27 mart 2018 benzin zammı

devlet başkanımızın dediği gibi durmak yok yola devam. büyük türkiye 2023 hedefleri adım adım gerçekleşiyor.

--- alıntı ---

benzinin litresine bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde 12 kuruş zam geldi. yurdun bazı noktalarında benzinin litresi 6 tl'yi geçti. benzinin litresinin 6 tl olmasına istanbul'da 7, izmir'de 6, ankara'da ise 4 kuruş kaldı.

--- alıntı ---

kaynak
devamını gör...
büyükşehirlerde yaşanan çevre kirliliği ve trafik problemine çözüm için yapıldığını düşünüyorum *aksi halde başka bir amaçla yapılmışsa zinaya girer.
devamını gör...
bu kadar zam yapıp makam arabası değiştiriyorsunuz. madem yeni araç alacaksınız sakın o tipsiz yeni mercedeslerden almayın.
devamını gör...
dolar 3.80'den 4 liraya çıktı. % 6 artış.
petrol 64 dolardan 71 dolara çıktı. % 10 artış.
normalde % 16 yapılması gereken zam 12 kuruş, yani % 2 olarak yapılmıştır. daha önce bu konuda bir entry yazmıştım. devlet, 6 liradan sonra benzin fiyatlarını daha fazla yükseltemez demiştim.
bu saatten sonra petrol 100 dolar olsa bile benzin 6.5 -7 lirayı aşamaz. ancak petrolün 100 dolar olması durumunda ihracat yaptığımız ülkelerin tamamı toparlanma sürecine girer ve bu durum ihracat yolu ile bize olumlu yansır.
inşallah 100 dolar olur petrol.
devamını gör...
2014 fiyatları:
dolar: 2.12 - 2.33 tl
brent petrol: 70 - 112 dolar
tl olarak 1 varil brent petrol: 207.8 tl (ortalama)
benzin: 4.6 tl (yıllık ortalama)

2016 fiyatları:
dolar: 2.79 - 3.52 tl
brent petrol: 34 - 48 dolar
tl olarak 1 varil brent petrol: 131.4 tl (ortalama)
benzin: 5.05 tl (yıllık ortalama)

26 mart 2018 fiyatları:
dolar: 3.96
brent petrol: 69 dolar
tl olarak 1 varil brent petrol: 273.2 tl
benzin: 5.83 (yarın 5.95)

sözün özü: öyle "şu kadar yüzde arttı, bu kadar yüzde düştü" vb hesap yapılacaksa resmin tamamına bakılarak yapılmalı. uluslararası piyasalarda fiyat düştüğünde de benzin artmış, fiyat arttığında da benzin artmış.
devamını gör...
benzinin litre fiyatı 10 lira da olsa şakşak yapacak olanlar var, aramızda geziyorlar hatta bakın.
o yüzden bu kafaya bir şey anlatmak imkansız.
asimile etmek, kabuklarına çekilmelerini sağlamak en mantıklı olan davranış yoksa çok değil bi 5 sene içinde ülke yok olacak.!
freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyoruz ancak sorsak her şey yolunda, reis bütün bu süreci yönetiyor ve 2023'te süper güç olacağız..
devamını gör...
gerçekten kabak tadı verdi artık ses çıkarmadıkça cozutuyorlar sadece 3 gün kontak kapatarak, sıcak parayı keser boncuk boncuk terletiriz bu ülkeyi yönetenleri ancak türk milletinde maalesef bunu başarabilecek cesaret ve kapasite yok.
devamını gör...
şurada şikayet edenlerin hepsi tembel tipler, tembelliklerinden küçük zamlara bile karşı koyamıyorlar, herkes çalışıyor, ekonomi çok iyi, tarımcılar bile köşeyi iki dönüyor siz gelip 3-6 kuruşluk zamları dert ediniyorsunuz. insanların alım gücü ve kazançları yüksek düşük olanlar siz gibi tembeller anlamak istemiyorsunuz. hem insanların refahı bu kadar yüksek olmasaydı neden duble yollar yapsınlardı değil mi? o paraları başka şeylerde kullanırlardı.
devamını gör...
türkiye nin kronik bir sorununun devam etmesi. benzin neden bu kadar pahalı çünkü hem dışarıdan alıyoruz hem ötv hem kdv var.

siz bir tane ötv yi kaldıracağını vaat eden siyasi gördünüz mü? yok. en fazla daha kolay kandırırız diye çiftçilere mazotu indirecegiz diyorlar.

devlet bu kadar büyük bir gelire kaynağından vazgeçmez. hangi siyasi gelirse gelsin.

ıkinci bir konu bu benzin eskiden çok ucuzdu da şimdi mi çok pahalı? asgari ücrete göre kıyaslayalım.

2002 asgari ücret ile alınan benzin miktarı 113 litre
2018 asgari ücret ile alınan benzin 272 litre.

benzin zamlanmamış tersine ucuzlamış.

tabi kimileriniz gibi kılıçdar gelecek benzin fiyatları düşecek sanan tipler için bu hesaplar ağır gelir.
devamını gör...
asgari ücretli benzin mi alıyor olum neyin kafasındasınız da asgari ücret ile benzin kıyaslıyorsunuz.
troll deyince alınıyorsunuz sonra.
sen ev kiralarından haber ver asgari ücretliye.
devamını gör...
asgari ücretin ekonomide bir karşılaştırma ölçüsü olduğunu düşünecek kapasite yok ki. ıstersen memur maaşlarını oranlayalım sonuç değişecek mı hayır. ne kadar delil getirirsen getir chp trollerinin işi gücü ekonomi batıyor gılıçdara oy verin.

t: dövizdeki dalgalanma ve petrol fiyatlarına paralel gelen zam.
devamını gör...
er ya da geç ulaşılacak olan 6tl sınırına ulaşılmasını sağlayan zam. reel değerin %16 artmış olmasının pompaya %2 olarak yansımasının sebebi vergilerdir. en büyük vergi tutarı olan ötv yüzde ile değil sabit oranda alınmaktadır. yani zammın vergi matrahı olan ötvsiz ve kdvsiz fiyata etkisi daha yüksektir. alıştıra alıştıra soktukları için de birazcık kıyak geçmiş olabilirler.
devamını gör...
zam zam zam.. artık iliklerimize kadar sömürülüyoruz.
eşek yerine konuyor biniliyoruz, inek yerine konuyor sağılıyoruz...

araba al>6 ayda bir vergisini öde>zorunlu sigorta yap>6 liraya benzin al>verginle yapılan yollardan parayla geçip boğaz köprülerine 10lira ver>işlek bir yerde oturuyorsan kaldırıma parketmek yasak ceza ye>cezadan sonra ben bunu nereye parkedeceğim sorusuna 'ispark' cevabını al>bunca para ödediğin arabanın sadece durması için isparka gün boyu 15 lira bayıl>''biz bunu halkımız için yaptık''>kapanış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar