--- alıntı ---

suriye ordusunun rusya'nın desteğiyle bayırbucak türkmen bölgesine yönelik harekatı sürüyor. son gelen bilgilere göre stratejik konumdaki kızıldağ tepesi yeniden rejimin kontrolüne geçti.

--- alıntı ---


sen sınır ihlali var diyip uçak düşürürsün, başbakanın çıkar televizyona, ''bayırbucak türkmenlerinin zarar görmesine müsaade etmeyeceğiz, etmeyiz!'' diye gürler, 2 gün geçmez adamlar gelir türkmen bölgesindeki stratejik noktaları bir bir ele geçirir, bakakalırsın.

ümmet dersin, iran bile kapısından kovalar seni.

''gücümüzü gösterdik, bölgede söz sahibiyiz'' dersin, sınırından çıkar çıkmaz tırlarını bombalarlar, bakakalırsın.

elin ayağın dolaşır, 3 kere hangi uçağı düşürdüğünle ilgili farklı farklı demeçler verirsin; rus uçağı, yok yok milliyetsiz uçak, ay pardon rus uçağıymış diye.

adamlar, uçağımız suriye içerisinde vuruldu der; sen sınır ihlali esnasında ateş açtık ama... dersin.

sonra dönüp dolaşıp, tüm dünyaya uçağı niye vurduğunu izah etmeye çalışırsın; kimse de seni dinlemez. amerika çıkar, bizlik bir durum yok der, nato çıkar, ''aman gerilmeyelim'' der.

bunları dillendirince de yok vatan haini, yok moskof köpeği, yok rus sevici. rus deme, x ülkesi de; ne farkı var?

arkasında duramayacağın işe kalkışıyorsun, sonra eleştirince auuuww... uçağı düşürdün, ertesi gün gazete haberlerine gel; onu bunu geçtim iktidar yanlısı gazeteler bile ''doğalgaz kesilir mi'', ''turizm etkilenir mi'', ''alternatif pazarlar nerede var'' diye haber yapıyorsa; bu senin dışa bağımlılığını gösterir kardeşim.

ama sen vatanseversin ya, bir uçak düşürmek her şeye değer senin için.

devamını gör...
haberin kaynağı neresi bilmiyorum.

ancak bazılarının iran güdümünde, moskof aşkının depreşmesini anlıyorum. maksat vatanseverlik falan değil cemaat düşmanımın düşmanı dostumdur diyerek, yıllarca sahte birşekilde iran düşmanlığı rus düşmanlığı yaptığı ülkelerle şimdi kolkola giriyor. maksadı belli müntesiplerininde maksadı belli. kimse bu hikayelere bu vatan sevgisi maltavallarına inanmıyor. bunu biryere not edin.

gelelim diğer meseleye, dediğim gibi kaynak neresi bilmiyorum. ama bildiğim birşey var, 1 ocak tarihinden evvel herkes pozisyonunu güçlendirmek için uğraşıyor. rusların sıcak denizlerdeki konumunu korumak adına lazkiye çevresini kontrol altına alma çalışmalarından kaynaklanan bir çatışma var işid vuruyorum diyerek türkmen vurmak ve bunu savunmak ancak cemaatin zihniyetindeki kişilerden gelebilecek bir garabet.

ayrıca kimse uçmasın rusya türkiye'ye savaş falan açamaz ambargo falanda uygulayamaz. kendi ülkesinin gazını almak için ucuz söylemler. türkiye olmazsa avrupa pazarına giremeyecek, enerji hatlarındaki maliyetleri bile karşılayamacak bir ülkenin, kalkıpta atar gider yapmasının bir manası yok.

putin veya ahvali bunu çok iyi biliyor. ayrıca cemaatede söyleyin fazla rus yakınlığına gitmesin, en sonunda amerika hocalarını kanada ya değil türkiye'ye teslim edebilir.
devamını gör...
türkiye onurlu ve dirayetli bir şekilde sınırını geçen ve daha öncede geçmiş uyarılmış olan rus jetini düşürmesi nedense milletin zoruna gidiyor.
ne zaman bu insanlar bu kadar kemiksiz oldu
rusyadan turist gelmeyecekmiş gelmesin acaba aç ruslar türkiye nin dışında beleşe tatil nerede yapacak ispanyada mı yunanistan da mı gaz konusuna gelince elinde ki gazı satarsan bir işe yarar mecburen o gazı bize satmak durumunda
türkiye nin eli ayağına falan dolaşmadı sadece algıyı yönetmek istiyor onun içinde saldırıyor video yayınlıyor çünkü kafir sürüsü haksız iken haklı konuma geçmeyi çok iyi bilir
artık türkiye diplomasisi eli ayağına dolaştığı günleri geçti o uçak vurulduysa hadi vuralım olmamıştır
ilerleyen zamanlarda o uçağın sonuçlarını biz değil rusya ödeyecek
devlet aklı Allah tan sözlükten akıl alarak çalışmıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar