20 yıldır yönettiğin ülkede beka sağlayamamak

iste buna feraset yoksunluğu vasıfsız liderlik denir. 20 yıldır ülke basında sen varsın ama ne hikmetse bir turlu o bekayı sağlayamamış her sene beka icin uğraşıyorsun. ironi bu ya.
devamını gör...
80 yıllık rejim tek partiyle ülkeyi yönetirken, kafa tasçılar seçilmişleri bir bir indirip asarken, müslümanları irtica bahanesiyle hapislere tıkıp işkenceler yaparken, başörtülüleri ve imam hatiplileri okulun kapısından sokmazken herhangi bir dış yaptırıma gerek duymuyorduk çünkü ülke kendi kendini yiyip bitiriyordu. ne zaman erdoğan gibi bir adam çıktı, feraset sahibi vasıflı insanların okullarda, devlet kadrolarında, ordularda veya bürokraside bir yere gelmelerini sağladı, o zaman birileri rahatsız olmaya başladı. içimizde de rahatsız olanlar varmış. bu imam hatiplilerin mabadını fazla kaldırmışlar olacaklar ki az buçuk kafalarını çukurdan çıkarır çıkarmaz sağa sola sallamaya başlamışlar. düşmez kalkmaz bir Allah yiğidim, devran dönünce çok ağlarsınız da ne çare?
devamını gör...
örgütlü cehalet göstergesi bir hasta adam sınıfı devlet zırvasıdır.cehalet kaosu ve çözümsüzlüģü getirip rasyonel gelecek ve sistem planlamasını imkansız kıldığından vehamet ve panik üzere günü kurtarmak ön plana çıkar.

kasasında kuruş yokken kurtuluş savaşı verenlerin,hatta daha işgal günü "geldikleri gibi giderler" diyebilenlerin farkı buradadır.

80 senenin tüm kurumlarını satıp ilk iş dpt'yi kapatıp liyakatsizliği rantçılığı popülizmi 20 sene günü kurtarıp mızrak çuvala sığmaz hale gelince "bu gidişle günü de kurtatamayacağız" demeye başlamanın politik adıdır beka sorunu.

bu gerçeği her yaştan insan rahatlıkla görebilir.tabii görmek istiyorsa ve cüzi miktarları yetecek idrak kapasitesi mevcutsa.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar