ufukta görünen seçim.. 31 mart’ta yapılan seçimlerin şaibeli olduğunu iddia eden ak parti ve tayyip erdoğan’ın planlarında var gibi duruyor..
devamını gör...
--- alıntı ---

bir dönem cumhurbaşkanı erdoğan'ın danışmanlığını da yapan yeni şafak yazarı kemal öztürk, "şimdi seçimin yenilenmesi için tarih verenler bile çıktı. istanbul konusu öylesine girift, öylesine ciddi bir mecraya sokuldu ki, adeta ülke genelinde sanki yeni bir seçim oluyor. bu durumda seçim yenilense tüm muhalefeti, hatta ortada duranları bile akıl almaz şekilde motive olmuş bulur karşısında ak parti. aman dikkat!" ifadelerini kullandı.

--- alıntı --
devamını gör...
ortada bunca şaibe ve usulsüzlük varken, 16 milyonluk bir şehirde yirmi bin gibi bir farkla başkanlığın alınması, seçmenin sonuçtan mutmain olmasını engeller. sadece kendi pencerenizden bakmayı bırakın artık olaya. kimlerin parlattığı belli olmayan birisi çıkıp kıl payı farkla seçimi alıyor. üstelik tonla usulsüzlük belgesiyle ortadayken. yenilecekse de herkesin kalbi mutmain olur bu yenilgiden... kendine güvenen, hile hurda yapmamış olan herkes açık olmalı bu teklife.
devamını gör...
kalbi mutmain olmayan iktidar yalakalari ve çıkar pesinde koşan kişilerin usulsüzlük ve rantları nasıl yok ederiz diye sacmalaması. gün gelir yediğin hurmalar bir gün gelecekti iste. yok 20 bin farkmış yok birisi parlatmışmış geçin bu ayakları. yatacak yeri olmayan devleti pazarlayan insanlar onuruyla yenilgiyi kabul etsin artık diyeceğim ama omurgasızlar zirvede.
devamını gör...
6 mayıs 2019 ysk istanbul seçim kararına göre 6 mayıs 2019 istanbul belediye seçimlerinin iptaline karar verilmişti. seçimin yenileceğini gün de 7 temmuz 2019 olarak belirlenmiş.

neredeyse tatilin ortası bir tarih seçilmesi akıllıca olmuş. karnelerin alınmasının, üniversite sınavının tam sonrası ve tatile gidecek insanların çoktan biletlerini satın aldıkları tarihe denk geliyor.

tarihi 23 hazirana almışlar. üniversite sınavı ve karnelerin bir hafta sonrasına.
devamını gör...
ysk'nin seçim yenilemesini doğru buluyorum. ancak ortada böyle bir usülsüzlük varsa -ki var neden o zaman küçükçekmece ve maltepe seçimleri de yenilenmiyor? çünkü bu usülsüzlükler bu ik ilçede ortaya çıktı. bunların da yenilenmesi lâzım.
devamını gör...
akp'nin büyük fark atacağı seçim olacaktır. zaten olması gereken de oydu. küskünler, kızgınlar, kaçaklar, usulsüzlükler derken oylar çok eridi. sırf emmi oğlunu muhtar yapmak için memlekete gidenler yüzünden ikiyüzbinin üzerinde oy kaybı var. şimdi seçmen listelerinde değişiklik olmayacak ama en azından küskünler gelir, kızgınlar akıllanır, usulsüzlüklere karşı daha uyanık olunur.
devamını gör...
2014 istanbul seçime katılım oranı %89.2
2019 istanbul seçime katılım oranı %83.9

%5 lik sandığa gitmeyen ak parti seçmeni bu sefer oy kullandığında şok olacaksınız. tepki için geçersiz oy kullananları saymıyorum bile.

t: seçime katılımın yüksek olacağı seçim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar