dünya liderimizin israil ile anlaşma yapması ve rusya ya da bir özür mektubu göndermesi üzerine sözlükte yuvalanmış destekçileri nereye ne yazıp neyi savunacaklarını bilememe durumudur.

adamlar öyle bir afallamış ki yok bi yerde cemaat-paralel muhabbeti yapmaya çalışırken, bir yerde kimsenin siyasetten anlamadığı, bir kısmının neyi yalanladığını bile bilmeden yalanlama ve inkar yoluna gittiğini gördüm.

bence kendinize en kısa zamanda bir whatsapp grubu açmalısınız ve orda gündemi konuşmalı tartışmalı ve tek bir ağızdan konuşmalısınız.

böylesi komik görünüyor zira. zira mı zira nedir?

ek: başlığın orjinali (bkz: 27 haziran 2016 sözlükteki akların ne yapacağını bilememesi) idi. başlık sevgili duyarlı modlarımız tarafından editlenmiş.
ak parti yanlıları ne layn.
devamını gör...
hatalı ifadeler bunlar, yanlış hem de çok yanlış. akp her zaman işini bilir, akçılar da öyle. hatta duyduğum kadarıyla ak parti'de milletvekili olabilmenin temel şartlarından birisi oryantallikmiş. kıvırmayı öğrenmeyeni almıyorlarmış. mesela bak bu iddiayı öne süren arkadaş tükür bir yüzüme; yarabbi şükür.
devamını gör...
bu durum kendilerini aceleye sevk etmemeli. görünen o ki, daha atılacak çok geri adım var. onları beklesinler, yoksa tükürdüklerini daha çok yalamak durumunda kalırlar.

mesela sisi ve esad hakkında fazla ileri geri konuşmasınlar tevillerinde; yarın öbür gün ne olacağı belli mi olur. hele gündem değiştirmek için şu on iki ada meselesini falan hiç açmasınlar.
devamını gör...
şu an 5 akp yanlısı yazar bizim evde toplandık kafa kafaya verdik düşünüyoz.

oruç olduğumuzdan kafalar çalışmıyor ama iftardan sonra insallah karar verecez napacağımıza.

hazır olun belki haham bile getirebiliriz akşam sözlüğe. şöyle bi ahit okusun mübarek ağzıyla. ıyi gider ramadan ramadan...
devamını gör...
içinde erdoğan düşmanlığı besleyen kişi serzenişi. aslında mesele türkiye'nin, rus-israil ilişkileri değil ! ne rusya ile olan ticari ilişkliler ile bağı var nede israil'in filistinlilere uyguladığı ambargo ve abluka ile dertlenmiş. erdoğan'ın rusya'ya yazdığı mektupta '' hayatını kaybeden rus pilotun ailesine bir kez daha acılarını paylaştığımı belirtmek ve taziyelerimi sunmak istiyorum; kusura bakmasınlar diyorum” ifadelerinden ''özür diledi'' sonucunu çıkarak kadar körelmiş ,nereden nasıl vurmalıyım bununla dertlenmiş.özür dilemek suçu kabul etmek demektir. erdoğan'ın düşürülen uçak ile alakalı defalarca '' gereken ne ise o yapılmıştır '' açıklamaları belgeler ile sabit iken , mektubun özür mektubu olarak görülmesi ancak eziklik duygusu ile açıklanabilir.

israil ile normalleşme

tuhaf olan şu ki israil'in basın yayın organları bu normalleşme sürecini yorumlarken israil hükümetini eleştiriyor , bunun hamas ve türkiye için bir kazanım olduğunu satırlarına taşıyor ancak bizim ülkedeki yahudi kılıklılar halen daha erdoğan düşmanlığıyla kendilerini tatmin etmeye çalışıyor. anlaşma gereği abluka altındaki yerlere -su ve elektrik , -hastane ve binalar , yemek veya içecek vs ulaştırılacak ,sonuç olarak gazze'ye bir adım atılacak ! ambargo kısmende olsa delinecek bunun için '' elhamdulillah'' diyemiyoruz da ,erdoğan düşmanlığı ve siyasi hazımsızlıktan olsa gerek insanları ne yapacaklarını bilmemekle suçluyoruz.

türkiye ne yapmalıydı ?

israil'e savaş mı açmalıydı !
hadi lan savaşa gidiyoruz diyerek adam mı toplasaydı ?

hükümet yaklaşık 5-6 senedir 3 şartından ödün vermeyerek isteklerini kabul ettirmiş , israil'e tazminat ödetmiş , özür diletmiş ve üstüne ambargoyu kısmende olsa delmeyi başarmış halen daha pislik arama derdindeyiz !

tazminatın miktarı mı az geldi ?
az gelmiş ise uluslararası ilişkilerde tazminat miktarının hiçbir önemi olmaz. 20 milyon dolar da aynıdır , 1 dolar da aynıdır ! sonuç stratejik önem taşır. önemli olan karşı tarafı mahkum etmektir.

özür dilemesi mi seni tatmin etmedi ?
özür dilemek demek suçu kabul etmektir. israil özür dileyerek suçunu kabul etmiş ve dünya kamuoyunda suçlu olarak kabul edilmiştir ve tarihinde ilk defa bir devletten özür dilemek zorunda kalmıştır.

ablukanın kısmen de olsa delinmesi
tatmin olmadığın şey nedir ? elektrik - su , okul ve hastane yapılacak olması mı seni rahatsız etti ? gaza gelip telavive'mi saldırmalıydık ? ilaç ve tıpbi malzemeler veya temel ihtiyaç maddeleri gönderilmemeli miydi ? ne olmalıydı !

hamas'ın anlaşma maddelerinde yer almaması
israil devletinin hamas talepleri her seferinde geri çevrildi ve esir olan israil askerlerin iadesi gündeme dahi alınmadı. hamas'ın faaliyetlerine devam edecek kararı alındı. peki senin dünyana göre nasıl olmalıydı ? hamas'ın faaliyetlerini durdurmalı mıydık ? israil'in esir askerleri teslim mi edilmeliydi ?

gözünüzdeki erdoğan düşmanlığı hakkı , içinizdeki kin ve nefret ise hakikatleri görmenizi hatta kabul etmenizi engellemesin. Allah'tan http://c.başkanı birileri gibi gaza gelip şekeri elinden alınan çocuk gibi duygusal kararlar vermiyor.

adam

katil israil dedi olmadı
terörist israil dedi olmadı
alçaksın israil dedi olmadı
her daim hamasla görüştü olmadı
israile özür diletti olmadı
tazminat ödetti olmadı
ambargoyu kısmen de olsa deldi yine olmadı

biraz susun be kardeşim.

not : ''ak partili'' değilim !


devamını gör...
akp'liler, görünüşe göre sevinçten ne yapacaklarını bilememişler. israil de sonunda dünya liderliğimize ve liderimize iman etmiş, köpek gibi yalvarmış, ayakkabı kutusunda kalan 25 milyon avroya yakın bir paraya yakın bir meblağı ödemek zorunda kalmıştır. bu miktar ile halife-i ruyi zemin olan tayyar efendi hazretleri gayet kurnazca bir manevrayla israil bütçesine de büyük darbe vurmuştur. israilli generaller korkudan tir tir titremektedirler. hamas'ın elindeki gazze'ye yapılacak altyapı yatırımları için kongo dmeokratik cumhuriyeti'nden izin alınmıştır. o da otoriteden sayılmaz. hem abd'yi hem ab'yi hem de korkudan rusya'yı altına sıçırtan dünya liderliğimiz siyonist rejimi de teslim almıştır. yakında esed, yani kardeşim esad da bu furyaya katılacak ve nedamet gözyaşları içerisinde uzattığımız zeytin dalını kabul edecektir.
devamını gör...
ağır ol yeğenim dediğimdir. x parti z parti yanlısı falan değilim. ama seçimlerde ak partiye oy verdim. yine olsa muhtemelen yine oy veririm. ayrıca böyle desteksiz sallayanlara nazaran daha sağlam eleştiri de yaparım. bu birinci kısım, ikinci kısım ile ilgili zaten bir çok acıklama yapılmış. daha çok sular akar bu köprünün altından, bunca atardan sonra böyle bir yaklaşım strateji değişikli olsa gerek.
devamını gör...
madem otoriteden izin alıp da yardımları uzlaşarak yapacaktınız niye çoluk çocuğu ve mücahitçilik oynamak isteyen genç irilerini, papazıyla, liberaliyle gemilere doldurup apaçi gibi israil'in üzerine sürdünüz derler adama. o ölenlerin hesabını kim verecek ? bu arada abluka altında geçen 5 sene ki o da filistin'e değil hamas kontrolündeki gazze'ye uygulanmıştır. hangi hamas ? kendi gençlerini heba etmekten çekinmeyen, fkö ve el fetih'le olan mücadelesinde zaman zaman israil'e diğer filistinliler hakkında muhbirlikte bulunan, lideri suriye iç savaşı'ndan önce şam'da bir villada oturup, rte ve mickey mouse kılıklı başbakanı suriye'de iç savaşı körüklerken kaçan, sonra esad'ın düşmeyeceği belli olunca tekrar dönmenin yollarını arayan örgüt.

hamas terör örgütü müdür ? hedefe ulaşmak (ki o hedef de muğlak belki de yok) için terörü yol olarak kullanan her yapılanma teröristtir. burada mescid-i aksa'yı kubbet-u sahra zannedecek kuran kursu kaçkınları, israil parlamentosundaki milletvekillerinden bir çok filistinli arap olduğunu bilmezler. mısır hamas'ı sevmez, stratejik ortağınız, finansörünüz, insan haklarında mualliminiz suud rejimi hamas'ı sevmez, mısır'daki selefiler, vehhabiler hamas'ı sevmez ama senin devletinin idaresini hasbe-l kader ele geçirmiş olan cühela hamas'a kırmızı halı serer. osmanlı osmanlı diyorsun, osmanlı hamas'ı sadrazam düzeyinde bile kabul etmezdi yahu, sıkıştırırdı eline iki kuruş parayı ne yardım yapılacaksa, onu da yapar denetlerdi.

devlet öyle necip fazıl, nurettin topçu kafasıyla yönetilmez. monşerler bu işi bilirlerdi. devletin şerefini iki paralık etmezlerdi. böyle terörist kılıklı yanar dönerlerle aynı karede gözükmezlerdi. araplara elini verdin mi kolunu kurtaramayacağını imparatorluğun son yüz yılındaki tecrübelerinden öğrenmişlerdi.
devamını gör...
buraya halen daha gelip saf saf mavi marmara şudur budur yazan var.

adam daha mavi marmara olayını bilmiyor gelip hükümeti savunuyor bu konuda da.

bilal'e anlatır gibi;

bakın arkadaşlar. mavi marmara denen geminin bandırası mavi marmara gazze yoluna çıkmadan kısa bir süre önce türkiye'den alınıp komor adalarına geçiriliyor. çünkü türkiye cumhuriyeti anayasasına göre uluslararası sularda türkiye bandıralı bir gemiye saldırmak savaş sebebidir. savaş açmak zorundasın yani. sadece ülkemiz anayasalarına göre değil, nato ülkesi olduğumuz için nato'nun da savaş açması zorunlu.

o yüzden hala daha mavi marmara mavi marma diye yazıp durmayın. mavi marmara'nın vurulacağını hükümet de biliyordu, nato ülkeri de biliyordu, herkes biliyordu. tabi mavi marmara'dakiler hariç...

gerçi one minute deyip 5 dakka sonra "ben onu moderatör'e dedim, sayın peres ve israil' kesinlikle bir tepkim yoktu" diyen adam ülkemizde davos fatihi diye karşılandı.. o yüzden gün boyu a haber-ülke tv-kanal 24-trt izleyip beyin ölümü gerçekleşmiş kardeşlerimizi pek de yadırgamıyorum.

esas meseleye gelirsek;

akp sosyal medya grubunu yöneten üst akıl halen daha herhangi fikirde mutabık kalmamış sanırım. ekşi'de ve ekşi'ye asker hazırlayan yeniçeri ocağı dünyasözlükte bile belirgin bir savunma mekanizması gelişmemiş henüz. bu bağlamda düzgün bir tespit haliyle..
devamını gör...
particiliğin müslümanları parti parti böldüğünü gösteren ahvaldir. kur'an ve hadislerin bilindiği, kolayca ulaşılabilir olduğu bir çağda halen akp'ye destek olan müslümanlara müstahaktır zillet.
devamını gör...
yoktur boyle bir durum. asil abes olan turk dincisinin mahcup olmasini beklemektir. gozumde yahudiler dahi onlardan daha duzgun insanlar. yeri gelsin "israil'in giliyikkkkk" diye dahi bagirirlar. onlar her durumda haklidir. cunku onlar turk dincisidir. dunyadaki butun dinciler arasinda kalibresi en dusuk olani.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar