2020

devlet bahçeli'nin en çok görmeyi istediği yılmış. yakın çevresine, "ah ben 2020'de milliyetçi hareket partisinin başkanı olcam ki, ne hesaplar yaparım, ne denklemler kurarım" şeklinde bu arzusunu dile getirdiği söyleniyor.
devamını gör...
şaka maka gelmesine 2 yıldan daha az bir zaman kalan yıl. 2020 yılını çocukken çok başka hayal ediyordum fakat şimdi hem kendim hem ülkem hem de dünya için hayal ettiklerimin çok uzağındayım.
devamını gör...
2020 yi bilmem ama 2000 yılında değişik bir şeyler olabileceğini düşünürdüm hep. 1999 da olarak sürpriz yaptı.
devamını gör...
yaklaşıyor yaklaşmakta olan. 20*101 olan yılı 80 arkadaş 20 masa 101 oynayıp kutlayacağız. şu an için 79 eksiğimiz var bize katılmak isteyenler dmden göndereceğime ibana 200tl ataşlarsa ismini yazarım. son 50 gün!
devamını gör...
geliyor gelmekte olan yıl. saray erkanına, seçilmiş ve atanmışlara yarayacak diğer seneler gibi. biz yine 3'ün birini alacağız. olum bari hükümetten bağımsız güzel bir şey getir bize. ne mutlu yeni seneye girenlere, ne acı yeni senenin kendilerine gireceği mazlumlara.
devamını gör...
her yeni yıl geldiğinde, daha iyi bir yıl olmasını diliyoruz ama gelen gideni aratıyor. o yüzden gelme lan. Allah bilir ek vergiyle mi geleceksin, yüksek enflasyonla mı, başımıza ne çorap öreceksin belli değil. gelme ulan ayı. hem yaşımız da ilerlememiş olur. zaten saçıma aklar düştü. korkuyorum rüstem, anlamıyorsun.
devamını gör...
gelmesini dört gözle beklediğim sene.
bir kere çift sayı. çift sayılı yıllardan zarar gelmez kimseye.
geçen sene 2018’in bana öğrettikleri listesi yapmıştım. acayip şeyler vardı içinde. 2019 için kafamdaki tek soru “canavarlaşmadan canavarla savaşmanın mümkün olup olmadığı” meselesiydi. yine cevabını bulamadık.
2019 kill bill’de beatrix’in diri diri gömüldüğü bir yıl gibi oldu benim için. benim oksijenim bitmeden bu yıl bitmeli kısaca.
devamını gör...
reddettiğim yıl. ben 2010'a sabitliyorum tarihi sonrasını hiç sevmedim. bunun yanında 2019'u neyzen tevfik şiirleriyle uğurlarken 2020'yi nazım hikmet şiirleriyle, umutla karşılama düşüncesi düştü geçen aklıma. sonra ne nazım hikmet şiirleri ne umudu kim bilir ne belalar getirecek başımıza dedim sünbül-ü verd-ü harını andelib-i nizarını hasılı nevbaharını seveceğime emin olduğumun yılı. neye olduğunu bilmiyorum ama bir şeylere aşırı derecede sinirliyim sözlük.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar