2018 vergi borcu prim borcu yapılandırma ve imar affı

#haber 

son dakika gelişmesidir.

sayın başbakan'ımız binali yıldırım bir kaç saat önce açıkladı. vergi borcu, sigorta prim borcu olanlara borçlarını yapılandırabilme imkanı tanınacak.

ayrıca imar affı da yolda. hey maaşallah, emeklilere bin tl bayram ikramiyesinden sonra bu haber de gerçekten hoşuna gidecek vatandaşların.

(bkz: binali vuriy vallah)

http://www.karar.com/guncel...
devamını gör...
ya şaka bir yana, hani gülüyoruz eğleniyoruz espriler falan da. hani kim ister ki devlete borcu olsun. hangi esnaf bağ kur primini sallamayı, borçlanmayı ister?

yada vergisini gününde ödemeyip tonla faiz ödemeyi? gerçekten bile isteye bu şekilde davranacak, imkanı olduğu halde "aman ya nasıl olsa af çıkar" diyerek sigorta primin yatırmayacak insanlar var mıdır sizce?

bence yoktur, kimse borçlanmayı istemez, ama şartlar gün geliyor insanı mecbur bırakıyor. ister istemez devlete borçlanabiliyor insan, sanmıyorum kimse bu durumdan memnun olsun.

yani bu affı "namuslu olmak enayiliktir" şeklinde yorumlamak bence düşüncesizlik. hem vergisini vadesinde ödeyen esnafa da indirim yapıyor devlet.
devamını gör...
namusluları aptal yerine koymaktır.

işyerimizin 1 kuruş vergi ve sgk borcu yok. enayi gibi tıkır tıkır ödüyoruz.

işyerimin üyesi olarak ödenen vergi ve sgk priminde hakkım var, payıma düşeni bu yasayı çıkaranlara haram ediyorum...
devamını gör...
nasılsanız öyle yönetilirsiniz sözünün uygulamalı olarak görüldüğü yıllardayız. oy verip getiren seçmen kaçak yapıyla uğraşırsa oyla seçilenlerin kaçak yapılara ceza vermesi anormal olurdu.
devamını gör...
üniversite öğrencilerinin üniversiteye dönüşünü sağlayan hariç her türlü affa karşıyım. bu insanları düpedüz sahtekarlığa itmektedir.
ama mtv borcuna bir güzellik yapılacaksa değilim.*
devamını gör...
özellikle marmara bölgesinde imar affına başvurulan binaların depreme dayanıklılıkları kontrol ediliyor mu diye düşündürüyor.
devamını gör...
sıcak para girişi için çıkarılan kanun şeysi.
neden çıkmıştır? bedelli askerlik neden çıktıysa o yüzden. vergi affı neden geldiyse o yüzden. sıcak paraya ihtiyaç vardı. şimdi tl nin değer kaybını trump a endeksleyen körler ve sağırlar elbet bunu bilmez. bu kanunlar daha bir kaç hafta önceki nato zirvesinde trump reisimize çak yapıp bir tek erdogan üzerine düşeni yapıyor dediği zamandan önce. yani ekonomik çöküntünün geldiği yıllar önceden belliydi. artık yumurta ağzına geldiği için alelacele para toplanmaya başladı. abd ile papaz üzerinden suni gerilimlerle tepki abd ye kaydırıldı. düşünsenize yoksa halk kime kızacak, kime hesap soracaktı? tabiki 16 yıldır ekonomiyi yönetenlere. ekonomimiz çok sağlam elhamdülillah diyenlere. bugün herkes kime küfrediyor trump a.

ah körler ve sağırlar ülkesi ah..
devamını gör...
(#6371534)
yapılıyor. lakin mantık şu, sana daskını getir diyen yok. deprem yönetmeliğine göre deprem bölgesi kabul edilip bina dikilemeyen araziye adam 3 katlı binasını dikip sülalesini oturtmuş diyelim. devlet bu tarz kacak yapilara da yapı kayıt belgesi veriyor. fakat diyor ki devlet, sen bu yapı kayıt belgesini alarak deprem riski olan bölgede diktiğin bu binada ve bu binadan oluşan butun sorumlulukları üzerine almış sayılıyorsun

yani bu ne demek, evi kaçak dikerken nerde bu devlet demiyorsan, ev deprem sebebiyle yıkılınca, heyelan sel gibi afetlere maruz kalınca, nerde bu devlet diyemeyeceksin kabul ediyor musun diyor. evet dersen devlet senin kaçak yapını tanımış oluyor, böylelikle hem yasal süreçte sorumluluğu üzerinden atmış oluyor, hem halkı belli ölçüde memnun ediyor, hemde kasasını dolduruyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar