26 nisan 2017 mahrem imamlar operasyonu

emniyeti dışarıdan yönettiği belirtilen mahrem imamlara karşı bu sabah tüm türkiye'de eş zamanlı olarak başlatılan ve yakalanan 3224 kişiden 1009'unun tutuklandığı operasyondur. içişleri bakanı süleyman soylu şöyle bir açıklama yapmış;

--- alıntı ---

bu sabah adalet bakanlığı ile ortak yürüttüğümüz operasyon çerçevesinde, emniyetimize sızmış, emniyetimizi dışarıdan yönetmeye çalışan, adına 'mahrem imamlar' dediğimiz, neredeyse alternatif emniyet yapılanması ortaya koymaya çalışan, devletin kendi kurallarını hiçe sayan, bu konuda kendi gündemini, taleplerini ve iddialarını dile getirmeye çalışan bir yapıyı hem açığa çıkarmanın hem deşifre etmenin hem de çökertmenin çalışmasının en önemli adımı, bu sabah adalet bakanlığı ve ankara cumhuriyet başsavcılığı tarafından 81 ilde bir operasyonla gerçekleştirilmiştir. halen devam etmektedir. şu ana kadar 72 ilde 1009 mahrem imam gözaltına alınmıştır. bu, türkiye cumhuriyeti devleti açısından önemli bir adımdır.
--- alıntı ---

http://www.ntv.com.tr/turki...
devamını gör...
--- alıntı ---

fetö'nün mahrem imamlarına ilişkin bugün sabah saatlerinde 81 ilde başlatılan ve şu ana kadar 1013 kişinin gözaltına alındığı operasyon büyüyor. hürriyet'in edindiği bilgilere göre mit ve emniyet ortak düzenledikleri operasyonda fetö'nün türkiye çapındaki tüm mahrem imamlarının listesine ulaştı. gözaltı listesinde 7 bin isim yer aldı. operasyonların ara vermeden süreceği ve hedefteki gözaltına alınacak isim sayısının 7 bini bulabileceği belirtiliyor. bu arada ankara cumhuriyet başsavcılığı da soruşturma kapsamında 4 bin 672 kişi hakkında işlem yapıldığını, bunlardan bin 448'inin daha önceden fetö'den tutuklu olduğunu açıkladı.

kaynak hürriyet

--- alıntı ---
devamını gör...
sanırım referandumdan önce başbakan binali yıldırım'ın üstü kapalı bahsettiği operasyon.

süleyman soylu'nun açıklamalarına bakılırsa emniyet hala emniyetin içindeki fethullahçı yapılanmaya sızmak için çalışıyor. anladığıma göre durum hala çok vahim, inşallah temizlik operasyonu başarılı olur ve sadece ve sadece devlete ve millete sadık çalışanlar kalır emniyet genel müdürlüğünde.
devamını gör...
ne imammış bunlar arkadaş, takiyenin dibini bulmuşlar ki operasyonlar bile çaresiz kalıyor.

mahrem imamlar operasyonundan sonra namahrem imamlar operasyonu mu gelecek.
devamını gör...
bu bir ayıptır...

devletimin böyle bir imkanı varsa ki vardır koca devlet bu güne kadar ne diyr beklediler...

koca cumhurbaşkanı 17 aralıktan beri bağırmada devket devlet reisini taaa darbe teşebbüsüne kadar amiyane tabirle iplememekte...

şimdi önemli olan at izinin it zine karışmaması mağduriyetler doğurmamasıdır...

birde pkk sempatizanlarına ve destekçilerine de aynı minvalde operasyonlar beklemekteyiz...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar