21. yüzyılda hala bağnaz bir şekilde dine inanmak

türkiye'nin yüzde 60'ında karşılaşabilecek durum.

yıl olmuş 2017, dünya bilim ve teknolojide sıçrar da sıçrar. uzaya falan gider. ama bizim dinci arkadaşımız hala bağnaz bir şekilde dinin kurallarını uygular. hacı ve hoca tayfasının arkasına takılır durur. yok şeytan aldı götürdü, satamadan getirdi. hoca bir üflemiş, adam ayağa kalkmış. bunlarla uğraşılır mı yahu?
benim dinini normal yaşayan arkadaşlara mesajım, lütfen şu körleri aydınlatın da, görsünler şu dünyayı azıcık.
çok öfkeliyim be sözlük!
devamını gör...
binlerce kabul üzerine kurulu ve niye sorusuna asla cevap veremeyen bilime aşırı güvenmektense herşeyi tastamam eden,ve bütün nasıl ve niyelere cevap veren tek kabule(yani Allah inancı) güvenip inanmak bilimsel olarak da daha makuldür.

bilim iyidir hojdir. ama asla din ile kıyaslanmamalı. bir yoldur diğeriyse bu yolda kullanılacak araçtır. bilimi,aklı inkar etmek ne derece ahmakçaysa, dini inkar etmek bundan kat be kat ahmakçadır.
devamını gör...
dine inanmak mesele değil, mesele dine inanıp yan gelip yatmak. avrupa'da da din var veya bilimin ileride olduğu her yerde. lakin bizimkiler kendi dinlerinin onlara sorgulamayı, öğrenmeyi yasakladığı gibi bir hava içerisindeler. halbuki hadislerde, kitaplarda da diyor gidin ilmi alın diye. farklı bir bozukluk var. sonra suriye gibi işgal edilince de kendi topraklarında da dinlerini yaşayamıyorlar. öbür dünyayı bilmem ama bu dünyada din sizi maalesef güçlü yapmıyor.
devamını gör...
din insana bağnaz ol demez, daha doğrusu islam dini akletmeyi ve ilmin önemini, ' hiç bilen ile bilmeyen bir olur mu' ayetiyle özetliyor zaten. e kardeşim sende araştır o zaman tutan mı var. toplumu sen böyle olacaksın sen şöyle olacaksın diye kategorize edemezsin.her insan bilim adamı, astrofizikçi olmak zorunda da değildir. isteyen istediği şekilde yaşar, hocada üfürükçü de derman bulan gitsin ona biat etsin banane. sonuçta önüne ilim irfan bilgi sunulmuş mu, sunulmuş alıp almamak onun seçimidir. asıl önemli olan şu; toplumda ahlak, edep,etik hatta kültür şarttır .bırakın insanı insan yapan değerler uygulansın, insan yaşasın ve yaşatsın yeter!
devamını gör...
nedenlerin araştırılması, tam olarak, sonuçlar beklentilerimize uygun bir biçimde oluşmadığında ve edindiğimiz deneyim de ihtiyaçlarımızı gidermeye artık yeterli olmadığında ortaya çıkar. 21. yüzyıl insanı aciz. niye mi? teknoloji öyle hızlı ilerliyor ki, mevcut düzen sürekli kendini başka şekilde var ediyor. düzenin varoluş tekniği, insanın boşluklarına yama yapıyo. inanmak sadece bi tuş ötemizde. artıkın ruha yönelik her açlığın maddi bi karşılığı var lan. metafizik, bolca para kazandıran bi alan olarak ele alınmakta. 21.yüzyıl insanının bağnazlığı dine inanmakta değil kendi yaptığı şeylerden bi din çıkarmaya çalışmaktan kaynaklı olm.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar