2018 minimum bayram harçlığı

her bayram verdiğimiz harçlıklarla çocuklarımızı, veletlerimizi sevindiriyoruz. ancak buna bir standart gelmeli. yani bunun bir minimum değeri olmalı.

bence o yılki ramazan ayının fitresinin yarı miktarı kadar olmalıdır. örneğin bu ramazanda fitre minimum 19 liraydı, o hesaptan yola çıkarak bu bayramki harçlıklar minimum 9 buçuk lira olmalıdır. yine muhasebeciyim, yine serseri.
devamını gör...
mahallenin imamıysanız eğer, fitre bedelinin yarısı gibi bir tutarın sizi iflas ettirmesi pek muhtemel. mahalledeki tüm çocuklar muhakkak ziyaretenize geliyor çünkü. biz de alternatif olarak sürpriz yumurta veriyoruz çocuklara... para olarak düşünüldüğünde pek makbule geçmeyen bir tutarla çocukların gözlerini ışıldatan bir hediye vermiş oluyorsunuz.
devamını gör...
artık harçlık alan değil veren konumuna geldiğim için harçlık anlamında bakiyem sıfırı gösteriyor.
elimi öpene 5 tl ateşliyorum, dei nin dediği gibi hadi bagalim.
devamını gör...
ben 10 bin iran riyali veriyorum diye bas bas bağırıyorum ama talep yok nedense!
bir de ülkede işsizlik var derler!
(işsiz derken birazdan bu sayfadan çıkıp 10 bin iran riyali kaç tl yapıyor diye google'dan araştırma yapacak olan işsizlerden bahsediyorum) *
devamını gör...
az önce kapımı kırarcasına çalan iki velede 5’er lira verdim. ya o bu değil de ben ne ara harçlık verecek kadar büyüdüm ya hu...
devamını gör...
asgari ücret= 1400+agi
enflasyon= %12
dolar kuru= 5 olur diyorlar
tefe kufe= hiç anlamam
kdv= arabadan çok alıyorlar
ötv= gazoza dikkat

en az harçlık= 11tl. 25 krş. (paket sigara+sakız)
devamını gör...
açıktan para vermek çocuğu utandırır diye, bayram harçlığını içinde saklayan, beyaz kolalı ya da kenarları oyalı mendil de verilirmiş eskiden. zarif bir gelenekmiş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar