üzülerek açtığım bir başlıktır. hdpnin ortalama %10 oyu var ve bu oy oranı çoğu yerde cumhur ittifakı ve millet ittifakı mücadelesinin kaderini belirleyebilecek kapasitedeydi. bu iki ittifak kendi aralarında kavga ederken hdp işi götürdü. adamlar boşuna o kadar pazarlık, görüşme yapmadı tabi.

chp istanbul'da ispark`ı falan vaat etmiş diye duymuştum. zaten çoğu yerde chp`yi desteklemişlerdi. şimdi de hükümet hdp`yi yanına çekmek içim bir dizi adım atıyor. hdp de ihaleyi kim yükseltecek diye bekliyor.

yani hükümet tarafı hdp`yi yanına çekerse imamoğlu hayranları biraz üzülebilir.

onur, şeref, haysiyet kavramlarını her iki taraf da bi geçsin. malı götüren götürüyor.
devamını gör...
şimdi kimin söylediğini hatırlamadığım berbat bir arabesk şarkıda da dediği gibi, ''zoruna mı gitti kardaş, zoruna mı?'' demek istiyorum.
devamını gör...
kesinlikle katılmıyorum. batıdaki büyükşehirlerde cumhurun kaybetmesinde etkili oldular dogru ama doguda kürt seçmen onlara ciddi bi mesaj verdi. onceki secimlerle kiyaslarsaniz farki gorursunuz. agri ve şırnak gibi yerleri kaybetmeleri dedigimi kanitlar.
devamını gör...
yani çok cahilsiniz, keşke yazmasanız demek istiyorum. hayatım hdp'nin 10 binlerce siyasetçisi cezaevinde olmasına rağmen son mv seçimlerinden yüzde on değil değil, yüzde 13'e yakın oy aldı. hiç bir anaakım medya kanalı kendisine açık olmaması hatta o basın yayın kuruluşlarında günde 5 vakit hdp hakkında yalanlar söylenmesine rağmen yaptı bunu.

hdp'nin cumhurbaşkanı adayı demirtaş, 3. oldu. geride bıraktığı 3 adayın toplamından fazla oy aldı. cezaevinde olmasına rağmen yaptı bunu.

hayatım doğuda şırnak'ın kaybedilmesinden mi bahsediyorsun? senin de memleketine halktan fazla asker polis gönderilseydi senin de şehrinde her hangi bir muhalefet partisinin kazanması imkansız olurdu. anladın mı şimdi beni şapşik?

haa bir de tabii ki kötü arabesk şarkıya referansla yeniden;

zoruna mı gitti kardaş, zoruna mı?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar