27 mart 2014 ahmet davutoğlu hakan fidan ses kaydı

dış işleri bakanı ahmet davutoğlu ile mit müsteşarı hakan fidan olduğu iddia edilen kişilerin muhtemelen ortam dinlemesi yolu ile elde edilen, suriye ile savaşa girmenin altyapısını planlandığı ses kayıtları.
devamını gör...
şok olduğum kayıtlardır. şok olmam konuşma ile ilgili değil, kimlerin dinlenebilmiş olduğuyla ilgilidir.

yuh artık diyorum, gerçekten yuh. ne konuştuklarını geçtim. asıl önemli olan birisinin dış işleri bakanı, diğerinin ise mit başkanı olması.

bu kadar mı şerefsiz doldu arkadaş bu ülke. sen nasıl oluyorda ülke güvenliğini ilgilendiren bir konuda elini kolunu sallaya sallaya dinleme yapabiliyorsun ve bunları servis ediyorsun.

şimdi düşünmek lazım; acaba bu kayıtlar daha önce kimlere servis edildi diye. evet bu kayıtlar kimlere ne karşılığında peşgeş çekildi ? bu kayıtları duyan memleket düşmanı bir ülke bunları kullanamaz mı? hemde çatır çatır kullanır.

yazık size, sıfatınıza, karakterinize yazık.
devamını gör...
sözlükte ilk kez belli bir jargonda konuşmanın yasak olduğuna üzüldüğüm durumdur. arkadaş su / süt oranında bu kadar mı bozukluk olur demekle yetineceğim sadece..

bu vatan kanla kazanıldı ama kansızlarla da yıpratılıyor ya ona yanarım.
devamını gör...
böyle bir ses kaydı varsa, ki var deniyor ama ben dinlemedim ve dinlemeye de niyetim yok, bunu kim nasıl dinlemiş, kim yayıyor bunları vs. ivedi ortaya çıkarılıp gerekli en ağır cezanın verilmesi elzemdir. bu konu bir milli güvenlik sorunudur ve açıkça ajanlıktır, vatana ihanettir. ötesi yok...

bunu en ucuz şekliyle "aha işte cemaatçiler" ya da "maksat hükümeti zayıflatmak, komplo" vb. filanla geçiştirmekten de vazgeçelim artık. eğer varsa böyle bir dinleme, bunun acilen ortaya çıkarılması lazım. ve bu işin sorumluluğu hükümettedir. bugün ortam dinlemesi, böcek, telefon dinleme vb. faaliyetler çin gerekli donanımın nerede, kimlerin elinde olduğu ortada. çıkarsınlar envanterini, gerekli araştırma yapılsın ve kimse bu hain ya da hainler bulunup gerekli ceza verilsin.

tekrar yazıyorum; bu iddiayı duyar duymaz buraya "aha cemaat" yazmak için seğirtmenin de bir alemi yok. cemaatse cemaat, tarikatse tarikat, veya bilmem kimse kim... bulsun çıkarsınlar. devlet değil sanki bizim kasap necmi'nin tükanı...
devamını gör...
"gerekirse süleyman şah'ı bombalayın, mevcut konjonktür gereği bunu da lehimize kullanın" diyen, savaşı meşru gören bir başbakan ve mit müsteşarının dinlenmesi... birbirinden vahim iki olay.
devamını gör...
biri dış işleri bakanımız, diğeri mit müsteşarı devletin iki büyük adamının dinlenmesi.

1 bu adamlar istediğini yapacak kadar güçlüler
2 bizim güvenlik teşkilatımız çökmüş durumda

devletin görevi, suçluyu delilleriyle beraber bulup yargılamasıdır.
devamını gör...
devlet tool unun suriyeye savaş açmak heveslileri ile dolu olduğunu gösteren ortam dinlemesi.

artık mızrak çuvala sığmıyor, montaj filan ile geçiştirilemeyecek kadar gerçek bir dinleme.

lakin suriyeye savaş açma heveslisi olmak ile devletin karar alma mekanizmasının tepesinde bulunan 10 kritik kişiden 3-4 ünü bu güzelllikte dinleyip de bizlerin kulaklarının ziyafetine bu netlikte sunmak ayrı şeyler.

şahsen suriye politikasını baştan beri eleştirmekteyim. devletin karar alıcılarının da bu yüzeysellikte ve basitlikte savaş çığırtkanlığı yapmalarını tasvip edecek değilim.
özellikle güneydoğu anadolu bölgesi çözüm süreci ve şehit ya da terorist cenazesi gelmemesi ayağına pkk-kck özdenetimine terk edilmişken.

ancak bu dinlemelerle parelel duranlar da bulundukları doğrultuyu bir gözden geçirmeliler.

başkalarının kucağından yapılan salvolar, başkalarının kucağında olduğunuz gerçeğini değiştirmez.

edit: imla
devamını gör...
kayıt ilk olarak gülen hareketinin dini cemaat olmadığının kanıtıdır. bu ses kaydı da tek değildir bana göre başka da vardır da ses kayıtları önceden nerelere servis ediliyor acaba?

komşulardaki* olaylar, dünyadaki olaylar ülkemizin güvenliği için elbet konuşulacak duruma göre stratejiler belirlenecek.


yalnız konuşmaların başında sonunda ne konuşuldu o da var.

suriye veya oradaki örgütlerle ülkemiz arasında neler yaşandı da diplomatik bir şey kalmadı artık diyorlar.

konuşmalardan da anlaşılacağı üzere 1 senedir hazır bekletilen kuvvet var.

toprağımızı korumak için süleyman şah türbesi'ne saldırmalarını mı bekleyeceğiz, gerekçe lazımsa gerekçe de oluştururuz diye de konuşuyorlar.


bunlar devletin sırları değil mi, ne hale geldi memleket yahu?
devamını gör...
türk'ün kurtuluşu ergenekon

ve insanın kurtuluşu islam.

biri ergenekon terör örgütü diyerek aşağılandı diğeri selam örgütü olarak.

inanmıyorum bu sahte vatanseverliklere. cemaatin o yancı hain savcıları kozmik odalara girerken, her türlü bilgiye belgeye ulaşırken neredeydiniz ?

bundan sonra ben de ad-hominem yapacağım.

evet bunlar devlet sırrı. bunların açığa çıkması zaaf göstergesidir. mit müsteşarı dinleniyorsa sıkıntı vardır. hadi bakan dinlensin. çünkü ankaralılar bilir herhangi bir bakana herhangi bir yerde rastlayabilirsiniz. lakin mit'in 1 numaralı adamının dinlenmesi de ne demek ? kim dinlediyse dinlesin biz vatanseverler devletin yönetiminde kim olursa olsun devletin ve milletin bekası söz konusu iken hiçbir şekilde desteğimizi çekmeyiz.

sizden olan emirlere itaat edin ayetince sükut ederiz çoğu zaman; lakin bu kadar zaaf bu kadar kandırılmışlık sizlerin güvenini sarsmıyorsa çoğunuzun yaptığı ikiyüzlülük vicdanlarınızda en ufak bir özeleştiriye bile sebep olmuyorsa o zaman söylenecek fazla bir şey kalmamıştır. ama biraz ahlak ve vicdan diliyorum sizlere.

devamını gör...
suriyede o kadar çocuğun neden öldüğünün kaydıdır,
reyhanlı saldırısının kaydıdır,
suriye de yetim kalan öksüz kalan çocukların, neden öyle kaldıklarının kaydıdır.
yazıklar olsun.


--- alıntı ---
sayın perez benden yaşlısın
sesin çok yüksek çıkıyor...

öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz
plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüzü
nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum....

tankların üstünde filistine girip çok mutlu olduğunu söyleyen başbakanlarınız var..

şu zulme alkış tutanları da ayrıca kınıyorum
çünkü bu çocukları öldürenleri, bu insanları öldürenleri
kalkıp da alkışlamak
öyle zannediyorum ki
o da insanlık suçudur.
--- alıntı ---
devamını gör...
ulusal güvenliğimiz'in derin yapının elinde nasıl oyuncak edilmeye çalışıldığını gösteren dinleme. ülkenin savaş sırları ulu orta ortaya dökülmüş.

bu tarz bir konuşmanın dinlenmesi de yayılması da katıksız vatan hainliğidir.
devamını gör...
tipik ergenekon zihniyeti ve pratiğidir başka bir şey değil.

(bkz: son kemalist)

demiştik:

(bkz: son kemalistler)

ayrıca iyiki devlet dinleniyor. yoksa hırzılık, arsızlıklık ve nihayetinde savaş tamtamcılığından naısl haberdar olabilirdik.

ben savaş istemiyorum. fakat birileri kendi rahatlıkları, suçlarının örtbaslığı için savaş istiyorsa ve bunun hazırlığınmı yapıyorsa benmi vatan hainiyim yoksa onlarmı.

buda (bkz: gerici islamcı zihniyeti) olsa gerek.
devamını gör...
fidan: “süleyman şah türbesi ve oradaki askerler için silah kullanmayı göze alıyoruz, sınırdaki milyonlarca insan hayatı için almıyoruz. bakın bu mantık değil”
yani ha türbe yıkılmış ha milyonlarca insan ölmüş farketmez diyor. la sen değilsin sınırda yaşayan. yetkilerini bırak gel sınır illerinden birinde benim gibi sıradan yaşa boyunun ölçünü alayım..
devamını gör...
gerekirse kendi ülkemize füze atarız şeklinde sunularak milleti provake etmeye çalışan ses kayıtlarıdır.

adam varsayım olarak konuşuyor ve boş bir alana attırırım diyor kimsenin ölmesinden falan bahsetmiyor.

elin gavuru her türlü dalavereyi çevirip iş yapıyorken benim ülkemin çıkarına ise boş araziye atsınlar 3-5 füze ne olur?
devamını gör...
kayıtların içeriğinin, onların dinlenmiş olmasından daha önemli olduğunu söyleyen yazarlarda bence bu vatan hainliğine ortaktırlar.

bu kadar net. evet ortaktırlar. hatta bu kişiler için resmi makamlarca işlem başlatılması gerekir. sen ülke güvenliğini ilgilendiren bir konuda "ama onlarda şöyle şöyle demiş diye bık bık bık " konuşamazsın arkadaş. bu şerefsizliğin daniskasıdır. aklınızı başınıza alın beyler, başınıza alın.

devlet sırrı diye birşey vardır. sen bu vatan düşmanlarının nasıl konuştuğunu , etrafımızdaki devletlerin bizim için nasıl strateji planladığını, kendi ülke menfaatleri adına nasıl plan yaptıklarını biliyor musun ?

ama onlar bu kayıtlar sayesinde biliyor ey ahmak adam, biliyor....!
devamını gör...
burada devlet adamları olabilecekler üzerine, senaryo üzerine, varsayımlar üzerine konuşuyor bizim vatan hainleri de dinleyip bunu servis ediyor.

ulan bu kadar da şerefsizlik olmaz. açık söylüyorum bunları yayınlayanlar açıkça onursuz haysiyetsiz vatan hainleridir.
devamını gör...
artık bıktıran ses kayıtlarından biridir.
dünya lideriymiş, orta doğu'nun lider ülkesiymiş, bölgenin güçlü ülkesiymiş tırt yani daha devletin üst düzey yetkililerini, başbakan'ı, mit müsteşarını dinleyenleri bulup haddini bildiremeyen bir devlet hiç güçten bahsetmesin. rezillikten öte bir şey değil, devlet sırrı diye bir şey kalmadı hangi vatan hainleri yapmışsa bu dinlemeleri basit hesaplarla yapılmadığı çok açık, ciddi anlamda bir çorap örülüyor ülkenin başına ve maalesef buna çanak tutan, malzeme veren bir hükümet görüntüsü var. bir de ak parti gitsin de ülke de batarsa batsın kafasındaki kitle var elbette.
ses kaydının içeriğine ise diyecek pek fazla bir şeyim yok hiçbir ses kaydını dinlemediğim gibi bunu da dinlemedim ama yazılanlardan anladığım kadarıyla devlet büyüklerimizin ütopik emeli olan yeni osmanlıcılık, bölgeye hakim devlet fikrini parlatmak için gerekirse türlü hilelerle savaşa girme mevzusu doğruysa Allah akıl fikir versin diyorum, acaba 28 şubat dönemindeki gibi sıkıntı çekmeye devam etseydik ama böyle rezilliklerle anılmasaydık müslümanlar olarak daha mı huzurlu olurduk diye düşünmüyor değilim. güç ve para müslüman bünyelerde kötü etki yapıyor galiba.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar