ne büyük bir güç yav, elinin altında 100 bin cami var, ne zaman ne desen, amfiden zarıl zarıl okutabilirsin, ortamlarda laik cumhuriyet dersin olur biter.
devamını gör...
sene 2200, farklı bir tip salgın ortaya çıkar ve bir sağlıkçı geçmiş salgınlarda ülkenin nasıl bir yöntem geliştirdiğine bakar.

bir salgın savma yöntemi olarak sabır ve dua. sonra gidip bilim kurulunda der ki "evreka".

lüzumsuz hareket.
devamını gör...
manevi olarak inanan insanlara destektir şifadır insallah. her tedavi sürecinde koca proflar bile bu surecte mutlaka inanc lazım bir şeye inanmaya mecbur insan diyor. bir takım arkadaslarda goy goy pesinde.. ilacı bırak dua ile devam diyen kimse yok.
devamını gör...
karşı duracak ve ülke insanına destek olma adına yapılabilecek bunca şey varken, böyle bir zamanda halka inancı üzerinden birlik beraberlik duygusu aşılayan bu duruma köstek olup bilimsizlikle suçlama adına, sosyal platformlara koşturmaya vesile olan hadise.

her şey güllük gülistanlık değil, bilim bu değil, evet.
devamını gör...
ne desem bilemiyorum. dua iyidir, güzeldir, eyvallah ama bu zamanda yapılması gereken şeyler, alınması gereken kararlar varken dua ile sorun çözmeye çalışmak enteresan. cidden ne diyeceğimi bilemiyorum bu yüzden. Allah yardımcımız olsun.
devamını gör...
kimleri neden rahatsız ettiğini anlamadığım olay. devlet alması gereken tüm önlemleri ivedilikle almıyor mu? alıyor. vatandaşlara bangır bangır bireysel korunma yolları konusunda bilgilendirme yapmıyor mu? yapıyor. neden bunlar yapılmıyormuş da, yalnız duadan medet umuluyormuş gibi çirkin bir algı yapılıyor, ben de bunu anlamıyorum mesela. beden sağlığı ruh sağlığından bağımsız düşünülemez ki... eve hapsolduğum ve ruhumun kederle dolduğu şu bir iki haftalık süre sonunda, o dua ve tekbir seslerini duymak öyle iyi geldi ki bana... arındığımı, yalnız olmadığımı hissettim... insanlar kafayı yemiş durumda, bu olağanüstü hal derin psikolojik yaralar bırakacak toplumların ruhunda... dua da bununla savaşmanın tek yolu... müslümanlar ellerinden gelen her şeyi yapar, sonra da Allah'a tevekkül eder...bundan daha muazzam bir ruh terapisi yöntemi olabilir mi? o dua ve tekbir sesleri ilelebet inleyecek bu topraklar üzerinde. ne yapsak, rahatsız olanlara ülkenin sınır kapılarını mı göstersek acaba?
devamını gör...
ilk müslümanların vahiy ile tanıştığı süreçte kur’an okudukları zaman, müşriklerin elleriyle kulaklarını kapatarak kaçışmaları geldi aklıma. bu sahne aradan kaç yüz yıl geçerse geçsin değişmiyor. birileri Allah’ın kelamından bahsedilmesinden hiçbir zaman hoşnut olmamaya devam edecek. biz bu tür durumlarda şu ayeti zihnimizin bir kenarında tutarsak ne güzel olur: “onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. halbuki kâfirler istemeseler de Allah nûrunu tamamlayacaktır.” *
devamını gör...
devlet her önlemi geliyor. biz corona olalım ama rabbim reis-i cumhurun, devlet yöneticilerinin, ak parti büyüklerinin cekedlernin eteklerine corona bulaştırmasın..

ayrıca bir takım ilimsel araştırmalar mevcut.. japonlar çinliler sır gibi saklıyorlar.. belirli frekans aralıklarındaki yükseltlmiş insan seslerinin havada asılı duran corona virüslerini öldürdüğüne dair.. bilin bakalım hangi frekans aralıkları? inanmayacaksınız ama ezan, sela, dua ve bilumum camii müezzinlerinin, imamlarının, müftülerinin çıkabildikleri inebildikleri oktav aralıklarına isabed ediyormuş bu rivayet edilen frekanslar..

türkiye süper güç olma yolunda. eğer bu denemeler başarılı olursa, bir düşünün italya'nın ortasına camii inşaa edilip müezzinler ezan okuyor, imamlar namaz kıldırıyor..

hem onlar cami de inşa edemezler tecrübesizler. inşaat sektörümüz de tekrar şaha kalkar.. reis-i cumhur'un bildiklerinin ve yaptıklarının milyonda birinin farkında olsanız inanın bana kefenle sokaklara çıkardınız..
devamını gör...
tedbirini en güzel şekilde alan milletimizin duasıdır. kendisi inanmadığı için hazmedemeyen yunanistan a gidebilir. ulan almanya hollanda bile normalde yasak olan ezanın hoparlörden okumasına izin verdi bizimkiler gavura rahmet okutuyor.

kemalistlerin gazına gelip bunu eleştiren arkadaşlar bi karar verin bu dine inanıyor musunuz inanmıyor musunuz? dua bu dinin temelidir kimsenin kınanmasından korkmayın Allah tan korkun.
devamını gör...
sanırsın aşı bulmak için oluşturulan bilim kurulunun üyeleri işleri kenara bırakıp caminin ses sisteminden duayı etmiş. garip garip tepkiler verilmiş her yerde. bir imamdan ne bekliyorsunuz insanlar?

açtım evimin pencerelerini ve gelen sesleri dinleyerek duaya amin dedim. bir duaya topluca amin demek, birlikte olma, yalnız olmadığını hissetme duygusu gibisi yok. elhamdülillah.
devamını gör...
laik ülkeye yakışmadığı iddia edilen.

arkadaşlar, çok basit şeyleri bazen kaçırıyorsunuz ya da görmezden geliyorsunuz.
kimsenin dua ile global bir sorunu çözmeye çalıştığı yok. rasyonel olarak da bir şeyler yapılmaya çabalandığı ortada. kimse ellerini karnında kavuşturup insanların yaşam mücadelesini izlemiyor. söz konusu hareketle amacın, halka manevi destek verilmesi olduğunu benim bildiğim gibi sizler de çok iyi biliyorsunuz.
insanlara sabır ve dua tavsiyesinde bulunulmasında ne gibi bir sıkıntı var çözebilmiş değilim. hitap edilen kitlenin nitelikleri ve nicelikleri ortadayken ne denecekti başka? evlerinizde sağlıklı denekler üzerinde çalışmalar yapın, makaleler okuyun mu? daha adama evden çıkmaması gerektiği anlatılamıyor neyin salatası bu?
diğer taraftan bildiğiniz gibi bir insanın manevi değerleri, manevi desteği ve acıların elbet bir gün biteceğine olan inancı zorluklara göğüs germe gücü veriyor. müslümanlar için doğal olarak islam üzerinden bu güç destekleniyor. ne var yapılanda?
sanki izolasyon odaları okunup üflendi de öyle şifa aranıyor. neyse.

tüm bunların yanında şarkı söylemenin, eğlenmenin yanlış olduğu iması da bir garip. insanları salın bir kardeşim ya. dilimizde derman kalmadı artık. her şeyi geçtim zaten yediden yetmişe, zenginden fakire herkes bir bunalımın pençesinde. yok şarkı söylenmesin, yok dua edilmesin, voov haram, vii laik.
buyrun o zaman. maddi manevi desteklerinizi esirgemeyin.

hayretsiniz doğrusu.
devamını gör...
corona vürisü ekonomik destek pakitinde patronlara para, kredi, destek; vatandaşa dua, sabır, el yıkama ve kolonya çıktı. herkes görevini yapıyor. şu an bankalar patronlara çatır çatır para sayıyor, hocalarımız da dua ediyor.

okuduğu ezanın, kıldırdığı namazın ücretini bu dünyada alan, yukarıdaki siyasete amin diyen hocaların duası kabul olur mu güzel kardeşim?
bu çarpıklığı insan yutmuyor, Allah neder acaba?
devamını gör...
ekonomik pakedden bana para çıkacağına, camını açtığım evime camiden gelen selanın girmesini tercih ederim..

varsın olsun paralar patronların, parti büyüklerinin, devlet yöneticilernin olsun..

vatandaşın değerleriyle, ilkeleriyle oynayanlar hala daha sandıkta gömülmeye, hezeyanlar yaşamaya alışmadı sanırsam.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar