20 mayıs 2018 fenerbahçe doğuş real madrid maçı

#spor 

2017-2018 turkish airlines euroleague final maçı. normal sezonda 2 kez yenildiğimiz madrid takımında rövanşı alma zamanı.. başarılar..
devamını gör...
basketboldaki yegane gururumuz canımız cigerimiz olan fb blazersporsun kupayı bir kez daha kaldıracağı maç.
*
devamını gör...
başa baş gidecek mücadeleyi az farkla da olsa temsilcimizin kazanacağı maç.
devamını gör...
ciddi ciddi fener atkısıyla dolanan insanlar gördüm bugün. basketbolun böyle izlenmesi güzel bi şey. fener kazanır umarım. darısı ligde kendini üst yarıya atmaya çalışan gaassaray'ın başına. nerde cska'ya abdi ipekçi ses kaydıyla antrenman yaptıran takım nerde bu. ha o zaman da çok üst düzey bi oyun yoktu ama namağlup cska o atmosferden ilk yenilgisini alıp ayrılmıştı. zaten spor müsabakasını zevkli yapan nedir, bence bu tarz hikayelerdir. şeydir mesela planiniçç.... planiniç !!!!! ohhhhohohohooo...

ek: ulan fener kazansın diyoruz gene yaranamıyoruz. nası bi kuyruk acısıysa bu geçmedi.
devamını gör...
çok keyifli bir maç olacaktır. lakin cska’nın gelmesini daha çok isterdim. hesabımız vardı.
devamını gör...
obradovic olası bir yenilgi sonrası umarım 3 saniyemizi çalmadılar diyerek aykutlaşmaz. malum üzüm üzüme rules..
devamını gör...
doncic'in kastıracağı maç. geçen yıldan kalma bi kini var elemanın. realin cska maçındaki yüksek yüzdeli dış atışları bu maçta işe yaramaz, sorunu çözemezse rahat kazanırız. ama son topa kadar mücadeleye devam..
devamını gör...
40-38 devreye girdik. melli solo atıyor resmen. biraz gg biraz vesely ile bu maçı alırız. kimilerinin hayal dahi edemeyeceği bir kupayı üst üste ikinci kez müzeye getiririz.
devamını gör...
üçüncü çeyreğe kötü başladığımız maç. derken melli ilk sayıyı attı.
devamını gör...
real madrid'de nasıl bir şampiyonlar ligi winnerlığı varsa futbolda da basketbolda da bu düzeydeki kupayı en çok kazanan takım.* ismail 18 kere finale çıkıp 9 kere kazandılar deyince sıfır vikipedi'ye gittim çoğu fi tarihinden şampiyonluklar. ama öyle işte adamlar winner.

fark etmez fenerbahçe doğuş'un ikinci yıldızı takacağı bir gece olacaktır inş.
başarı açısından futboldan çok basketbol ülkesiyiz ama farkında değiliz.
devamını gör...
son çeyreğe fenerbahçe 8 sayı geride giriyor. dönmeyecek durumda değil ama fener'in hücum yaratıcılığı kalmadı. real de iyi savununca sürekli boş döndü takım. ali babi muhammed diksın gir karıştır ortalığı kardeşim.

edit: ali muhammed sergio llul'e 4letti.
devamını gör...
pozisyonlardan çok boş dönmeye başladık ama toparlarlar inşallah.

son periyoda 8 sayı geride başladık.
devamını gör...
fark 5'e sabitlenmişken sloukas'ın yanlış tercihinin üstüne vessely'nin sorumsuz davranışı kupayı zora soktu. kritik dakikalarda verilen anlık kararlar sonucu belirler. galiba bu sefer olmayacak.
devamını gör...
veseliy’nin beynini unuttuğu maç. jan vesely ne zaman saçmalasa kaybediyoruz. sanırım bu da o maçlardan biri. canınız sağ olsun.
devamını gör...
doncic yumuşağının üstünden iyi prim yaptılar. insan bazen vesely'e hak vermiyor değil. sırf tipinden gidip faul yapası gelir insanın. ucuz nonota.
devamını gör...
yalnız herifte tam fiske vursan ağlayıp "abi valla bi daha yapmıcam abi" diyip çömelecek dövsen de rahatlayamayacağın zengin mcdonald's şişmanı tipi var. hangi oyuncu olduğunu izleyenler görüyo.

fark 3 sayı. fener mazlum oldu bu maçta. gs-cska maçındaki eğer haksa bu birini kaçırması lazım repliği geldi aklıma. olabilir daha bitmedi.

edit: yazdığım anda fabian 2'de sıfır yaptı ahahaha.
devamını gör...
real'in kazandığı maç.*

eksileyebilirsiniz ama fenerin kaybetmesinin en büyük etkeni taraftardır. oraya kadar git, salonu doldur ama maça hiç etkin olmasın. çekirdeği eksikti valla hepsinin, o yüzden real madrid'ı tebrik edip dönsünler gitmişken.
devamını gör...
daha henüz maç bitmedi ama kaybetsek bile şunu artık öğrenmiş olduk: fenerbahçe bu kupayı her zaman kazanabilecek bir potansiyele sahip. bakarsın bir gün nasıl ki futbol denilince akla ingilizler geliyorsa basketbol denilince de türkler gelir. en azından fenerbahçe gelir. bu da bizim için bir övünç kaynağıdır. bu sene olmazsa seneye olur dostlar. kupa fenerbahçe doğuş için bir hayal değil artık. maç sonucu ne olursa olsun, tebrikler ve sonsuz teşekkürler.
devamını gör...
çok fazla hücum reboundu verdik. doğru hücumlar edip isabet bulamadık. yer yer tecrübemize yakışmayacak şekilde sinirlerimize hakim olamadık. açıkçası hak etmedik. yine de gönül kazanmak istiyordu, olmadı. olsun! biz buraların takımıyız. bu sene olmaz, seneye olur. bize bu heyecanları yaşatan temsilcilerimize akıttıkları terler için teşekkürler.

yalnız doncic'e pis kurdum kendimi. küfürle falan yenebilecek gibi değilim. biri bir tane vursa ne hoş olurdu. pamuk gibi olurdum.
devamını gör...
futbolda karşılığı basit goller yedik olan bi durum oldu. çok fazla pota altı atış kaçırdı fenerbahçe. normalde onda dokuz atılan atışlar orasına burasına çarpıp girmedi. olur bazen böyle. fark yenmedi sonuçta, iyi bi temsil oldu yine türkiye adına. darısı diğer basketbol takımlarımızın başına.
devamını gör...
göz göre göre kaybettiğimiz maç. melli’nin yanına bir iki isim daha koyamadık. vesely’e de kızamayız ki. adam sezon boyunca savaştı.

canları sağ olsun. bir iki takviyeyle gelecek yıl için daha iddialı duruma geliriz..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar