törenle karşılama derken kastedilen şey herhalde dtplilerin sınırın bir km gerisinde karşılama için toplanmaları.

--- alıntı ---

...grup, saat 14.30 sularında kuzey irak tarafındaki ibrahim halil gümrük kapısı'na geldi. grup adına sözcülük yapan bir kişi, habur'a gelerek türk yetkililerle görüşme yaptı. yaklaşık 3 buçuk saat boyunca güvenlik güçlerine teslim olmayan grup, cumhurbaşkanı, başbakan ve genelkurmay başkanına hitaben yazdıkları mektupları iletmek için serbest bırakılmalarını talep etti. grup ile devlet adına görüşmeyi şırnak vali yardımcısı abdullah akdaş yaptı. ikna edilmeleri ardından grup, akşam 17.30 sularında habur gümrük sahasına geçti. mahmur'dan gelenler, bm tarafından verilen mülteci kimlik kartlarıyla işlem yaptırdı. daha sonra, ifadeleri alınmak üzere tabur komutanlığına götürüldüler.

--- alıntı ---
devamını gör...
2 yıl sonra alışkanlık olacak ki sınırın değişik noktalarından girip 70 milyonun sırtına bir bıçak saplamışlardır. kim ne derse desin akp bu olayda yanlış yapmıştır. düşmanına güvenmekle. karşı taraftan insani bi adım beklemekle yanlış yapmıştır. insanlıktan nasibini almayanlardan insanlık beklenmeyeceğinin anlayamamıştır.
devamını gör...
o pkk'lılar dün gece yine aynı rahatlıkla geldiler. hem de ordunun hava harekatından sonra. yine daha önceki çukurca saldırısında emniyet ve askerî istihbarat 10 gün önce "çukurca'daki birliğe eylem yapılacak" uyarısında bulunmuşken nasıl olur da tedbir alınmaz ? o teröristler nasıl olur da fark edilmez ? şimdi bunun sorumlusu ankara'daki başbakan mı, ankara'dan bölgeyi bbg evi gibi izleyen genelkurmay başkanı mı, yoksa tugay komutanı mı ?
devamını gör...
gerek aklı başında olan kürt aydınlarını ve gerekse aklı başında olan türk aydınlarını meselenin çözümü noktasında umutlandıran bir eylemdi. ancak her zaman ki gibi (geriye dönüp baktığımızda meselenin çözüme yaklaştığı dönemlerde bilinmeyen güçler tarafından ne şekilde provakasyonlar yapıldığını görürüz.) çözümsüzlükten beslenenler (pkk, derin devlet, israil, suriye ve avrupa) yine bilindik provakasyonlarına başladılar. çözümü istemeyenler evet yapacaklar yapacaklarını. ama benim anlamadığım şey; defalarca tecrube ettiğimiz çözüme yaklaşma anında ki çözümsüzlük taraftarlarının bizi çekmek istedikleri noktaya neden balıklama atlama hevesinde oluyoruz.
devamını gör...
ne güzel günlerdi ya.hey gidi hey.daha dün gibi gözümün önünde o pkk lıların peygamberlerin ismet sıfatını taşıdıkları kadar günahtan beri ve masum oluşları.

küçük emrah gibi bakışları yok mu o anda , türk filmi seyreder gibi gözlerimden yaşlar gelmişti pıt pıt.onlar bizim pkekekeekekeli din kardeşlerimizdi.bu sözlükte var böyle pekekekkeli din kardeşlerimiz.onlar da şimdi nostalji yapıp üzülmüşler midir vah vah?
devamını gör...
bu durumla ilgili en çarpıcı örneği bejan matur anlatmıştı.
habur'dan giriş yapanları karşılamaya giden milyonca insan -genç ,yaşlı,çocuk...- "barış geldi" diye gitmişti.

habur'dan giriş yapanları "barış geldi,artık insanlar ölmeyecek" diye karşılamaya gidenlerin aklına dönüşte tek bir şey takılmıştı :
"peki batı'da bizim bu karşılamamız nasıl algılandı acaba ?"

medya iş başındaydı :
"devlet pkk'ya yenildi..."

***
bu sorun nasıl çözülürü uzun uzun yazmaktan veya anlatmaktan gına geldi. bu tür başlıklara yazınca insanların gözünde zaten "bölücü" damgası yiyorum. çok da umrumda değil ama "insan" gerçeğinin farkındayım ve çözüm için bence tek bir nokta var bugün karikatürün birinde gördüm :linki açamayanlar için :
1.adam : "yine gençler öldürüldü" (bu esnada birinci adam ağlamakta )

2.adam : "türkler mi kürtler mi ?"

1.adam : "bunu sormadan ağladığın zaman barış gelecek..."

bunu sormayacağımız ve bu muhabbetin biteceği günler görebilmeyi çok isterim.
devamını gör...
keşke o açılım devam etseydi... muhalefetin eleştiri oklarından korkan iktidar devam ettiremedi o süreci...

o insanlar davullarla zurnalarla çiçeklerle gelmişlerdi... silahlarla değil... sembolikti, güzeldi...

mantık yine eski mantık... diyarbakırdan 3 kaybetsek yozgattan on alırız mantığıyla kürt sorunu çözülmez...

Allah rahmet eylesin diyelim...
devamını gör...
tarihimize bir kara leke olarak yazılacaktır. aynen boraltan köprüsü hadisesi gibi...

nasıl ki boraltan köprüsü hadisesinden dolayı ismet inönü ve ekibine küfrediyorsak, en az onun kadar habur hadisesi sebebiyle tayyip erdoğan ve ekibine küfrediyoruz, küfredeceğiz. erdoğan'ın hainleri kahramanlaştıran açılım politikaları hiç unutulmayacak ve boraltan köprüsü gibi tarihimize kara bir leke olarak yazılacak. şehitlerimizin kanlarıyla ellerini yıkayan hainlerin davul zurna ile karşılanması hiç bir namuslu türk evladına açıklanamayacak...

devamını gör...
işte bunlar hep cehape, bunlar hep fetö..

tarihimizde kara bir leke. hamdolsun ki reis-i cumhur gibi bir dünya lideri var ki başımızda yaşamıyoruz bunları.
devamını gör...
basiretsiz muhalif tayfa ezberlerinden sadece birisi.

evet çözüm süreci adı altında devlet bunu gerçekleştirmiştir ki bence doğrusunu yapmıştır. devletin şefkatli kollarını açmıştır ve silahınızı bırakın gelin demiştir vatandaşlarına. çünkü kendi vatandaşlarıyla devlet kavgalı olmamalı. fakat abd'nin mayın eşeği soysuz pkk bu şefkati anlamadı ve hainlik yapmaya devam etti. sonrasında diyarbakır sur'dan girildi ve ırak'tan, suriye'den çıkıldı. kimsenin gözünün yaşına bakılmadı. pkk2ya en ufak sempati duyanlar hapisleri boyladı. hala bu ezberi bozmayıp, şimdi pkk'nın siyasi uzantısı ile aynı dilde konuşanlara iki çift laf edin adamsınız diyelim.

elin amerika'sı 10binlerce km öteden gelip bölge kürtleriyle işbirliği yapması normal ama devletin kendi çıkarlarını gözeterek bölgedeki kürtlerle diyalog halinde olmasının neresi kötü. ha kötü bir tecrübe oldu ve neticesinde ırak'ta ve suriye'de mevzi sahibi olduk.

edit: fetullah gülen gibi beddua etmeyin sağlığınız için. malum zatın bedduaları hep kendilerine döndü şimdiye kadar. dost uyarısı.
devamını gör...
hdpyle omuz omuza akpyi iyi sallayanların dillerine doladığı şey. suratına tükürsen utanmaz öyle bir surat var bunlarda.
devamını gör...
iki seçimdir pkk ile ittifak yapan chp'nin ayıbını örtmemiştir, evet.

akp, chp'nin faşist rejiminin ürettiği terörün önünü kırmak için bunu yaptı ve pkk ile halk arasına kürtlerin hakkını koydu. kürdün dağa çıkması için üreteceği bahanesini elinden aldı ve bunun karşılığını da görmeye başladı.

şimdi siz sayın! terör partisiyle ittifak yapan chp'liler, açıklayın bakalım, iki seçimdir hdp ile ne için ittifak yaptınız?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar