20 gramı 80 tl olan çay içerek sade hayat sürmek

emine erdoğan'a nasip olmuş. havuz medyasının iddiası benim değil. eee kıskanıyo insan bi yerde çekemiyoruz napalım. *

işin ilginç yanı şimdi bunu 1 bardak çayı 1-1,5 tl'ye içen adamlar savunacak.

edit: tamam parası olan içsin lafımız yok ama bunu sade yaşam tarzı olarak kakalamaları komik!.

devamını gör...
parası olanın parası ile ne yaptığı bizi ilgilendirmez. mesela cübbelinin de saray yavrusu evi varmış, emine erdoğan 80 tl lik çay içiyormuş, diğer adam köpük partilerine katılıyormuş. elde sağlam delil olmadıktan sonra altı boş bir veri ile bir insanı zan altına bırakamayız.
devamını gör...
altın yaldızlı bardakların dizildiği masada yaşanacak türde bir tevazu örneği. tabiki kilosu 1200 lira olan çaydan içecekler, fakir halk gibi bimden 10 liralık çay haftalık indirime girsin diye cuma günlerini bekleyecek halleri yok ya.

http://m.sabah.com.tr/gunde...
kaynağı sabah gazetesi vereyim de tatmin olun.
devamını gör...
dün gibi hatırlıyorum gülen e sormuşlardı niye mercedes arabaya biniyorsunuz diye o da haklı olarak sizin de seveniniz olsun sizi de götürsünler getirsinler demişti. ama ahlaki zaafiyet yaşayan insanlar onun bunun ne içtiği yediği bindiği ile çok meşgullerdir tarih boyunca. ben de havyarından tut bilmemneyine kadar çok yedim efem. karadenizde kaldığım günler boyunca da gramı bilmem kaç lira olan ballardan tattım. hala eve kargoyla dostlarım sağolsun çay, tereyağı, fındık gönderiyorlar. ama çoğu günleri de tek çorbayla atlattım ne olacak şimdi?

-veya bahçesi olamayacak mı bir akrabası tedarik edemez mi ya da parasıyla alamaz mı? yazık size..

not: sizin şu yorumlara artı veren zihniyetinizi kutsayayım..
devamını gör...
ortaokul ve yüksekokul mezunu bir çift için iyi besleniyorlar.
ayrıca bahçesi olan bir akrabasından tedarik etmediğini de eşşek yüküyle paraları olduğunu da siz bizde biliyoruz. kıvırmayın yani.
devamını gör...
-hocam bir tepsi baklava gidiyor.
+bana ne?
-hocam, cumhurbaskani 1.5 milyar liraya saray yaptirip, yuzmilyonlarca liraya kendisine ozel ucak aliyor. ailesi de dogal ve sade yasam surebilmek icin kilosu asgari ucretten daha fazla olan cay iciyor. bunlar da, 54 milyon kisinin aclik sinirinda yasadigi bir ulkenin vatandaslarindan alinan vergilerle oluyor.
+oha!
devamını gör...
anlaşılan türkiye cumhurbaşkanı tavuk döner yiyip ayran içerek sade vatandaş olacakmış. ben bunu anladım.

bu adam kömür dağıttığı için eleştirildi.
bu adam beyaz eşya dağıttığı için yerden yere vuruldu.
bu adam birilerinin tekerine çomak soktuğu için eleştirildi.
hizmet ettiği için eleştirildi.

doğru yaptı eleştirildi, yanlış yaptı yerden yere vuruldu.


içtiği çay eleştiriliyor.

Allah aşkına bu mudur? yani onca şey vardır. sütten çıkma ak kaşık değildir. bu mu kaldı? çay mı? o çay, çaykurdn devlet kurumundan bir başka devlet birimine gönderilmiş, ilk mahsul mamulü. bu mudur yani? vay efendim altın bardakta içiyormuş.

ağam ben öyle zenginler gördüm ki, hele bir tane cemaatçi gördüm. 300 küsur işçisinin parasını vermemek için kırk takla atıyor. bindiği araba 1 milyon. yaptırdığı evin önünden geçenlerin bakarken boynu burulur. benimle alışverişinde bile bana katakulle yapmaya kalkan br adam. evinin dekoruna desenine boyasına kınasına 500 binden fazla harcadı. bu sadece dekor kısmı. yediği önünde yemediği ardında. bu adam tayyibi eleştiriyordu. şöyle etti böyle etti diye.
yani bu eleştiren züğürtler zengin olsa her Allahın günü sofrasına ibrahim halil peygamber misali fukarayı dolduracak sanki. ulan ne zorluklarla kazandım ben biliyon mu diyor. herif yıllık cirosu sadece çikolata imalinden 10 milyon lira. bisküviyi keki saymıyorum bile. bunu diyen adam bu model işte. banyosuna 30 bin liralık fayans döşetip, çok zor kazanıyorum diyor. işçiden kısmak konusunda titiz.

merdivenim hafif yamuk olmuş diye kırdırıyor. kırdırırken çocuğun eline beton parçası fırlayıp çarpıyor. kendi çocuğu olsa en özel hastanelerin kral dairesini kapatır amcam ama "ne işin var lan orada pez..nk!" diye çocuğa iş öğretiyor.

reklamlar: çaykur tiryaki. mmmm nefis çay. ısrarla isteyiniz.*

kalkıp tayyibi eleştiriyor. vay efendim kömür dağıtmış diye. vay efendim şu bu. şimdi de çay.

bu psikoloji yokluk psikolojisi. yokken, olmayan malı mülkü herkesle paylaşır bu tipler. var olunca da "ben kazandım ne verecem lan" diye tornistan ederler.

dinime söven müslüman olsa diyecem de. boşver.

içtiği çay. şaka gibi. her kuşu öptük bir leylek kaldı. sizin uğraştığınız şeye bak.

uğraşınız çalınan sorular olsa ya. bu yüzden kaç kişi intihar etmiş biliyor musunuz?

uğraşınız sendikaların işlerini doğru yapmaması olsa ya? şikayet ettiğiniz asgari ücret belirleme komisyonunda asli üyelikleri olan sendikaları mesela.

uğraşınız bir türlü düzeltilemeyen eğitim politikaları olsa ya?

uğraşınız hiç dikkat etmeden aldığınız yahudi sermayeli mamüller olsa ya?


demek ki kafa bir bardak çaya çalışıyor.

şahine sormuşlar "gözlerin nasıl?"
"çok fena! gökte uçarken, yerdeki buğday tanesini görürüm"
"ispat et" demişler.
bir pike yaparki buğday tanesine tuzağa yakalanıverir.

sizinki de bu işte. içtiği çaya odaklanıp, başka şeyleri göremiyorsunuz.

sonra da akpliler hiç eleştirmiyor.
ulan eleştiriyi bile size biz öğretecez. bu yaptığınız eleştiri mi sanıyorsunuz siz?

içtiği çay. gerçekten komedisiniz. büyüyün biraz.
ben sizden ümidimi kestim gençler. bastığınız eksiler önemli değil. ama temsil ettiği şey eleştiriyi kabul edemeyişiniz anlamına geliyor benim için. eleştiriyi kabul edemyenlerin eleştirmesi de ayrıca irdelenmesi gerekiyor belkide. iş bu yazım ibret vesikası olarak kalsın burada. gelen bassın eksiye geçen bassın.

çay eleştirinceye kadar neler vardır demek beğenilmiyorsa buyrun cenaze namazına. *. bu ekmek bulamıyorlarsa pasta* yesinler cümlesini sarf eden mentaliteye benziyor biraz. bu düzeni eleştirmek duruken, çay eleştiriyorsanız, vah vah vah.

devamını gör...
-asgari ücret: 949 tl

-açlık sınırı: 1.301 tl

-emine erdoğan'ın sade ve doğal yaşamının sırrı olan beyaz çayın kilogram fiyatı: 4.000 tl

sahi yahu, içtikleri bir çay işte altı üstü...
devamını gör...
o kadar sade ki aklimiz durur. halkin en fakirinin beslendigi gibi beslenen musluman liderler gittiler kilosu asgari ucretin 4 kati olan cay icmeyi sade hayat olarak lanse eden saklabanlari * da beraberinde getirdiler.

anlamayanlara tekrar soyluyorum; amacimiz emine erdogani dovmek felan degil, bu hayatin sade hayat olarak kakalanarak aklimizla dalga gecilmesine tepki gosteriyoruz.

icerse icsin banane, ama bana dun elinde yuzukle yola cikan adamin bugun 200 milyon dolara hukmetmesini helal olarak gostermeyin.

devamını gör...
kitleleri yönetime karşı kışkırtmak için en çok kullanılan yöntemlerden birinin giriş cümlesi. bak sen açken başkanın yediği önünde yemediği ardında. bah bah bah. yani sanki bu saate kadar tüm türkiye cumhuriyeti başbakanları, cumhurbaşkanları, bakanları, milletvekilleri hep yamalı don giyip kuru ekmek kemiriyordu da erdoğanlar bu adeti bozdu.

ben ikna oldum beyler, oyum cemaat halk partisine.
devamını gör...
yeni türkiye'ye yakışan tablodur.

elhamdülillah müslümanım, dindarım da. en azından kendimi öyle görüyorum. maalesef "islam" bu topraklarda çoktan kaybetti. daha fazla bu coğrafyada tutunamaz sökülür gider. peygamber efendimizin bir hurmayla karnını doyurduğunu ağlayarak anlatırken stüdyodan çıkıp mercedesine binerek uzaklaşan hocalar, milyonluk arabasının tekerleğini müritlerine öptüren cemaat liderleri olduğu için kaybetti, kaybettik.

kimileri çıkar savunur. "sanane kardeşim, adamın parası var" der israf boyutuna hiç girmez. açlıktan ölen müslümanların olduğu dünyada bunu hoş görür. hani bir ara kemalistler ülkenin elit tabakasıydı ya... laikçi teyzeler vardı çok itici. yüzüne bakmak içimizden gelmez, yolda karşılaşsak havaya bakarak geçerdik. şimdi aynı yoldan müslümanlar gidiyor. zevkin, lüksün, israfın, gösterişin dibine vuruyorlar. fil dişi kulelerinde yaşayan bu laik zümrenin aynı bir islami zümre geliyor. maalesef gün gelecek bu müslüman teyzelerin suratına iğrenerek bakarak geçeceğiz caddelerden.

inşallah Allah yüzümüze bakar da bunlar hep tersine döner.
devamını gör...
orta halli ve dört kişilik standart bir anadolu ailesi (2000 tl aylık geliri olduğunu varsayıyorum), bahsi yapıldığı gibi kilogramı 4000 tl (yazı ile dört bin) olan çaydan alıp sade bir hayat sürmek istese, bu sade yaşantı musalla taşının sessizliği ile süslenebilir. ölüm sebebine açlıktan öldü yazmazlar ama.
devamını gör...
ben böyle bir hayat sürülmesine karşıyım ama kim ne yaparsa yapsın beni ilgilendirmez. hele hele zenginlerin hayatını takip edecek kadar boş vaktim hiç yok. ben hala sigara hesabıyla yaşıyorum. bir de emine erdoğan'ın çayını mı hesaplayayım. bana göre işler değil.
kimin ne içip ne çıkardığını takip edenler belki daha sonra boncuk bulabilirler. bu çok iğrenç bir davranış. benim siyasi görüşüm yok diyemezler. önce yıllanmış şaraplara bilmem kaç lira paralar verenler ile viski fiyatlarına baksınlar. şunu söylemek lazım.

20 gramı 80 lira olabilir ama içtikleri içecek haram değil, israf haram.
bir tane bira 1 lira da olabilir ama haram be kardeşim hem de israf haram. onu neden görmüyorsunuz? hadi onu da söyleyin de bu adamlar vicdanlı deyip alkışlayalım. amacınız linç kampanyası ve desteklemeyeni de linç ediyorsunuz.

şimdi bir insanın derdi "kim haram işlemiş kim helal yemiş içmiş" ise bu adam yanlış yoldadır. peygamber efendimiz'in böyle bir tavsiyesi veya örnek bir davranışı yok.
bir insanın tek derdi ve hayatı tayyip emine bilal gibi insanları takip etmek ise bu da yanlıştır. annesi babası kardeşi ne yer ne içer bilmez kimileri tayyibin boğazından geçenin hangi ülkeden geldiğini hangi aşçının elinden geçtiğini bilir. bu da kendi yaşam standardını düşürür. magazin öyle çok tamah edilecek bir sektör değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar