hakkari şehidi sözleşmeli er yener kırıkçı’nın ankara, çubuklu'da düzenlenen cenazesinde chp genel başkanına önce protesto edilmiş sonra da protestocular tarafından saldırıya uğramış. saldırı tal atılmasıyla beraber, korumalar olmasına karşın yaşanan arbadede kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerine fiziki darbe almış. şuan için bir eve sığınabilmiş, ama evin önünde protestocular beklemeye devam ediyormuş. kılıçdaroğlu'nun durumu iyiymiş.

ntv haber kaynağı

cumhuriyet gazetesinden

birçok televizyon kanalından canlı olarak takip edilebilir.
devamını gör...
selahattin demirtaş'ın çizgisini öven bir imamoğlu ve muadilleri olduğu müddetçe, beklenen gelişmedir. çomar denmiş ama bu zihniyetten ala çomar tanımam ben.
devamını gör...
cok degil 2 3 sene once abdullah ocalan, akp medyasi-milletvekilleri-burokratlari tarafindan hâlâ milli kahraman, baris elcisi olarak sunmaya devam edilirken; pkk tarafindan suikaste ugrasmis olan kemal kilicdaroglu'nun, sehit cenazesinde bir takim -en hafif tabirle- kendini bilmez robolar tarafindan "pkk disari" diye bagirilarak saldiriya ugramasi.

bu insanlarin egitilmesi cok zor. cunku hem zeka, hem ahlak olarak felaket zayiflar. gidisat ne olacak bilmiyorum.
devamını gör...
en çok kripto bu adamın başkanlık yaptığı partide, bana mı saldıracaklardı? ha o cenazeye tayyip gitseydi ağzını açıp bir şey diyemezdi bu acılı aileler. tayyip bi ev anahtarı verir gönül alırdı.
devamını gör...
bu ucuz kahramanlar çözüm sürecinde hendekler kazılırken valilere ben dokunmayın talimatı verdim diyenlere bir söz söyleyebilmiş mi ? onları da protesto edebilmiş mi ? kılıçdaroğlu çapsız figüranın biri hdp yi ilk güçlendiren değil ama sonra işbirliği yaptığı da gerçek . ortayı açtınız bunlar da gol attılar. inşallah bu tavrı akpli yanar döner siyasetçilere de gösterirsiniz terörle mücadelede türkiye'ye yakışan politikalara arayış içine girerler .
devamını gör...
toplumdaki kutuplaşmayı iyice netleştirmek için tertiplenmiş hadise. hani sizin meşhur bir lafınız var; bu hadise en çok kimin işine yarıyorsa tertipleyen odur. hadi bağalım.
devamını gör...
daha once meral aksener'in evine saldiran dislerini fircalamayan robotlar kimin provokasyonuyla saldirdiysa yine onun provokasyonu ile gerceklesen robot saldirisi.
devamını gör...
elim bir hadise.

üzücü. kemal reyize atılan yırmıh bize atılmıştır. pkk asker şehit ediyor millet reyize saldırıyor. ne alakası var halbuki muhteremin pkk ile pyd ile... hayret bir şey.
devamını gör...
planlı bir çalışma ile provake edilen halkın galeyana gelmesi mi yoksa halkın duygularının tercümanı bir olay mı bilemiyoruz. ancak ilk ihtimal daha ağır basıyor. iki türlü de tüm bu olaylar şunu gösteriyor; halk hdp'yi de, hdp ile yan yana duranları da bağrına basmayacak. çünkü hdp temsilcilerinin söylemleri ve davranışları aleni bir pkk propagandasıdır. halk bunu görüyor. halk terörist cenazesine gidenlerle siyasi ortaklık yapıp şehit cenazesine gelmelerini kabul etmiyor. bu kılıçdaroğlu'na yapılmış ilk tepki de değil. insanlar acılı anlarında duygularını çok daha yoğun yaşadıklarından bu iki yüzlü politikalara tepkisiz kalamıyor.

peki bu mu formül? biz bunu tasvip mi edeceğiz? hayır! tepkinin nedenini anlıyoruz ancak saldırıyı kabul etmiyoruz, etmemeliyiz. böyle davranışları meşru kılmaya çalışmak bize yakışmaz. "türkiye ittifakı" odaklı 2023 hedeflerinde siyaseti yumuşatma çabasının peşine gelişen bu olayın ardında arkasında kim varsa bulunmalı, hesap vermeli. geçmiş olsun.
devamını gör...
arkası karanlık partinin şakşakçılarının muhakeme yeteneğinin hiç olmadığını ve akıllarını kullanamadıklarını gözler önüne sermiştir. adamlar 16 yıldır yamyam gibi tüm ülkenin kanını emdiği için yamyamlığı haklı buluyorlar. ulan sünepeler abdullah öcalan denen terörist başı yıllardır imralı'da. bir kere olsun imralı'ya yürüdünüz mü? buna kapasiteniz yeter mi?

arkası karanlık parti yıllardır çözüm süreci adı altında pkk ya yardım ve yataklık yaptı ne yaptınız? şimdi şuraya diyarbakır'da şirvan perver ile barzani ile verdiğiniz pozları koysam utanır mısınız? yahut haburdan otobüslerle giren peşmergelerin kutlamalarını mı? gerek yok. zombi beyinliler partizanlık yüzünden asla hakikatleri göremez.
devamını gör...
yani bir yere oturtamadığım bir olay. bu adam siyasetçi ve bir partinin genel başkanı. aynı fikirde tabiki de olmaya bilirsin. ama cenazede adamın saldırıya uğramasını anlayamadım. diyelim ki kılıçdaroğlunu kalabalık ele geçirse ve linç etseydi. ne olacaktı?, pkk bitecekmiydi? türkiye finlandiya mı olacaktı? barış ve güven ortamı mı sağlanacaktı? burası bir cenaze töreni ve burda bir parti liderinin linçi geçelim protesto bile edilmesi mantıklı değil hak edip etmediğine bakılmaksızın. oy vermez geçersin bu kadar.
devamını gör...
ankaraya sevgim arttıran olaydır. buyutmemek gerek içanadoluda meseleler böyle çözülür. sonra ilçenin merkezindeki en ünlü çay bahçesinde oturur çay içerler olay tatlıya bağlanır. bizim. kültürümüz budur kabullenmek lazım.
devamını gör...
arkadan kadının biri "yakın , yakın o evi" diye bağırıyor, kanım çekildi resmen.

şu saatten sonra en az 10 sene eğitim seferberliği ilan edilip insan olma bilinci topluma aşılanmalı. partisi, siyaseti yere batsın. böyle olacaksa vallahi kıyamet kopsun. ayıptır, günahtır.
devamını gör...
bir cenazeye özellikle de şehit cenazesine asla yakışmayan eylem. sen şehidine böyle sahip çıkamazsın. sen o şehidin kemiklerini daha mezara koymadan sızlatamazsın. kılıçdaroğlu’nu sevmek zorunda değilsin. ama bunu yapma hakkını kimse vermiyor sana . gelene git, gidene gel demeyen bir topluma hiçbir şekilde yakışmayacak harekettir. sen ankara’sın başkentsin. özelliğini bil öyle yaşa...
devamını gör...
türkiye’de protesto kültürünün olmadığını gösteren saldırı. kılıçdaroğlu’na saygınız yok eyvallah. bari sizler için can veren şehide saygı duyun.
devamını gör...
olmamış kardeşim, yakışmamış. o adamın siyasetini beğenmesekte arkasında birçok seçmen var ve o adam bir kitleyi temsil ediyor.
70 yaşına gelmiş bir siyasetçiye şiddettir bu, saygısızlıktır.
devamını gör...
bu olayı sözlükte hâlâ savunanlar varya diyecek bir şey bulamıyorum. buluyorum da terbiyem el vermiyor. ülke genelinde 2. en yüksek oyu almış bir parti liderine şiddeti savunmak resmen acizliktir. cahillik demiyeceğim çünkü kafanızdaki o 40 tilkiyi biliyorum. ülke huzurunu, refahını, barışını bozmayı çok istiyorlar herhalde.
yazık günah la size. walla üzülüyorum. bu kafalara..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar