28 şubat 1997 post modern darbesi

irticaya karşı olduğu iddaa edilen ordu ve bürokrasi merkezli süreç. bu süreç içinde sincan'da tanklı ve zırhlı askeri geçişler yapılmış ve zamanın deniz kuvvetleri komutanı * irticanın pkkdan tehlikeli olduğu yönünde açıklamalar yapmıştır. demokrasi adına olmaması gereken bir süreçtir.
devamını gör...
türkiye'de muhafazakar-mütedeyyin kesimin büyük acılar ve travmalar yaşamasına sebep olan ancak aynı zamanda gözlerinin de açılmasını sağlayan -yapımcılarından birinin deyimiyle- "postmodern" darbedir. bu darbenin devirdiği erbakan akparti'ye karşı bu darbecilerle beraber hareket etmiştir. erbakan erdoğan'ı habire eleştiriyor, eleştirsin tabi de. ama o dönemde neden bu kadar korkak davrandığını da açıklasın bi zahmet. 27.04.2007'de başbakanlık makamında erbakan bulunuyor olsaydı erdoğan gibi posta koyabilir miydi muhtıra'ya? hiç sanmıyorum . . .
devamını gör...
o dönemde baskılara uğrayan son senesinde okuldan atılan(bi de tıp son sınıfsa tam olur) başörtülü kız öğrencilerin ve onların unutmadığı artık sıktı diyenleri insan arayüzlü tanımlanamayan yürüyen cisim olarak adlandırmasına sebep olan darbedir.
devamını gör...
o günlerde hergün haberlerde görüntüler, kasetler ortaya çıkıyordu. her kanalda başka bir kaset her kanalda başka bir görüntü. özelikle erbakan başbakan olsunda bunları ortaya çıkaralım sonra darbe yapalım türünden. planlanmış olduğu aşikar. o günün iktidarı bu tuzağa nasıl düştü, tansu çiller bu işin içindemiydi bunlar benim merak ettiğim konular.

aczmendi lideri müslüm gündüz ve fadime şahin olayı var bu dönemde çıkan. show tv'ydi sanırım. reha muhtar sunuyordu haberleri. bu olaylar çıkmadan önce aczmendi belgeseli yapmışlardı. yaşayışlerını göstermişlerdi. yerici değil övüzü tarzda. pohpohlayacak şekilde. sonrasında ünlü olan saf müslüman kardeşlerimiz gaza gelip camide zikir olayıyla gündeme geldi. sonrasında da malum müslüm gündüz olayı. merak ettiğim konulardan biri de müslüm gündüz bu işin içindemiydi yoksa kullanıldı mı?. benim düşüncem kullanıldığı yönünde.

yine bu dönemde çıkan gizli kaset görüntüleri. şevki yılmaz'ın ve bazı rp'li milletvellerinin ses kasetleri.

sonuç olarak gün olmuş devran dönmüş o gün itilip kakılan kesim bugün iktidar olmuştur. bugün recep tayyip erdoğan sayesinde daha akıllı bir siyaset yürütülüyor.
devamını gör...
darbe değil budama olmuştur. islam düşmanlarının bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı vardır. tuzak kuranların en yücesidir o.
devamını gör...
bu benzetmeyi bir yerden mi okudum, arkadaş sohbetlerinde mi duydum, yoksa patenti bana mı ait tam olarak hatırlamıyorum ama şöyle bir şey,

hepiniz hatırlarsınız, okul dönemlerinde sınıfın huzurunu sağlamak, öğretmenlere yardımcı olmak sureti ile öğretmenlerin yükünü azaltmak adına sınıf başkanları seçilirdi. neydi bu sınıf başkanının görevi; sınıfta huzuru sağlamak, öğrenciler meslek sahibi olmak adına öğrenimlerini devam ettirirken onlara yardımcı olmak, falan filanâ… uzun lafın kısası, sınıf başkanlarının hem yazılı hem de yazılı olmayan kuralları vardır ve o sınıf başkanı o kurallara uymak zorundadır.

yani bir sınıf başkanının canı istemiyor diye, â“hadi ulan bugün ders işlemeyeceğiz, dışarı çıkıp oyun oynayalım┠diyemez.

aynen halk tarafından seçilen bir hükümetin, â“hadi ulan biz artık cumhuriyeti istemiyoruz, yönümüz çağdaş ve aydınlık batı değil, karanlık ve geri kalmış doğu dur┠diyemeyeceği gibi.

zira bu ülkenin stratejisi bundan tam 86 yıl önce mustafa kemal atatürk tarafından belirlenmiş ve bu plan uygulanmaya konulmuştur. mustafa kemalâ’den sonra iktidara gelen bütün idareciler mustafa kemalâ’den aldıkları bayrağı bir sonraki yarışçılara vermek zorundadırlar.

işte 28 şubat, â“yeter baba, biz artık bayrak yarışından sıkıldık, yarışmak istemiyoruz┠deme cüreti gösteren örümcek kafalılara verilmiş en güzel ayardır.

eğer o iktidar koltuğuna oturduysan o bayrağı seve seve ileriki kuşaklara taşıyacaksın, yoksa eli armut toplamayan başta türk silahlı kuvvetleri olmak üzere, bu ülkenin aydınlık yarınlara kavuşması için bağlılık yemini etmiş insanlar bir tehlike anında o bayrakları ne yapacaklarını çok iyi bilirler.
devamını gör...
türkiye cumhuriyeti'nin rejimini değiştirmek iddiasıyla o zamanki hükümete karşı yapılmaya çalışılan ancak yurtdışından gelen baskılarla balans ayarına çevirilen darbemsi. iddia makamının delilleri de müslüm gündüz, fadime şahin, ali kalkancı, aczimendi tarikatı. şimdilerde bu isim ve oluşumların neler yaptıklarına ne durumda olduklarına bakılırsa geçmişin üstündeki buğu çözülecektir.
devamını gör...
mütedeyyin kitlelere topyekun bir savaş açılan, refahyol hükümetinin iktidarının gaspedildiği, şanlı türk ordusunun(!) halk iktidarına karşı darbelerinden dördüncüsü.
işte bir hayat tarzının yok edilmeye çalışıldığı, hayallerin yasaklandığı, düşüncelerin kısıtlandığı o dönemden başlıklar:

1- genelkurmay tarafından bağımsız(!) basınımıza irtica brifingleri verildi, kartel medyası günlerce yalan ve düzemece haberlerle irtica paranoyası yaptılar.

2- batı çalışma grubu kurularak binlerce kişi fişlendi, yüzlerce kişi ordudan, yargıdan, üniveristelerden, kamu kurumlarından uzaklaştırıldı.

3- başörtüsü üniversitelerde yasaklandı, başörtülüler ''ikna odaları'' adı verilen faşist bir zihniyetin ürünü odalarda psikolojik işkencelere maruz bırakıldı.

4- katsayı uygulaması başlatılarak imam hatip mezunlarına üniversite kapıları kapatıldı.

5- onbeş yaşından küçüklere kuran eğitim yasaklandı.

6- fethullah gülen, esad coşan gibi cemaat liderleri yurt dışına gitmek zorunda bırakıldı.

7- sincan da kudüs gecesine kızan askerler sican sokaklarında tankları yürüttü. gerekirse silah kullanırız diye halkın seçtiği hükümete gözdağı verildi.

8- askeriye ye ülker'inde aralarında bulunduğu pek çok yerli firmanın ürünlerinin alınması yasaklandı.

9- vural savaşıyla, kemal gürüzüyle, çevir biriyle, demireliyle demokrasimize balans ayarı(!) yapıldı.

10- yalan ve iftira haberlerle, tamamen anti-demokratik yöntemlerle bir iktidar düşürüldü.
devamını gör...
bçd adında batı çalışma grubu kurulmuştur. amaçları fişlemek olan bu grup tsk bünyesindeki subaylar ve eşleri ve dahi çocukları olmak üzere herkesi ajan yapan bir gruptur.
devamını gör...
mütedeyyin değil görece özgürlük ve iktidar ortamından faydalanıp din adına insanların malına namusuna göz dikmiş, bunu da insanları devlete karşı gazlayarak gerçekleştiren bir takım islamı kullanan kafirlerin azıtması sonucu balans ayarı yapılması sonucu oluşan darbe.
devamını gör...
statükocu elitistlerle olan iktidar savaşının kaybedildiği gündür.

peki 28 şubat atlatılmışmıdır, bu konuda ahmet hakan'ın güzel bir yorumu var.
1.üniversitelerdeki başörtüsü sorunu çözülmüş müdür? -hayır.
2.imam hatipler'in katsayı problemi halledilmiş midir? -hayır. o halde 28 şubat bitmemiştir.
devamını gör...
sincanda tankların yürüdüğü mgk toplantısında başbakanının çenesinden terlerin damladığı türkiyenin gayr-ı hukuki dönemlerinden biridir. hep merak etmişimdir sincanda tanklar yürürken birileri rachel corrie gibi karşılarına dikilebilseydi bunlar yaşanırmıydı!!!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar