hayırlısı olsun bakalım. zaten bekliyorduk bunu. reis noktayı koydu hepsi bu.
devamını gör...
ekonomi patlamadan seçim yapmak harika bir fikir. reisi tebrik ediyorum. türkiye çok değerli aylarını kaybedecek gene, aynı referandumda olduğu gibi.
devamını gör...
bana göre yanlış bir karar alınmış oldu. muhalefet hazırlıksız yakalandı. bu şekilde sindirme politikasıyla bir yere varılmaz. kendine güveniyorsan bekleyecektin. önümüzdeki 2 ay çok atraksiyonlu geçecek.
devamını gör...
daha 2 gün önceye kadar erken seçimin gündemde olmadığını, seçimlerin zamanında yapılacağını beyan edenlerin devlet bahçeli ile kurdukları oyun sonucu açıkladıkları seçim.

dün ne demiştim... tayyip erdoğan'ın haberi olmadan bahçeli erken seçim istemez, isteyemez...

hani erken seçim olmayacaktı? bunların her lafı yalan dolan... hala inanan varsa Allah affetsin..
devamını gör...
dün bahçeli kendisine verilen görevi iyi yaptı, bravvooo.

tanim: ysk 'nin isleyisi ile ilgili yapılan değişikliklere bakacak olursak yine atı alan uskudari gececek diye umuluyor olabilir lakin bu kez o kadar kolay olmayacak gibi.
devamını gör...
ekonomik anlamda olumlu bir tarih olmuştur. seçimlere ne kadar fazla zaman olsa o kadar belirsizlik olacaktı. ekonomi aktörleri ise belirsizliği hiç sevmez.
devamını gör...
bahcelinin agustos 2018 aciklamalarindan sonra haber siteleri haziran diye yazinca bir an inanamadim tekrar tekrar baktim haber sitelerine.
cidden hazirana alınmış.
hayırlı olsun.
devamını gör...
aslında bir kaç gün önceki mevzu bu dün kuklayı oynattı erdoğan. bugün de kendi söyleyerek gene günü kurtarıp kahraman olmaya çalıştı. akkurtlara selam, bozkurtlara gudbay.
devamını gör...
ortalıkta dolanan bilgiler yanlış değilse iyi partinin katılamayacağı seçim. 28 haziran'dan sonra yapılacak seçimlere katılabileceklerine ilişkin söylemler var. eğer bilgi doğruysa bir taşta kuş katliamı yapılmış olacak.

edit: bilginin doğruluğu ya da hangi tarihten itibaren seçime girebilecekleri konusunda bir kesinlik olmamakla birlikte meral akşener başka yöntemlerle de aday olabileceği için bu konuda bir sorun olmayacak gibi gözüküyor.

edit2: tabbi parti olarak koşulları sağlamazlarsa milletvekili seçimlerine parti olarak giremeyebilirler.
devamını gör...
devlet bahçeli şimdiye kadar 3 kez erken seçim demişti ve hepsi yapıldı. 4. kez teklif yapınca ben her şeyi dolar yaptım. sonuçta siz bu ülkede mit çalışanlarının yanıldığını duydunuz mu? *

devletin başına enişte gelecek..
devamını gör...
önden piyonunu süren padişahımızın şaşırtmayan açıklamasıdır. erken seçim kararının bana göre tek açıklaması panik ve korkudur. kimseye oy vermeyi düşünmeyen beni zorla size muhalefet olmaya çağırıyorsunuz.
devamını gör...
bir işiniz de hile hurda üçkağıt olmasın lan dediğim seçim. bak bir işiniz lan, belediye başkanından, cumhurbaşkanına ve sadece bir tane işiniz.
devamını gör...
hayırlı olsun. ramazan bayramı sonrası seçim. disko disko partizani..
devamını gör...
iyi parti seçimlere aşk-ı memnu beşir gibi bakıyordur şu an ahahahah.
devamını gör...
100.000 imza bulan herkesin aday olabileceği seçim.

daha sonra loading mağduriyet... "milli iradeyi yok sayıyorlar, bizi seçime sokmamak için oyun kurdular, korkuyorlar, statükocu, vesayetçi bunlar" söylemleri..

meral akşener'in yerinde olsam bunları yaparım...
devamını gör...
belirsizlik ortamının giderilmesi ve ekonomik göstergelerin düzeltilmesi açısından yerinde bir karar olmuştur. geleceğe yönelik köklü ekonomik reform kararlarinin alinmasi ve planlamanın yapilması acisindan gayet iyi oldu.
vatana millete hayırlı olması dilegiyle
devamını gör...
alavere dalavere daha şimdiden başlamış. zaten muhtemelen yapılacak son seçim olacak. bu kafayla azerbaycan gibi bir aile şirketi olma yolunda hızla ilerliyoruz.
devamını gör...
seçim için harika bir gün düşünsenize aynı gün yks yani üniversite sınavları var. artık nasıl bir kaos olacak kimbilir.
devamını gör...
türkiye'nin cumhurbaşkanını halkın seçeceği son seçimdir...
devamını gör...
oğlum tayyip ten kurtuluyorsunuz işte daha ne istiyorsunuz? hani akp nin oyları %30 falan düşmüştü?

tayyip erdoğan 'ın iktidardan ineceği seçim. *
devamını gör...
20 küsür yıllık iktidarlarının aşağı yukarı 15 yılı hile hurdayla geçti bu kadar milletin aklıyla alay edilmemeli artık. artık cidden yeter.
devamını gör...
halihazırda bekleyen yeni sistemin daha çok bekleyememesi durumu. yeni bir kıyafet alınca ben de böyle oluyorum ya. hemen giyesim geliyor valla. çünkü bekletmenin ne anlamı var? giyelim diye aldık. evet, referandumda da bunun için oyladık.

akılcı yorumların dışında sabahtan beri anti-rte tayfanın nefret kusmalarını görmekten gına geldi. bir insanı, bir partiyi ya da bir durumu akıllıca eleştirmek için önce nötr olmalısınız. sevgi de nefret de objektifliğinizi yok ediyor. nefret duygunuzu kenara bırakın, ekonomiye, diğer ülkelerin durumlarına, dünya geneline bir bakın, ondan sonra dilediğiniz gibi mantık çerçevesinde yorum yapabilirsiniz. bunun haricindeki yorumlar ''dini kullandın kullandın şimdi de erken seçim istiyorsun'' demek kadar saçma. nereden nereyi eleştireceğini şaşırıyorsun güzel kardeşim.

yalnız adam birinci çıkacağı halde erken falan yine de seçim yapıyor, büyük ve demokratiksin reis.
devamını gör...
erdoğan'ın ikinci turda cumhurbaşkanı olacağı seçimdir. meclis'te akp en çok milletvekili olan parti olur ama yüzde 50 çoğunluğunu sağlayamayabilir. kürt oyları belirleyici olacaktır.
devamını gör...
bu seçimde de son seçimlere benzer sonuçlar çıkacağını öngörüyorum. tek fark olarak saadet partisi oyunu artırabilir. bunun nedeni ise seçim sisteminin yenilenmesidir. önceki seçimlerde bazı saadetçiler oylar bölünmesin diye ak partiye oy veriyorlardı. şimdi aynı zümre başkanlık için oyunu erdoğan'a milletvekilliği için ise saadete verebilir. hatta ittifak yaparlarsa barajı geçme durumları da olabileceğinden bu kayma daha fazla olabilir.
devamını gör...
ekonominin tırmanışa geçtiği, yedi düvele hadlerini bildirdiğimiz, yerli ve milli projelerin birbir hayata geçtiği, kişi başı milli gelirimizin arttığı, terörün kökünün kurutulduğu, huzur ve güven ortamının sağlandığı, bölgemizde kuş uçsa haberimizin olduğu, toplumsal eşitliğin ve adaletin sağlandığı, medyanın yerli ve milli özelliklerle donatıldığı bir dönemde gerçekleşecek seçim. *
devamını gör...
görüş ve hissiyatıma göre kazananı belli olan seçimdir. kimse kızmasın bana ama yine reis kazanacak. karşısında aday yok çünkü. chp kılıçdaroğlu'nu aday gösterirse ilk turda havlu atar. seçim ikinci tura gitmeyebilir. chp muharrem ince'yi aday gösterirse ikinci tura kalır ve kıyasıya bir rekabet olur. chp akşeneri desteklerse yine büyük ihtimal ikinci tura kalır. akşener ikinci tura kalabilirse muhtemelen ikinci olacak ama puanlar yine birbirine çok yakın olacak. bir de saadet partisi faktörü var. barajı aşabilir kanısı biraz biraz yaygınlaşmaya başladı sanki. bu seçimde etkili olabileceğini düşünüyorum. ilk turda doğrudan kazanan aday yok aga buna reis te dahil. ama ikinci turda az farkla da olsa reis alacak gibi düşünüyorum. hem muhalefet hazırlıksız, adayları zayıf, hem de ittifak olayına seçmen sıcak bakmıyor.
devamını gör...
kendimi bildim bileli iktidar olan reisin yine yeniden kazanacağı seçim olacaktır ancak benim oyum eğer seçime katılabilirse meral abladan yana olacak
devamını gör...
devlet içi hiziplerin çatışmasıdır. mhp bu çatışmada bölünmüş vaziyette. bakalım ne olacak.
devamını gör...
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, kulislerde dönen isim abdullah gül, süreci yöneten temel karamollaoğlu, chp adına konuşan mehmet bekaroğlu, adaylardan biri ülkücü geçinen 'meral akşener' ,hdp 'tamam inşallah'diyen ayhan bilgen. tamamı aynı ekolden gelen isimler.

sekülerler; beceremediniz, bırakın.
devamını gör...
recep tayyip erdoğan, chp adayı*, meral akşener, selahattin demirtaş ve saadet partisi adayı'nın yarışacağı seçim olacaktır.

bu ortamda bir adayın, ilk turda yüzde elli'yi geçmesi zor görünüyor. bakalım. hayırlısı.
devamını gör...
erdoğan'a oy atmayacağım seçim. meclis için mhp'ye basarım mührü ama reis-i cumhur için kime oy vereceğime kararsızım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar