1. (Tematik)
selamlar cogito sözlük ahalisi;

10 nisan 2012'de ilkini düzenlediğimiz - cnd ve lugavi önderliğinde- kermes öyle hoş bir tat bırakmıştı ki bizde 2. kermes için neyi bekliyoruz dedik ve sıvadık kolları.
malumunuz kurban bayramı yaklaşmakta,kurbanlar, yeni kıyafetler.. yaşayanlar alınan kıyafetlerin bayram arefesinde itinayla koltuk üzerine sermenin, ayakkabıyla beraber yatmanın çocuklar üzerindeki etkisini ve keyfini bilir. bilmeyenler , bilemeyenler...

amacımız kurban bayramında maddi durumu elverişli olmayan, yetim çocukları sevindirmek. koltukları üzerine yayacakları yeni kıyafetler, yanlarına alıp yatacakları ayakkabılar almak. eyüp belediyesi'nin de destek verdiği kermesimiz 22 eylül 2013 günü eyüp'te gerçekleşecektir.

el işleri, kıyafet, kitap, ayakkabı, şal, yiyecek- içecek, takılar, kırtasiye malzemeleri, süs eşyaları ve dahası...

katkıda bulunmak isteyenler benimle irtibata geçebilirler.

devamını gör...
2. (Tematik)
cogito, konsept, hand, hatta of ve kermes.

şu kelimeleri birine ver anlamlı bir cümle çıkar desen çıkaramaz. niye kasılırsa bunlar için. kermes zaten yardım amaçlıdır. cogito kermesi deyin gitsin. ne oluyoruz yani? nedir bu şekiller? neyse kızmak istemiyorum.

makrome ipiyle yaptığım çiçekliği gönderiyorum. kabul buyurun lütfen.
devamını gör...
5. (Tematik)
özünde hayırlı bi iştir...

yakın olanlar Allah rızası için gidebilir...

hem tanışmış olursunuz...

hem de hayr üzere bir işte sözleşmiş olursunuz...
devamını gör...
7. (Tematik)
bereketli kermesimiz. hiç ummadığımız kişiler bile el uzatıyor yavrularımıza... selam verip eli dolu çıkıyoruz eş dostun yanından...

birde şöyle bişey var ki, vicdanı sızlatır elbet...

--- cnd ---

kaçınız ilkokulda öğretmeni tahtaya kaldırmasın diye içinden binlerce dua etti?
yoo, sorunun cevabını bilmediğinden değil
hayır, yaramazlık yaptıda dayak yeme korkusuyla alakalı sanıyorsanız o hiç değil
ayakkabı,
yetmez, ayakkabısının eskimiş ve yırtılmışlığını; arkadaşlarının gözünde acıyarak yada dalga geçilerek bakışacağını artık görmek istemesinden olabilir mi?
mümkün..

uzaklarda çok uzaklarda bir bayram sabahı tüm aile aynı saatte uyanır. baba ve erkek çocuklar bayram namazına gider. anne kahvaltıyı hazırlar. ve erkekler döner bayramlaşma anı gelir. önce anne ve baba bayramlaşır, sonra çocuklar anne ve babanın elini öper ve kahvaltıya geçilir. kahvaltıdan sonrası herkes en güzel kıyafetlerini giyer.

uzaklarda çok uzaklarda persfektifine kocaman dünyanın yabancı olduğu bir görünmezlikte yaşamaya çalışan 30 çocuğumuza bu bayram bir çift ayakkabı ile göz aydınlığı verelim..

utanç bizim utancımız oysa, yavrularımızın ayakparmaklarındaki yırtık gizleme yükünü azaltalım, içe huzur dolan nice bayramları olsun yavrularımızın

--- cnd ---

devamını gör...
8. (Tematik)
mahallemde kermes yapılırda ben destek vermezmiyim? vermeyebilirdim ama iyi günümdeyim gençler.

elimizden geleni ardımıza koymayacağız efendim.
devamını gör...
13. (Tematik)
öncelikle yeni yazarların daha fazla bilgi sahibi olması ve akıllarında çok soru kalmaması açısından şu iki başlığı yazalım.

(bkz: 1 nisan 2012 hand of cogito yardım konsepti fatih kermesi)
(bkz: 1 nisan 2012 hand of cogito yardım kermesi izlenimleri)

beğenirsin beğenmezsin bir şeyler yapılmış ve devamı getirilmeye çalışıyor. kimse şekil olsun diye oturup kasmadı bunu. ilki bu şekilde düzenlendi ve ikincisi de aynı isimle yola devam ediyor. Allah aşkına yok ismi neymiş bu neymiş triplerine girip, ben çok düz adamım oğlum, havalarından çıkın. ya da gidin ilerde yapın bu tavırları. yardım etmeyecek misin, samimi bulmuyor musun, e çık bi zahmet gölge etme bu başlıkta. diğer başlıklarda istediğin havayı basabilirsin. söz konusu bir yardım, bir kermes. yardım bekleniyor, ilgi talep bekleniyor bu başlıkta. elini taşın altına koyacaklar aranıyor.

diğer yandan geçen sefer çok güzel şeyler oldu. ikincisini bekliyorduk. hatta geçenlerde sevgili nimbus un babası kermes yok mu kermes diye sormuştu. hiçbir şey getirmeyecek bile olsanız, oraya gidip bir şeylere yardım edebilirsiniz. yardım da mı etmek istemiyorsunuz belki bir şeyler yer,içer alırsınız. o da mı olmuyor, gidin kalabalık yapın yahu. çok mutlu ayrılacaksınız oradan emin olabilirsiniz.

çevremize duyuralım ne kadar kalabalık o kadar iyi.

devamını gör...
14. (Tematik)
ilan edileli daha 1 gün olmasına rağmen desteklerin adeta yağdığı kermes. istanbuldakiler çeşit çeşit malzeme ve yiyeceklerle, istanbul dışındakiler ise maddi destek vererek ''yanınızdayız'' diyorlar.
Allah cümlenizin niyetini kabul eylesin, Allah razı olsun.

kermes sonrası alınan kıyafetler çocuklara dağıtılırken fotoğraflanacak o anlar. ve o çocuklar bu başlık altında yayınlanacak olan fotoğraflardaki gülümsemeleriyle teşekkür edecekler size.
devamını gör...
15. (Tematik)
o gün elimden ne gelirse yardım edebilmek üzere orada olacağım muhakkak.


yeryüzünde hayır adına ne yapabilirsek o kalacak bizimle.

imkandır bunlar, serilmiş önümüze, belki de hediyedir..
devamını gör...
16. (Tematik)
yapabileceğim herhangi bir şey olursa burdayım. yani elden geldiğince bir şeyler getiririm. standa durabilirim ve alışveriş yapabilirim.
devamını gör...
17. (Tematik)
ehem ehem.. kermesimiz için bir hayli fazla ihraç fazlası hiç kullanılmamış giysi toplamış bulunmaktayım. yani şöyle söyleyeyim satışından endişe duyacak kadar. Allahın izniyle standlarımız boş kalmayacak. fakat;
-acaba bu kadar mal elimizde kalırmı?

birkaç tane 'gel gel ihraç fazlası mallar burada!' nutukları atacak cengaver varmı acaba aramızda? muhakkak vardır diye düşünüyorum. şahsen de var olanlardan birkaçını biliyorum.

tekstilin üretim hattıyla ilgilenen biri olarak malzeme toplama konusunda sıkıntı yok fakat satış yapma konusunda kendime güvenmiyorum pek.
pankart falan da hazırlasak mı acaba?
devamını gör...
18. (Tematik)
sözlüğümüzde pazarcılık yeteneği olanlar vardır muhakkak. şahsen uzak olmasam ben bu konuda tecrübeliyim. pazarda sebze satmışlığım çoktur ama gel gör ki oldukça uzak bir şehirdeyim.

devamını gör...
19. (Tematik)

düşünenlerden, emek sarfedenlerden, hüsnü zan edenlerden Allah razı olsun...

bu tür organizasyonlar sayesinde hissedebiliyoruz duygularımızın, vicdanlarımızın körelmediğini...

sorumlu arkadaşların vereceği en basit bir görevi bile şeref sayarız. kapı süpürmek bile olsa...


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar