240 ay vadeli konut kredisi

milleti borç sarmalına ve faiz batağına çekmek için yapılan yeni hamle.

isterlerse 960 ay vade yapsınlar, içinde % 0,0000001 faiz adı altında bir işlem varsa ölsem de elimi sürmem.
devamını gör...
betonarme bir yapının ortamala ömrü 35-40 yıl. bu şekilde konut kredisi kullanarak ev sahibi olduğunuzda 20 yıl boyunca o evin kredisini ödemiş oluyorsunuz. tabi düzende aksama olursa süre uzayabilir, banka ipotek koyduğu taksitli dairenize el koyabilir. mesela 40 yaşınızdasınız. evi bu şekilde aldınız. Allah gösterirse torunlarınıza kredi borcu taze bitmiş ömrü yarılanmış bir ev bırakabilirsininiz. tabi borç bırakma ihtimali de var.

ama isterseniz misler gibi ağaoğlu fırsatları var. %20 peşin 10 yıl vade fırsat mesela. daire 3+1 daire 1.400.000tl hesabı size kalmış. kredi için beni arayın. istediğiniz vadede başınızı yakayım.
devamını gör...
bir ev sahibi olup, kira ödemeden yaşamak herkesin hakkı. fakat konut fiyatları bu kadar artarken öte yandan gelirimiz zar zor bir aileye yeterken ev sahibi olmak hayalden öte gelmiyor bana.

eşi çalışmayan ve bir çocuk sahibi olan bir insan, aldığı maaşı ile geçimini çok zor temin ediyor. yeni evli bir çift 1.5 -2 senede ancak borcunu ödüyor. bu sürede çocuğu olursa da masraflardan başını nerdeyse kaldıramıyor.

son olarak 20 sene çok uzun bir süre ve böyle bir borcun altına girmek hakikaten zor mesele.
devamını gör...
insanları borç batağına saplamak,geleceklerini,planlarını çalabilmek ve sistem çarkının içine sokabilmek için ülkemizde de sıkça kullandırılan bir borçlandırma türü.
devamını gör...
miras yoluyla ev alamayanların ev satın alabilmek için başvurdukları seçenek. 240 ay tam 20 sene yapıyor. bu resmen modern kölelik. insanın bahsederken bile huzuru kaçıyor.
devamını gör...
360 ay seçeneği daha makul bence.
ilk 10 yıl zorlansanız da sonraki yıllar çerez parası gibi olur, tam o zaman kira öder gibi olursunuz. siz kira öder çocuğunuz rahat eder. ancak 2 çocuğunuz varsa ve satmaya kalkınca 30 yıllık daire pek de para etmeyecektir.
ne yandan hesaplarsan hesapla pek de makul olmuyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar