istanbul bayrampaşa'da bulunan çevik kuvvet şube müdürlüğü girişinde görevli polislere bir otomobilden ateş edildi.

bayrampaşa çevik kuvvet şube müdürlüğü c kapısında polise silahlı saldırı gerçekleşti. saldırıyı gerçekleştiren 2 kadın, saldırıda kullandıkları ticari plakalı aracı terkedip kaçtı. otomobilin bulunduğu sokak ve çevresinde operasyonlar sürüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/...
devamını gör...
birinin yaralandığı belirtilen saldırganların, gazi sokak'taki bir apartmana saklandığı tespit edilmiş.
apartmanın çevresinde yoğun güvenlik önlemi alınırken, özel harekat polisleri de bölgeye gelmiş.

polisiye bir ülke olduk çıktık.
devamını gör...
istanbul bayrampaşa çevik kuvvet şube müdürlüğü c kapısında polise silahlı ve bombalı saldırı düzenledi. sadırıyı yapan 2 kadın terörist kaçarken takip edildi ve bir binada sıkıştırıldı. binanın bulunduğu sokağın giriş ve çıkışı kapatılarak özel hareket polisi operason için beklenmeye başladı.

saldırıda ölen olmazken bir polis memuru kolundan yaralandı.
devamını gör...
olayı sıcağı sıcağına yaşayan arkadaşımın "savaşı yaşadık az şeklinde konuştuğu saldırı. türkiye'nin en bilinen çevik kuvvetlerinden birisi orası da!
devamını gör...
her ikisinin etkisiz hale getirilmesiyle sonuçlanmıştır. ilk dakikalarda olaya ilişkin videoyu görür görmez muhtemelen dhkp-c'nin saldığı acemi elemanlardır diye düşündüm ki öyle gözüküyor. ölmek üzere salmışlar bunları. ki güvenlik güçleri teslim olmaları için epey uğraştı ama ölmek üzere programlandıkları sonradan belli oldu. cesetlerine ilişkin resimleri de verdiler malesef.

@mustafaselanik3 şöyle bir twit attı: "eski muhabarat silahları,yorgun malzemelerle daha kaç insanı ölüme gòndereceksiniz..hadi bagirin simdi..kahramanlar ölmez". eski silahlarla piyasaya sürüldüklerine göre gözden çıkarıldıkları da tahmin edilebiliyor.

ve sahte kimlikleriyle değil de gerçek kimlikleriyle eyleme gönderildiğini yazmış. normalde sahte kimlik kullanılır ama burada böyle olmamış. yazık olmuş diyeceğim ama bu sol gruplar ve bunların aileleri artık bu tezgahı da görmeli. bu çocukları kullanıp, kullanıp ölüme yolluyorlar. ne uğruna, sansasyon oluşturmak için. kimin adına/hesabına öldüklerini dahi bilmiyorlar...
devamını gör...
önce asker, sonra sivil, şimdi de polis.
sırada ne kaldı?
gidin büyükbaşlara saldırın fırlatılmışlar sizi!
şimdi çıkar biri kınar, biri ne olmuş duymadım falan der üstüne.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar