ufukta görünen seçim.. 31 mart’ta yapılan seçimlerin şaibeli olduğunu iddia eden ak parti ve tayyip erdoğan’ın planlarında var gibi duruyor..
devamını gör...
--- alıntı ---

bir dönem cumhurbaşkanı erdoğan'ın danışmanlığını da yapan yeni şafak yazarı kemal öztürk, "şimdi seçimin yenilenmesi için tarih verenler bile çıktı. istanbul konusu öylesine girift, öylesine ciddi bir mecraya sokuldu ki, adeta ülke genelinde sanki yeni bir seçim oluyor. bu durumda seçim yenilense tüm muhalefeti, hatta ortada duranları bile akıl almaz şekilde motive olmuş bulur karşısında ak parti. aman dikkat!" ifadelerini kullandı.

--- alıntı --
devamını gör...
ortada bunca şaibe ve usulsüzlük varken, 16 milyonluk bir şehirde yirmi bin gibi bir farkla başkanlığın alınması, seçmenin sonuçtan mutmain olmasını engeller. sadece kendi pencerenizden bakmayı bırakın artık olaya. kimlerin parlattığı belli olmayan birisi çıkıp kıl payı farkla seçimi alıyor. üstelik tonla usulsüzlük belgesiyle ortadayken. yenilecekse de herkesin kalbi mutmain olur bu yenilgiden... kendine güvenen, hile hurda yapmamış olan herkes açık olmalı bu teklife.
devamını gör...
kalbi mutmain olmayan iktidar yalakalari ve çıkar pesinde koşan kişilerin usulsüzlük ve rantları nasıl yok ederiz diye sacmalaması. gün gelir yediğin hurmalar bir gün gelecekti iste. yok 20 bin farkmış yok birisi parlatmışmış geçin bu ayakları. yatacak yeri olmayan devleti pazarlayan insanlar onuruyla yenilgiyi kabul etsin artık diyeceğim ama omurgasızlar zirvede.
devamını gör...
6 mayıs 2019 ysk istanbul seçim kararına göre 6 mayıs 2019 istanbul belediye seçimlerinin iptaline karar verilmişti. seçimin yenileceğini gün de 7 temmuz 2019 olarak belirlenmiş.

neredeyse tatilin ortası bir tarih seçilmesi akıllıca olmuş. karnelerin alınmasının, üniversite sınavının tam sonrası ve tatile gidecek insanların çoktan biletlerini satın aldıkları tarihe denk geliyor.

tarihi 23 hazirana almışlar. üniversite sınavı ve karnelerin bir hafta sonrasına.
devamını gör...
çok pardon siz ne yaptınız?
millet düğününü erteliyor, balayına gitmiyor, uçak biletlerinin ücretsiz tarihi değiştiriliyor, oteller rezervasyonları iptal ediyor, sahiller kapatılıyor, insanlar birbirine oy kullanması için yol parası yolluyor.
oluum isteseniz bu milleti böyle birbirine kenetleyemezdiniz. herkes tek yürek oldu resmen. tarafsız kalmaya çalışarak olayları gülerek takip ediyorum. bakalım bu gözler daha neler görecek?

oy kullanma oranının %100'e aşırı yaklaşacağı seçim.
devamını gör...
ekrem imamoğlu 2014 seçimlerinde akpli beylikdüzü belediyesini aldı. bu süre zarfında yapılan belediyecilik ile beylikdüzü ekrem imamoğlu aday olmadığı halde chp yine beylikdüzü'nü kazandı.
ya aynı şey istanbul büyükşehir belediyesi için de olursa ?
akp çok rahat şekilde büyükşehir belediyesinden aktarılan paraları başka yerden de telafi edebilir. bence asıl çekindikleri ekrem imamoğlu'nun başarılı belediye yönetimi.
devamını gör...
ekrem imamoğlu vs recep tayyip erdoğan&süleyman soylu&binali yıldırım&ysk&yandaş medya şeklinde bir propaganda süreci olan seçim.
devamını gör...
bu seçime ilişkin anket sonuçları reisin uykularını kaçırıyor. en yandaş anketlerde dahi ekrem başkan önde.
o değil de kazanamayacağınızı bildiğiniz halde neden bu kadar üstelediniz ki? en başında kandırıldık vesaire deyip üstelemekten vaz geçmek varken. ne güzel yerdi bunu halbuse sizin seçmen kitleniz. kaybedince yine bunu hazmedenler olur lakin oran düşer demedi demeyin.
devamını gör...
sade bir vatandaş olarak, en huzurlu şekilde, refah, ferah, güvenli, hoşgörü içerisinde güzelce yapılıp sonlanmasını istediğim seçim.

evet, sıradan bir belediye ve sıradan bir şehir değildir istanbul, ancak hakeza; atalarımız bu güzel şehri bize hangi öğütlerle ve hangi usul edep ve adapla bıraktıysa, onların hatıratlarına saygısızlık etmeyerek güzelce, insanca vatandaşlık görevimizi yerine getirelim,

saygılar.
devamını gör...
bence sayın ekrem imamoğlu kazanan olacak yani seçimi istanbul ve seçilmiş belediye başkanı kazanacak istanbul a bahar gelecek
(herşey çok güzel olacak ) hak yerini bulacak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar