2020 türkiye suriye savaşı

iki müslüman ülkenin birbirleri ile cihat(!) etmeleri. abd'nin boşa suriyeden çekilmediğini daha iyi anlıyoruz.
devamını gör...
nusayriler ne zaman müslüman oldu? çıktılar gene. abd suriye'den falan çekilmedi. abd'de trump'tan başka öyle bir şey isteyen yok. şuydu buydu derken hala varlıklarını koruyorlar.
devamını gör...
bende şunu anlamıyorum: sanki savaş bu dünyanın gerçeği değilmiş gibi vah oraya niye girdik oy orada ne işimiz vardı vay efendim biz neden savaşıyoruz ve sair ve sair. yahu bütün ülkeler savaşıyor tek fark bunu başka şekilde lanse ediyorlar.

gerekli veya değil devam eden bir savaş. Allah askerimize güç ve sabır versin.
devamını gör...
bizim devşirdiğimiz suriler ile dahi amacımıza ulaşırız elbet. lakin bazı ülkeler "aslansın yaparsın" gazını biraz fazla alıyorlar nedense. abileri eğlensin diye yapmadıkları şebeklik yok. biz mevzuya direk kendimiz dahil oluyoruz ama. bu adil değil.
devamını gör...
Allah aklını çalıştırmayanların üzerine pislik yağdırır, mülteci, terör, sınır ötesi operasyon, şam' da cum'a namazı derken dizimize kadar battık. Allah muhafaza, bu tuzağa düşersek bop gerçekleşir. herifler bizi bize kırdırarak hedeflerine ulaşıyorlar.

bölgede tek bir yahudi, abd ve rus askeri müslümanlarla çatışarak öldü mü? yok.
devamını gör...
eren erdem gerçi iran ile savaştan bahsetmişti ama asıl mevzuu türkiye'ye karşı savaşmak olduğu için suriye saflarında yer alacaktır. bu da suriye tarafı için kesinkes bir mağlubiyet demektir.

şaka bir yana, gerçekleşme ihtimali çok düşük bir savaştır. hemen uçmamak lazım. birkaç topçu atışı filan olur karşılıklı, olay kapanır herhalde.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar