2500 lira değer biçilen 5 liralık banknot

balıkesir'de minibüs şoförü olan ilyas ırmak'ta bulunan kesim hatalı 5 lira. ırmak bir bankanın bankamatiğinden çektiği bu 5 liralık banknotu 4 yıldır saklıyor. kolleksiyonerler kendisine bu banknot için 2500 lira teklif etmişler ama satmamış.

"atm’den çektiğim paralara bakmadan cebime koymuştum. balıkesir’de yapmam gereken işleri tamamladıktan sonra evime dönerken , paşaköy mahallesi’nde su ve çocuğuma gofret almak için bakkala girdim. farkında olmadan hatalı parayı vermişim. bakkal, "bu ne, adam gibi para ver" diyerek, 5 lirayı tezgahın üzerine fırlattı. önce çok sinirlendim. ’ne yani, biz adam gibi para vermiyor muyuz’ deyip tartıştım. ancak, daha sonra paraya bakınca, tam köşesinden kıvrılmış olduğunu, kıvrılan yerden açınca paranın kenarında fazlalık olduğunu farkettim. bakkaldan özür diledim, başka para verdim. bakkalın tavrı ve ters konuşması çok gücüme gitti, çok üzüldüm. daha sonra başımdan geçenleri arkadaşlarıma anlatınca paranın hatalı basılmış olduğunu koleksiyonerlerin böyle paraları biriktirdiğini, değerli olabileceğini söylediler. bu duruma da çok sevindim. aradan dört yıl geçti. koleksiyonerler 2 bin 500 lira teklif etti. ancak vermedim. hala hatalı parayı saklıyorum"

devamını gör...
balıkesir'de mi? vay arkadaş. biz bankamatikten ne zaman para çeksek ya arızalı ya da para kalmamış oluyo. adamdaki nasibe bak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar