28 şubat

kelime anlamı post-modern darbe olan tarihtir. necmettin erbakan'a bazı belgeler imzalatılmış, bir kez daha ordu siyasetin ve demokrasinin maalesef çok önüne geçmiştir. o günün etkileri, önceden fark etmeseler bile sol cenahı derinden vurarak bugünki iktidarlara maya olmuştur. bilhassa inançlı kesime yönelik baskılar ve zulümler ile sıkça gündeme gelen bir tarih ve dönemdir.
devamını gör...
amerikan maşası, kuklası olmuş kavakçılar, onları gaza getirmeye çalışan ılıcaklar...

vayy be. e noldu sonra? sustunuz kaldınız. yerin altından mı geliyorsunuz?
devamını gör...
emeklemeye calisan turk demokrasisinin karin bosluguna ve kafasina postal yedigi tarihe tekabul eder. zavalli bebek, ondan sonraki 4-5 senede ancak ayilabilmistir. simdilerde biraz ergenlige yaklasiyor diyebiliriz. dilegimiz buyuyup olgunlasmasi.
devamını gör...
omzu kalabalık bir fanatiğinin iddiası ile "1000 yıl yaşayacak" dahi olsa ; karşısında "2000 yıl direnecek bir direniş/kararlılık" bulacaktır. bu toprakları endülüse çevirmek isteyenler, müslümanların bu ülkedeki varlıklarına tahammül edemeyenler daha önce de oldu. biz toplu katliamları da gördük, yaşadık. biteceğimizi sananlar, modern aptallarla sınırlı değil. ama artık anlamaları gerekiyor; biz bu ülkenin en derininde kökleri olanlarız. soysuz darbeler 1000 yıl yaşayamaz; biz binlerce yıl buralardayız. düşmana karşı can verirken de biz vardık cephe önünde; hamidiye bizim üstümüze yürürken de. başörtümüzü fransız çıkarırken de direndik, içimizdeki fransızlaşmışlar saldırırken de. yaşam tarzımızı sıra sıra dizilmiş darağaçlarına gülümseyerek giderek savunduk. attığınız okullar, mahrum bıraktığınız memuriyetler bizim için küçük şeyler. sizin dünyanızın tamamı bunlardan müteşekkil olabilir. biz sizin bize saldırmanızdan değil, mahşerde Allah'ın karşısına başı dik çıkamamaktan korkarız. sizin kutsallarınızı tanımıyoruz. onların kutsallığını kabul etmiyoruz. gücünüzden korkmuyoruz. sizin saldırganca üzerimize saldırmanız yıldırmayacak. sizin de soyunuz kuruyacak.
"hangi zulüm başı dik kalmış ilelebet?"
devamını gör...
üzerinden 13 yıl geçmiş. 28 şubat 2010'da farklı şehirlerde protestolar düzenlenecek. bunun duyuruları dolaşıyor haber sitelerinde. bakalım yarın nasıl olacak? gene bağırılacak; ''kahrolsun...'', ''darbelere hayır'' falan diye. sonra insanlar evlerine dağılacaklar ve düzen yeni yolunda ilerlemeye devam edecek.

yine de; dilerim kahrolur."türkiye 28 åžubat sürecinin dayatmalarıyla boğuşmaya devam ediyor. yargıdan siyasete, eğitimden medyaya kadar her alanda etkisini devam ettiren darbe süreci bugün de türkiye'nin en önemli sorunu. üzerinden tam 13 yıl geçmesine rağmen 28 åžubat hukuksuzluğuyla hesaplaşılmış değil. ve 28 åžubat sürecinde yapılanlar darbecilere ilham kaynağı olmayı sürdürüyor.

28 åžubat darbecilerinin yargılanması talebimizi yükseltmek ve militarizmle her alanda köklü bir hesaplaşmanın zorunluluğunu dile getirmek için 28 åžubat 2010 pazar günü saat 13.00'te beyazıt meydanı'nda bir araya geliyoruz. islami kuruluşların ortaklaşa düzenleyeceği kitlesel basın açıklamasına duyarlılık sahibi herkesi davet ediyoruz."

iåžte protesto ayrıntıları:

istanbul

28 åžubat pazar 13.00

beyazıt meydanı

organizasyon: islami kuruluşlar

(özgür-der mensupları 12.00'de büyükşehir belediyesi önünde kortej oluşturarak beyazıt'a yürüyecek.)--------------------------------------------------------------------------------


ankara

28 åžubat pazar 11.30

güven park (kızılay)

organizasyon: ankara müslümanları darbelere karşı dayanışma platformuizmir

28 åžubat pazar 12.00

çevik bir meydanı / buca

organizasyon: özgür-der izmir åžubesi


tokat

28 åžubat pazar 12.30

yer altı çarşısı üstü

organizasyon: tokad


antalya

28 åžubat pazar 13.30

kapalı yol – Havuz Yanı

Organizasyon: Özgür-Der Antalya Temsilciliği


Sakarya

28 Şubat Pazar 13.00

Gar Meydanı

Organizasyon: Özgür-Der Sakarya Şubesi


Çorum

28 Şubat Pazar 13.00

Merkez PTT Önü

Organizasyon: Özgür-Der Çorum Şubesi / İlke-Der


Tatvan

28 Şubat Pazar 12.30

Cumhuriyet Cad. (Lipet Gaz Yanı)

Organizasyon: Bitlis Hak ve Özgürlükler Platformu


Bursa

28 Şubat Pazar 14.00

Çakırhamam Kızılay Önü

(Çakırhamam'dan Orhangazi (Ulucamii) Meydanı'na yürünecek)

Organizasyon: Özgür-Der Bursa Şubesi


http://haksozhaber.net/news_detail.php?id=12964


(bkz: özgür der)
devamını gör...
günün ertesinde ;

en olumsuz etkiyi milli görüş'ün hissettiği, ve fazla ses çıkarmadığı, mağduriyeti oynamadığı

bundan olumlu yararlananların ise herkesin gözüne soka soka nemalanmaya çalışacağı olayın yaşandığı gündür.

ilginçtir milli görüş liderleri bu konuyu sık sık dile getirmezler , getirirken bile bu olaya genel bakarlar. hele numan kurtulmuş olayı 1980 darbesinden alıyor.

devamını gör...
'bin yıl sürecek darbeye erken final' adlı mitinglerle bugün tel'in edilen malum postmodern darbenin yapıldığı tarihtir. ancak, erken final falan yoktur. 28 şubat fonksiyonunu icra etmiştir. o dönemin aktörlerinin bu gün sürünüyor oluşunun bir ehemmiyeti yoktur. bu darbe müslümanların üstünden bir tank gibi geçmiş, onları tepeden tırnağa dönüştürmüş, tanınmaz hale getirmiştir. darbe müslüman cenahta öyle hızlı bir dönüşüme sebebiyet vermiştir ki, darbenin arkasındaki asıl güçler bile muhtemelen böyle hızlı bir dönüşüm beklememişlerdi. darbe öncesi demokrasiyi ağzına almayan müslüman aydınlar bir kaç ayda demokrasi havarisi kesilmişlerdir. neredeyse küfürle eşdeğer gördükleri bir sistemi üzerine düşünüp tartışmadan benimsemişlerdir. zaten demokrasiyi hazmedip içselleştirmedikleri de bugünkü köşelerinde iktidara sundukları sorgusuz sualsiz biatlerinden bellidir. öyle ki ortaya çıkan sadece alaturka bir kakafonidir. hem de islami açıdan bile böyle bir biat mahzurlu iken (hz. ömer'in meşhur 'adaletten saparsam ne yaparsınız?' sorusunu hatırlayınız). camiadaki şekil, ahlak, inanç dönüşümü ise zaten gözle görülür bir şeydir. hasılı benim söylemeye çalıştığım şey 28 şubat'a efelenmenin bir manası yok. o bizden almak istediğini aldı zaten. bizden alınanların peşine düşüyor muyuz acaba? asıl mesele budur. konuyla ilgili güzel bir yazı: http://yenisafak.com.tr/yaz...
devamını gör...
aradan on seneden fazla zaman geçti üniversiteye mi giremedin üzülme.. ahirete en az on sene yaklaştın. bu fani diyardan giderken en azından Allaha onun için çektiğin bir cefa götüreceksin..yetmez mi?
devamını gör...
28 şubat 2010 itibariyle defteri dürülmüştür. bu defter ve kopyaları mahkemede post modern darbecilerin kafası kafasına vurulmak için adalet saraylarında şuan itibariyle beklemektedir.
devamını gör...
alıntı

27 mayısta yapılan darbeyle başbakan ve bakanlar asıldı. yargılamadık!
12 martta muhtıra verildi, hükümet devrildi. yargılamadık!
12 eylülde parlamento kapatıldı, darbenin lideri ben artık devlet başkanıyım dedi. yargılamadık!
28 åžubatta bakanlar ve milletvekilleri tehdit edildi. psikolojik savaşın tüm imkânları seferber edildi. sadece siyasete değil, toplumun yaşam tarzına müdahale edildi. yargılamadık!
27 nisanda cumhurbaşkanlığı seçimleri için tehdit bildirisi yayınlandı. yargılamadık!

http://http://saadet-istanb...
devamını gör...
28 şubat, darbeci zihniyet için sonun başlangıcıdır. demirelin 9. senfonisinin ihanete uğramışlığımızın belgeseli olmuştur. sarıklılarla uğraşırken, bazı sivil generallerin takkeleri düşmüş kelleri görünmüştür. "olanda hayır vardır" millet kimin kim olduğunu anladı. kısaca, 28 şubat postmodern darbe değil turnusol kağıdıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar