en hafif tabirle, "otostopçu özgür kız çocuğu" olmaktır. kadercilik her anlamda haktır. ama göz ardı edilen bir irade var, cüz'i de olsa. sadakanın bile belayı def edip ölümü uzaklaştırması bunun için gayet güzel bir örnektir. kaderimiz yazılıdır evet, ecelimizin yazılı olduğu gibi, ama unuttuğumuz şey şu; son hüküm yine Allah'ındır.
en basiti; teslimi ötelemeli bir daire aldığınızı varsayıyorum, sözleşme ibaresinde şu metni göreceksiniz: "belediye imarı uyarınca, kat planlarında değişiklik yapma hakkı şirketimiz kurallarınca saklı tutulmaktadır". yani, kare kullanım alanı olarak maket üzerinden satın aldığınız bir daireyi, teslim tarihinde salonu altıgen olarak bulabilirsiniz. kaldı ki cenabı hak kaderimiz üzerindeki iradesini saklı tutmasın.
günahlarımıza kılıf bulup suçu her fırsatta "kader"e atacağımıza, Allah'ın vermiş olduğu iradeyi, nefsimizi eğiterek en iyi şekilde kullanmayı öğrenmeliyiz. aksi takdirde, kader dediğimiz mefhum içinde cenabı hakkın azabı tecelli edecektir. nokta!
devamını gör...
kader denilen bu cilveli nazlı güzelin, gün gelip 3 yaşındaki bir masuma kılıf olması bütün güzelliklerini elinden alıp onu koca bir karıya döndürebilir.
kaderi böyleymiş diyen bu caninin, kaderin o cetrefilli, buzlu yollarında kayıp düşmesi, bütün sillesini çekmesi ve bir daha kader kelamını ağzına dahi alamaması ilahi adeletin tecelli etmesiyle mümkündür ki, bu caninin yetkili makamlarca yazısız hukuk kuralarının bir boşluğuna dahi sığınmasına izin verilmeden hükmünün giydirilmesiyle olabilir.
devamını gör...
sürekli aletine pompaladığı kanı boxerında büyüttüğü beynine pompalayamayan, görüp görebileceği tek cinsel objeyi şok, hala varsa bulvar vb mecmualarla sınırlamış, yurdum topraklarında bol miktarda bulunan sex pedofilleri tarafından söylenmesi muhtemel bir söz.

(bkz: tahrik var)
devamını gör...
kaderi buymuş dense gene iyi, 3 yaşında ve savunmasız olmasına rağmen bütün bir ömrü boyunca bunun cezası o çocukcağıza kesilir. ne yazık ki bunlar gerçekler...
devamını gör...
normal harekettir. böyle bir b*k yiyen kişi vicdanını rahatlamak için neler der. ama bunu yanına bırakmak, bırakmamızdır normal olmayan ve olamayacak olan. o mütecaviz hak ettiğini almadan durabiliyorsa, bu lafı söylemekten daha büyük bir cürüm işlenmiş olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar