öncelikle geçmiş olsun dileklerinizi şimdiden şükranla karşılıyorum.

kağıthane sınırları içinde bir evin 2. katında yaklaşık 5 yıldır ikamet eden 4 öğrenciyiz. mahalleliyle aramız gayet iyidir. çevre apartmandakiler de tanır severler bizi.

evimizin önündeki cadde, cadde dendiğine bakmayın 2buçuk metrelik bir yol. evimizin karşı tarafındaki apartmanın önünde mahallenin gençleri her gece 3e 4e kadar otururlar. e haliyle rahatsız oluyor mahalleli. biz de rahatsız oluyoruz sesten. neyse geçenlerde bir gece yine bunlar nargileyi yakmışlar bağıra çağıra konuşuyorlar. bizim ev arkadaşı da uyarıyor bunları. beyler biraz sesi kısalım sabah işe gidecez diye. bunlar da bu duruma kıl oluyorlar. gençler ya kanları deli... te allam...

bu gençler bu duruma alındıklarından olsa gerek bize kafayı takmış durumdalardı. dün gece evimizde misafirlerimiz vardı. 1i savcı ve ikisi avukat. avukatlardan birinin doğum günü. ve onu kutlayacaz.

bizde gelenektir arkadaş çevresinde. doğum gününde pastayı tekbirlerle keseriz ve kremadan bir parmak doğum günü çocuğunun alnına basarız.

yine tekbirlerle kesiyoruz pastayı. aşağıdan sesler gelmeye başladı. mahallenin sözde delikanlıları rahatsız olmuşlar.

saat kaç lan ne bağırıyonuz

dedi içlerinden biri. sonra hepsi gaza geldi. ve bağırmaya başladılar. e tabi kendileri de durumun farkındalar ki gürültü olayına girseler mahalleli bunlara çakacak ilk. o sırada içlerinden biri bağırmaya başladı alkol alıp dinle dalga geçiyorlar diye.

way babayın şarap çanağına...

ulan bizi bilen bilir. adımız radikale el kaideciye çıkmıştı ancak ilk kez dinsizlikle suçlanıyoruz. hepimizin tepe attı tabi.

savcı arkadaşı zor tutuyoruz. aşağı inse ne olacağını az çok bilirsiniz. hayatları kayar elemanların. bir de kalıplı biri vurduğunu indirir. aşağıdaysa bir avuç püskevit çocuğu...

neyse efenim bunlar galeyana geldiler bu mahallede bunlar nasıl oturur, dinle dalga geçiyorlar vs vs. sandalyeyi kırıp sopa yaptılar, sopaları atmaya başladılar balkona. biz de balkonda bunları izliyoruz. mecbur girdik içeri.

bütün mahalleli ayakta. konuşmaları dinliyoruz aşağıdaki. meğer tüm mahalleli bizden taraf olmuş gençlere kızıyolar. gençler iyice deliriyor bu duruma.

neyse, mahalleli gençleri dağıttılar sonra bir kaç adam geldi bize gençler kusura bakmayın biz sizi biliyoruz suç bu denyoların vs vs. eywallah abi dedik gittiler. bir saat kadar bizler sinirimizin yatışması için oturup sigara içtik. sonra baktık ki gençler yeniden toplaşmaya başladı. aramızdan birini gönderdik dedik ki git şunlara meseleyi anlat kapansın burda olay.

sonra arkadaş gitti ve durumu anlattı. giden arkadaş da ülkücü arkadaş. bunlara olayı anlattıktan sonra evdekileri tanıtıyor. mesele çözülüyor çocuklar özür diliyor ve hareketli gece bitiyor...

yani anlayacağınız mahalleli bizi savunmasa madımak gibi yakacaklardı...

gece yarılarına kadar karı kız ve bilumum organ içeren muhabbetler, ağıza alınmayacak küfürler eden gençler başımıza din koruyucuları kesildi bir anda... ah ulan...

edit: adres kısmı silinmiştir. ev arkadaşlarımın isteği üzerine. lütfen siz de aklınızdan silin.
devamını gör...
olayı ilk olarak akit gazetesi 3. sayfasından duysak sahiden tekbirle pasta kesip kremayı birbirlerine sürme marifetiyle dinle dalga geçtiler diye okur bambaşka kafalar yasardık. neyseki olayı ilk ağızdan dinliyoruz, geçmiş olsun kardeşler. yaşasın sosyal medya.
devamını gör...
hepsi bir tarafa da, oğlum siz nasıl bir tarikatsınız öyle tekbirle pasta kesiyor, alna krema sürüyorsunuz.
devamını gör...
normalde mistaka olmasa trollüyor derdim..
ama ufak bir detayı atlamış üstad. bütün mahalle sizi savunduysa bence çocuklar linç edilmekten zor kurtulmuş.

en çok da el kaideci olarak tanımlanabilecek bir grubun bir ülkücü, bir savcı, iki avukatla birlikte tekbirlerle pasta kesip, kremanın doğum günü çocuğunun alnına sürüldüğü bir ritüelle doğum günü kutlamasına güldüm. nasıl bir tarikatsınız hacı siz, orada tam olarak ne oluyor...

üstelik mahallenin gençleriyle yaşanan sorunu vurduğunu indirir bir savcının çözmeye çalışması.

güzel adamsın mistaka, kendine mukayet ol.
devamını gör...
savcı arkadaşı zor tutuyoruzdan sonrasını okumadım.
neden mi?
savcı aşağı inip olayı körükleyeceği için zor tutuyorsunuz.
tamam da hukuk adamı ne yapması gerektiğini bilmiyor mu?
yapılacak hareket polisi çağırmak ben cumhuriyet savcısıyım demek ve şikayetçi olmak.
ek olarak hayat kaydıracak bir durum da yok.
şikayete tabi suç onu da hagbye sokuyor hakimler.
zaten cezaevleri fetöcülerden geçilmiyor. bir de pasta kesme mevzusundan içeri adam almazlar.
devamını gör...
oturduğum mahalle sebebi ile bir ordu ile katılabilirim.
zira bu mahallede döner bıçağıyla koşturulan mı ararsınız yohusam köşe başlarında bonzai krizleri atlatan mı... hobarey.

hatta ilk kuracağım cümleyi bile biliyorum.
siz hayırdır leeenn!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar