enteresan bir şey. 2017 yılında 23 bin aile, 2016 yılında ise 13 bin aile çocuklarına aşı yaptırtmamış. özellikle facebook üzerinden yayılan zırvaların burada etkili olduğu söyleniyor. takip ettiğim bazı doktorlar şimdiden kızamık vakalarının görülmeye başladığı yazdılar bugün. bilimin ve dinin avamın yorumuna kalmasının ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha görüyoruz. yav birader siz hiç mi düşünmüyorsunuz sizin daha dedeleriniz neslinde bugün aşıyla ortadan kalkan hastalıklardan dolayı çocuklar ölüyor, ömür boyu sakat kalıyordu? yani mantığı yok, bir otizm yapıyor zırvası var gidiyor. yok işte birader.
buradan
devamını gör...
hekim arkadaşlar kızmasınlar ama ben de aşıyı reddedenlerdenim. ilerde çocuğum olursa ve hâlâ bu kafada olursam yaptırmayacaklardan biriyim. bunlar sadece insan sağlığını düşündükleri için değil buna bağlı başka tıbbi şeyleri satabilmek için varlar.
devamını gör...
ticari sağlık anlayışı hüküm sürdüğü sürece yapılması oldukça mantıklı eylem.
bize yaşamı parayla satar bunlar ellerinden gelse.
devamını gör...
cahilliktir başka açıklaması yok. bir insan hangi zırvalık yüzünden çocuğunu bu tehlikenin içine atar ki?

devamını gör...
birçok hekim arkadaşımın şiddetle karşı çıktığı olay. aşı yapılmaması yüzünden yeniden ortaya çıkan bulaşı hastalıklar oluşmaya başladı.
yeğenlerim var. aşı oldular eksiksiz bir şekilde. ve Allah'a şükür gayet iyiler. 21.yüzyılda komplo üretip de böyle şeylere girmemeli.
devamını gör...
insan kendi çocuğunu üzerinde çok ciddi hastalık risklerini nasıl göze alır anlamak zor. o hastalıklara yakalanıp da sakat kalınca çekeceği vicdan azabı ona yeter.
çocuğa yazık.
devamını gör...
sonra niye afrika'da yoksul ülkeler bir türlü düze çıkamıyor. çünkü onlarda da çok büyük bir kesim bir çok modern uygulamaları reddediyor.
mesela ebola virüsü ile ilgili bahsedeyim son derece tehlikeli olan bu virüste adam eboladan ölmüş yakınını illa elleyecek dokunacak adamın geleneği böyle. sonra virüs kapınca tanrılar kurban istiyor. aen önce virüslü adama bi dokunma dingil.
gülüyorsun ama bu da aynı şey. tamam hadi ilaç şirketleri dediğin gibi içine bilmemne bir şeyleri katıyor da bu sana zararlı. yok mu sanıyorsun bu ilacın içeriğini kontrol eden kurum ve kuruluş? testlerden sadece bir metodoloji rasgele seçilen bir kaç üründen numune almak mesela.
tamam bunada inanmadın bulamıyor kimse içindeki zararlı maddeyi eyvallah. e bi tarihe bak o zaman geçmişteki hastalıklara bak mesela. çocuk felci,dizanteri,tetanoz ne vileyim işte kalmadı bir çok hastalık. sence niye?
düz dünyacılar bir aşı yaptırmamcılar 2 bir garipler. ha bir de uzaylıya inanan güruh var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar