş. aşık olmuş. amma lakin ki konuşamıyor. çünküleyim kız erkek ayrı okuldayız o bakımdan. ama bahçede filan görmüş bu kızı. bizim bahçelerimiz de ayrıydı o zamanlar. ama arada görünmez bir çizgi vardı. kızlar erkeklerin tarafında erkekler kızların tarafında geçemiyor. ara sıra masuzdan toplarımızı kaçırıp geçiyorduk o ayrı.

neyse dedim ben buna oğlum bir mektup yaz göndeririz kıza. iyi dedi yazayım nasıl göndereceğiz. benim tanıdık bir kız vardı. dedim onunla göndeririz. iyi dedi.
neyse eleman bir aşk mektubu yazmış tam 18 sayfa. dedim oğlum bu ne lan? insan okuyacak bu mektubu. keşke özet geçseydin.
dedi oğlum gönder bunu işte.
dedim tamam. şöyle bir baktım da en arkaya da necip fazıl'dan up uzun bir şiir yazmış. kendi el yazısıyla. böyle cicili bicili yazmış hem de. *

neyse işte

mektubu gönderdik kıza. bir gün sonra da cevap aldık. elemanın 18 sayfalık aşk mektubuna kız ne yazsa beğenirsiniz. kılıçoğlu nakliyat'ın bloknot sayfalarından bir tanesine kurşun kalemle düşünmem lazım yazmış.

dedim oğlum abdül.bırak bu kızdan hayır gelmez. lakin dinlemedi. şimdi 2 tane çocukları var.
devamını gör...
işsiz birisiyle aşk yaşayıp yaşamayacağını düşünen kız beyanıdır. 18 sayfa mektup yazacak kadar işsiz mi lan bu demiştir. yerine 1 büyük boy orkide gönderip içine seni seviyorum yazsaydın şu anda evlenip 2 çocuk babasıydın lan. *
devamını gör...
şimdi kız (yenge) konuşuyor abdül dinliyordur.
+ sen değil miydin bana 18 sayfa mektup yazan
- yeter Allah aşkına yeter nalan 20 yıl oldu şu lafı bir gün de söyleme!
devamını gör...
1 gün sonra cevap yazabildiğine göre kız da boş değil belli ki. 18 sayfalık mektubu en erken 1 haftada okuyabilmesi gerekirdi halbuki.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar