enteresan bir şey. 2017 yılında 23 bin aile, 2016 yılında ise 13 bin aile çocuklarına aşı yaptırtmamış. özellikle facebook üzerinden yayılan zırvaların burada etkili olduğu söyleniyor. takip ettiğim bazı doktorlar şimdiden kızamık vakalarının görülmeye başladığı yazdılar bugün. bilimin ve dinin avamın yorumuna kalmasının ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha görüyoruz. yav birader siz hiç mi düşünmüyorsunuz sizin daha dedeleriniz neslinde bugün aşıyla ortadan kalkan hastalıklardan dolayı çocuklar ölüyor, ömür boyu sakat kalıyordu? yani mantığı yok, bir otizm yapıyor zırvası var gidiyor. yok işte birader.
buradan
devamını gör...
hekim arkadaşlar kızmasınlar ama ben de aşıyı reddedenlerdenim. ilerde çocuğum olursa ve hâlâ bu kafada olursam yaptırmayacaklardan biriyim. bunlar sadece insan sağlığını düşündükleri için değil buna bağlı başka tıbbi şeyleri satabilmek için varlar.
devamını gör...
birçok hekim arkadaşımın şiddetle karşı çıktığı olay. aşı yapılmaması yüzünden yeniden ortaya çıkan bulaşı hastalıklar oluşmaya başladı.
yeğenlerim var. aşı oldular eksiksiz bir şekilde. ve Allah'a şükür gayet iyiler. 21.yüzyılda komplo üretip de böyle şeylere girmemeli.
devamını gör...
sonra niye afrika'da yoksul ülkeler bir türlü düze çıkamıyor. çünkü onlarda da çok büyük bir kesim bir çok modern uygulamaları reddediyor.
mesela ebola virüsü ile ilgili bahsedeyim son derece tehlikeli olan bu virüste adam eboladan ölmüş yakınını illa elleyecek dokunacak adamın geleneği böyle. sonra virüs kapınca tanrılar kurban istiyor. aen önce virüslü adama bi dokunma dingil.
gülüyorsun ama bu da aynı şey. tamam hadi ilaç şirketleri dediğin gibi içine bilmemne bir şeyleri katıyor da bu sana zararlı. yok mu sanıyorsun bu ilacın içeriğini kontrol eden kurum ve kuruluş? testlerden sadece bir metodoloji rasgele seçilen bir kaç üründen numune almak mesela.
tamam bunada inanmadın bulamıyor kimse içindeki zararlı maddeyi eyvallah. e bi tarihe bak o zaman geçmişteki hastalıklara bak mesela. çocuk felci,dizanteri,tetanoz ne vileyim işte kalmadı bir çok hastalık. sence niye?
düz dünyacılar bir aşı yaptırmamcılar 2 bir garipler. ha bir de uzaylıya inanan güruh var.
devamını gör...
bu aşıları reddedip matah bir şey yaptığını zanneden insanları gerçekten anlamıyorum. türkiye'de yakın zamanda çok büyük bir aşı faciası yaşanmış olsa eyvallah. bütün veriler bu aşıların çocuk yaşta ölümleri ve sakat kalmaları azalttığını gösteriyor. yani bi ninelerinizi dinleyin kaç kardeşlerini bebekken toprağa vermişler... bu vakalar öyle gelişine mi azaldı ? doğal olacağız diye alınan riskin farkındalar mı acaba ? artık nadir görülen bulaşıcı hastalıkları yeniden uplarsanız ne olacak ? şehrin ortasında bütün gün egzoz gazı soluyacak çocuk şu aşıları redderek gürbüz bir doğal insan yavrusu olacak he mi... hiç mantıklı değil. protesto edecek başka bi şey bulun.
devamını gör...
dallas buyers club filmini izleyin mutlaka. o annelere hak verirsiniz. türkiye’de degil tüm
dünyada ilaç sektörü muazzam bir kar marjıyla
çalışıyor ve insan hayatından ziyade kazanca bakıyor. üretilen asi veya ilaçlar tek elden rekabeti çok istemeden piyasada tur dönüyor. elbette ki küçükken yapılan asilarin bir hükmü olduğu gerçek lakin çocuklarına aman incinmesin, aman yorulmasın aman üstü pislenmesin gibi bir yetiştirici kitlesi değilseniz aşığa ihtiyac duymadan bağışıklık sistemini çok güzel güçlendirebilirsiniz. ama ki şayet narin yetistiriyorsan yan etkisi zararı olsa bile asi yaptırın. benden de size tavsiye cookkk kötü duruma gelmedikçe ilaç denen seyleri asla kullanmayın.
devamını gör...
mantığa bak ya birileri para kazanıyor diye çocuğunuza aşı yaptırmayın deniyor. üstüne pislenmeyen çocuk sağdan soldan tetanoz kapabilir. şu zırvaları bırakın artık. o annelere hak vermiyorum, çocukları ellerinden alınmalı.
devamını gör...
bu gerçekten çok ciddi bir mesele.
bu konunun sağlık bakanlığı nezdinde çok kapsamlı bir şekilde ele alınması gerekiyor, altını kalın kalin çiziyorum ciddiyetle ele alınmalı.
ben çocuğuma gereken tüm aşıları yaptırdım ama yaptırmayan bir sürü arkadaşım var ve onları aşı yapmaya sevk edecek kişi ben değilim.

kaldı ki son zamanlarda bulaşıcı hastaliklar tekrar yayginlasirsa aşı yapanların dahi tehdit altında olabileceği konuşuluyor.

bir vatani var eden en kutsal,en çekirdek yapı ailedir.
aileden öte yol yok. öyle aile bakanlığı açıp da bu denli önemli bir bakanlığı ne olduğu, neye yarayacağı belli olmayan feminist zihniyetli yetersiz türgev/tugva kafalı tiplere teslim etmekle temel yapitaslarimiza dinamit koyuyoruz haberimiz yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar